Wybory uzupełniające już w niedzielę
15 marca w Sieradzu będą wybory uzupełniające do rady miejskiej. W listopadowych wyborach w okręgu nr 11 wygrał Paweł Osiewała, który w drugiej turze zdobył fotel prezydenta miasta. Zgodnie z ordynacją jednomandatową, zaplanowano powtórne wybory.
Wybory samorządowe w Sieradzu się nie skończyły. Jest wolne miejsce w radzie miejskiej. W listopadowych wyborach w okręgu nr 11 wygrał Paweł Osiewała, który ubiegał się o fotel prezydencki. 30 listopada, w drugiej turze wygrał wybory, w związku z czym mandat, który zdobył, wygasł.
W najbliższą niedzielę, 15 marca w okręgu nr 11 mieszkańcy ulic: Dąbrowszczaków, Sikorskiego (numery parzyste), Stefana Grota Roweckiego, Strzelców Kaniowskich, wybiorą ostatniego radnego spośród następujących kandydatów:
- Lidia Marcinkowska (Solidarne Miasto Sieradz)
- Paweł Armanowski (KWW Pawła Armanowskiego, startował wcześniej z list Prawa i Sprawiedliwości)
- Juliusz Góraj (KWW Juliusza Góraja, startował wcześniej z list Platformy Obywatelskiej)
- Jakub Nyziak (Lepszy Sieradz).
Zaprosiliśmy wszystkich kandydatów do środowego programu Posesja. Swoją obecność zadeklarował tylko Juliusz Góraj, reszta kandydatów odmówiła.
Zagłosować będzie można od 7 do 21.
Czytaj również...
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

Komentarze
Na straganie w dzień targowy
Takie słyszy się rozmowy:
"Może pan się o mnie oprze,
Pan tak więdnie, panie koprze."
"Cóż się dziwić, mój szczypiorku,
Leżę tutaj już od wtorku!"
(...)
"Niech rozsądzi nas kapusta!"
"Co, kapusta?! Głowa pusta?!"
A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"
"A to feler" -
Westchnął seler.
Wikipedia: "Dyskusja jest jedną z form zapobiegania konfliktom. I nawet jeżeli w wyniku dyskusji nie dochodzi do wypracowania wspólnego stanowiska, dyskusja pomaga w określeniu istniejących rozbieżności. To już daje podstawę do dalszych działań, torujących drogę do godzenia różnych, czasem sprzecznych, poglądów lub interesów."
Pisze to rocznik 52
Człowieku zamelduj to głupiemu bo nikt w to nie uwierzy!!!! Gość musiałby być Fantomasem. Ha.ha, trzeźwy byłes jak to pisałeś?
Nie sprawdzimy to się nie przekonamy, a sam jeden też dużo nie nawywija.
odszczekiwać się w tłumie .Szyder,ty to jesteś kanalia pierwszej wody .Skąd się
w tobie to bierze.Podstawówkę ty na pewno skończyłeś i do kościoła chodzisz?
Julek widzę, że jesteś bardzo potrzebny w tej RADZIE- oni mają respekt tylko
przed tobą.Boją się strasznie.
Pozostali kandydaci zwyczajnie nie mają nic do powiedzenia w sprawie miasta. Wydmuszki bez polotu. Głosuję na Góraja, to Osiewale gula skoczy.