28.09.2009 08:20:59 (Aktualizacja: 28.09.2009 08:20:59)
region

Warta przegrała - Pogoń Ekolog zremisowała

Sieradzka Warta przegrała sobotnie spotkanie z niżej plasowaną w tabeli Pogonią Siedlce 1:2.Pogoń Ekolog Zduńska Wola po fantastycznej I połowie - w efekcie zremisowała z drużyną Wisła II Płock na własnym boisku.

(fot. M.Lorenc)

Mecz Warty Sieradz zdecydowanie miał niski poziom - z jednej i drugiej strony, ale tym razem szczęście uśmiechnęło się do Pogoni i to ona wyjechała z kompletem punktów. Atak rozpoczął się w 15. minucie, kiedy pierwszą bramkę dla Pogoni strzelił Robert Kwiatkowski. Warta usiłowała wyrównać, ale przychodziło to z trudem. Mimo wielokrotnych prób dopiero w 35 minucie duet Graczykowski/Kobierski rozegrał akcję, która pozwoliła ostatecznie zdobyć Marcinowi bramkę dla Warty Sieradz.
Przez następne 40 minut sytuacja się nie zmieniła, a obie drużyny miały niewiele szans na zmianę wyniku.
W 62 minucie na boisko przeciwników Warty wchodzi Mariusz Kruk, który 10 minut później zdobywa przewagę dla swojej drużyny.
Warta próbowała odrobić stratę, ale do końca spotkania mimo nerwowych ruchów nie udało jej się zagrozić rywalowi.
Spotkanie Warty Sieradz z Pogonią Siedlce oglądał były trener Warty Romuald Solarek (obecnie trener Pogoni Ekolog Zduńska Wola). Za dwa tygodnie na boisku w Sieradzu odbędą się derby Ziemi Sieradzkiej - Warta Sieradz podejmie 10.10. o godzinie 16.00 zduńskowolską Pogoń Ekolog.

Tymczasem niedziela przyniosła kolejne rozstrzygnięcia 9. kolejki dla naszych drużyn. Pogoń Ekolog Zduńska Wola podejmowała Wisłę II Płock. Pierwsza połowa wywołała szaleństwo na trybunach. Pogoń szła jak burza, nie dając przeciwnikowi żadnych szans. Bramki dla Pogoni w I połowie strzelili: Kryziński Mariusz, Majewski Marcin, Maliszewski Oktawian. Mecz w zasadzie Pogoń miała wygrany, ale stare piłkarskie powiedzenie mówi, że dopóki piłka w grze wszystko może się zdarzyć. I niestety dla Pogoni - zdarzyło się. Najpierw Lasocki Rafał i Mariusz Ragaman po przerwie poprowadzili piłkę do bramki Pogoni. I kiedy Pogoń już mogła zejść z boiska z wygraną - na kilka sekund przed końcem spotkania Wisła II Płock wyrównała wynik spotkania, sędzia odgwizdał koniec meczu.

Komentarze

bzz
28.09.2009 21:28:28
i niektórzy co tam grali są trenerami:)))
obiektywny
28.09.2009 11:22:04
Jak napisał już ktoś wcześniej...WARTA PEWNEGO POZIOMU NIE PRZESKOCZY!


Nie ma pieniędzy na awans do 2 ligi więc nie rozumiem po co prezes,zarząd i wszyscy związani z klubem o tym trąbią...

Miasto łoży kasę na coś co nie przynosi żadnych wymiernych korzyści...

Chyba że korzyścią ktoś nazywa grupę 200-300 kibiców o niewybrednym słownictwie oraz 50 "VIP"-ów na drugiej trybunie...

Sekcje młodzieżowe marnie bo prezesi mają w nosie co się z tymi chłopakami stanie później i graja w Chojnym,Charłupi czy innych Dębołękach...

ZAINWESTUJCIE TE PIENIĄDZE W INNY SPORT!!

