Minimalna porażka w Pucharze Polski.
Piłkarkom Ostrovii Ostrówek MOSiR Sieradz nie udało się awansować do 1/8 rozgrywek Pucharu Polski. Podopieczne Rafała Dziuby przegrały minimalnie z AZS II Wrocław 0:1. Mecz odbył się w Białej k/Wielunia.
AZS Wrocław to aktualny wicemistrz Polski i obrońca pucharu. Mowa jednak o pierwszym zespole wrocławianek. Rezerwy były na pewno do ogrania, niestety, gospodyniom zabrakło skuteczności pod bramką. Mowa tu szczególnie o drugiej połowie, kiedy Ostrovia zdecydowanie przeważała. Dodatkowym - niewykorzystanym - atutem MOSiR-u była gra w przewadze. W 54. minucie czerwoną kartkę ujrzała zawodniczka AZS - Katarzyna Sołtys. Wrocławianki, głównie dzięki dobrej postawie reprezentacyjnej bramkarki (Angelika Dąbek), zdołały utrzymać skromne prowadzenie do końca spotkania i to one zagrają w fazie centralnej pucharu. W kolejnej rundzie los skojarzył je z obrońcą trofeum?AZS Wrocław.
Ostrovia Ostrówek MOSiR Sieradz - KŚ AZS II Wrocław 0:1 (0:1)
Bramka: Katarzyna Klimczak 34'
Żółte kartki: Stodulska, Lorbiecka, Królikowska - Ostrovia; Mucha - AZS II
Czerwona kartka: Sołtys - AZS II
Ostrovia: Czerwińska ( 46' Dziergwa) - Gomólińska Magdalena, Nowacka, Jagieła, Lorbiecka - Gomólińska Marlena, Minias (80' Grabowska), Balcerzak, Stodulska - Królikowska, Wijata K. (46' Ignaczak)
AZS: Dąbek - Zdunek (65' Przebierała), Sudoł, Sołtys, Mucha - Wojdat, Nosalik N., Kurasz, Kotrys (60' Szymkowiak) - Świrdowska, Klimczak (55' Kornak)
Więcej informacji
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
