Witold Stępień wiceprzewodniczącym komisji ENVE
Wczoraj (13 lutego) marszałek województwa łódzkiego, Witold Stępień, został wybrany na wiceprzewodniczącego Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii (ENVE).
Komitet ENVE działa w Komitecie Regionów, który jest organem doradczym i opiniodawczym w Unii Europejskiej. Jego siedziba znajduje się w Brukseli. ENVE działa na rzecz zdrowszego i zrównoważonego rozwoju w Europie. Komisja ma łączyć regiony we współpracy na polu ekologii, środowiska, energii i poszanowania przestrzeni. Ponadto jako zadania dla przewodniczącego i jego zastępcy wyznaczono m.in. współpraca z KE na polu energii odnawialnej, rynku energii, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i wpływ tego na regiony UE.
Czytaj również...
[region] Starosta pisze do wicepremiera
[region] Wielkie świętowanie w FŁ rozpoczęte
[region] Happysad gwiazdą Dni Sieradza
[Sieradz] Powietrze w Sieradzu nie takie czyste
[Sieradz] Gospodarka niskoemisyjna dla Sieradza
Więcej informacji
Festyn Rodzinny w Tubądzinie
Wczoraj, 16:13:24
W Parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbył się Festyn Rodzinny, który był podsumowaniem tygodniowego pleneru malarskiego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wróblew. Wydarzenie połączyło prezentację efektów pracy młodych artystów z bogatym programem kulturalnym i licznymi atrakcjami dla mieszkańców.
Olimpiada Wędkarska w Rudzie
Dzisiaj, 06:08:41
Rada Młodzieży Okręgu PZW w Sieradzu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Olimpiadzie Wędkarskiej. Zawody zaplanowano na sobotę 20 czerwca w Rudzie na zbiorniku Kolasa. W olimpiadzie mogą zwiąć udział członkowie PZW z Okręgu PZW w Sieradzu.
Komentarze
na razie nie widać żadnych efektów rządzenia nowej ekipy, ale nagrody już są przyznawane... gdzie ci wielcy inwestorzy z zewnątrz, gdzie te ułatwienia dla lokalnych przedsiębiorców?
sielanka trwa...
czekam na komentarze, typu: "dajcie im czas" itp., tyle, że ten czas mija, a efektów brak
Sieradz przez ostatnie lata się rozwijał, dzisiaj nie dzieje się nic, a przecież miało być łatwiej dzięki S8!!!
Droga sama nie spowoduje, że inwestorzy zaczną walić drzwiami i oknami, do roboty!!!
I co my z tego mamy bo on to wiadomo co,kierunek wyjazdów !
Bez wątpienia fucha, kolejna fucha i ... kasa do kieszeni.
Solą urzędów są w większości jego urzędnicy średniego i podstawowego szczebla. W Marszałkowie są setki urzędników i szefostwo poza tzw. "reprezentowaniem" się nudzi, więc ma czas by szukać fuch i przeć na szkło.