Kajaki,LA,Koszykówka,Siatkówka i można tak wymieniać godzinami ale nie lepiej w kopaczy inwestować którzy nigdy ani nie awansują ani nie spadną...
kib
27.09.2009 22:59:12
dokładnie. gdzie się prezio pokaże? na jakiejś hali? prezio odejdź, razem ze swoim doradcą R. jeśli masz honor, chociaż wątpię.
iker
27.09.2009 22:58:46
jestescie frajerzy kazdy z was który biegał po boisku w tym zremisowanym meczu jest frajerem ! jak mozna bylo to zremisowac ?! ?! wstyd !
kibol ksp
27.09.2009 21:21:48
takiego meczu to ja juz dawno nie widzialem pierwsza połowa fantastyczna wszystko sie kleji a druga to ja nie wiem czy oni sie rozluźnili czy co pierwsza bramka po błędzie Adamka lecz trzeba nadmienić że nikt nie krył Lasockiego..... mecz sie załamał po czerwonej kartce Swędrowskiego trzeba dodac ze o ile na pierwszą kartke zasłużył to druga jest jakims kompletnym nieporozumieniem chłopak na naprawde pecha to juz druga jego czerwona a tak naprawde nie powinien ujżeć żadnej . Po stracie zawodnika Pogon juz tylko sie broniła a Wisła atakowała strzelili bramke na 2-3 i juz w ostatniej akcji meczu doprowadzili do remisu .... panowie trzeba wyciagac wnioski z takich meczów.....
kibic bis
27.09.2009 21:21:20
Weber poruszył temat trenera i zawodnika a ja chciałbym poruszyć temat polityki kadrowej władz klubu
jak wiemy Ekolog posiada drugi zespół, który gra w okręgówce i jest tam wielu utalentowanych młodych zawodników w wieku ok 20 lat a zostawia się w pierwszym składzie zawodników którzy nie mają formy takich jak Koch , Walentynowicz , Górzawski i Matysiak (talent do spraw destrukcyjnych w naszym zespole )albo wstawia się młodziutkiego zawodnika jako zapchaj dziurę lub do zbierania pachołków . Dwa pytania .
Pierwsze do trenera Solarka jak długo będzie pan trzymał na boisku zawodnika Matysiaka ? Jak ma nadal zostać to proszę pokazać jego zalety i przydatność na boisku .Proszę o oficjalną odpowiedź.
Drugie do władz klubu dlaczego pozbywa się zawodników? , którzy wykazują się dobrą grą w innych zespołach.
weber z krwi i kosci
27.09.2009 20:25:55
jak mozna zremisowac wygrany mecz?panie solarek po co pan wystawia matysiaka ktory wogole nie trenuje a adamek jest tak tragiczny ze slow brakuje!!!!sam maliszewski i majewski meczu nie wygraja.
eryk
27.09.2009 20:14:41
do tego pięć straconych. Mam nadzieję, że ktoś we władzach klubu szybko wyciągnie z tego wnioski i nie zaprzepaści szansy awansu Warty do II ligi. Póki co, nie wygląda to najlepiej:(
M...
27.09.2009 16:13:15
Warta osiągneła pewien poziom którego w obecnej formie nie przeskoczy...Kas nie ma i koniec;)

W koszykówce w mlodzieżowych kategoriach są sukcesy więc moze warto te pieniadze tam inwestowac?

Ale wtedy pan prezydent nie bedzie mial sie gdzie pokazac bo preciez na mala sale nie przychodzi tyle elektoratu i nie mozna prezesa po plecach poklepac...

kib
27.09.2009 13:27:23
Jak co roku deklaracja, że walczymy o awans (nawet na plakacie zapraszającym na mecz tak pisze), i jak co roku dają dupy. Może najwyższa pora zmienić mentalność niektórych ludzi (piłkarzy, trenerów, władz miasta)? A może po prostu darować sobie piłkę nożną i zainwestować kasę w inne sporty, np. LA, kajakarstwo, sztuki walki wschodu, zapasy? A może uzdrowić siatkówkę w Sieradzu? A może zorganizować amatorskie zawody w koszykówce? Ale nie. Lepiej finansować futbol i miernych jego wykonawców. Warteczko! Już nie awansujecie, więc dajcie sobie spokój.
janek
27.09.2009 10:34:37
może gra nie przychodziłaby im aż z takim trudem?

Więcej informacji

Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Dzisiaj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Dzisiaj, 16:00:22

Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

0
region

Opieka koordynowana w Łódzkiem

Dzisiaj, 13:31:52

Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.

0
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
18:07
Jeszcze nie raz
Halina Kunicka
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...