Na Warszawskiej będzie próg
Na ulicy Warszawskiej w Sieradzu powstanie próg zwalniający. Tak zdecydowała komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego odpowiadając na wnioski mieszkańców tej części miasta.
Mieszkańcy skarżyli się na nadmierny hałas związany ze zbyt szybkim przejeżdżaniem po brukowej nawierzchni ulicy. Z decyzją o utworzeniu progu nie zgadza się wicestarosta sieradzki Zbigniew Krasiński
- Skoro mamy tu strefę zamieszkania i ograniczenie prędkości do 20km/h to ten próg nic nie wskóra - tłumaczy wicestarosta.
Próg powstanie już niebawem. Dodatkowo zostaną postawione specjalne barierki uniemożliwiające wjazd samochodów na chodnik z prawej strony jezdni.
Więcej informacji
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

Komentarze
na kolegiackiej przy wieżdzie do rynku też powinien być próg
Zaparkowałem na Warszawskiej na 1/3 długości. Wyjazd trochę utrudniony bo inne auta zasłaniają. Ale widzę że tylko jedno auto od rynku wyjeżdża sobie to myślę 3 razy zdążę wyjechać. Zdążyłem cofnąć 2 metry i nagle słyszę szum koło siebie. Jakiś idiota zamiast jechać normalnie to wcisnął do 60 i minął mnie jadąc po chodniku przy samej ścianie. I tak miałem szczęście że nie wpadł na pomysł żeby wyremontować sobie samochód moim kosztem, a niestety kamer w samochodzie nie posiadam.
Tylko współczuję ludziom tam mieszkającym.
Rozsądny kierowca nie pojedzie szybciej niż 10 km/godz ,ponieważ jadąc szybciej ,należy oczekiwać,że wylecą plomby z uzębienia!!!
Ps. nawierzchnia z takiej kostki.... to nieporozumienie.
- tysiące samochodów przejeżdżających strefą zamieszkania w ciągu dnia gdyż nikt nie pomyślał że robiąc wyjazd tylko jedną warszawską dojdzie do takiego zjawiska
- auta jeżdżą 2 m od okien powodując hałas nie do zniesienia
- ponieważ nawierzchnia jest źle położona auto powodują w domach straszne drgania
- nie można w lato okien otworzyć gdyż z pomiędzy kostek unosi się kurz
- auta jeżdżą po chodnikach aby zmniejszyć drgania przez co z domu strach jest wyjść
- motocykle i rowery jeżdżą po chodnikach przez co powodują zagrożenie dla mieszkańców
- auta jeżdżą w wakacje do 3 nad ranem ( młodzież ) i rozpoczynają od 5-6 busy z towarem - nie mamy kiedy wypocząć, spać, pracować - nikt o nas nie myśli
- drgania z ulicy powodują spękania w domach
- zmieniono nawierzchnię na taką po której nie mogą poruszać się ciężarówki i organizuje się eventy na które muszą wjeżdżać ciężkie auta...lubimy imprezy ale skoro w planach takie były to nawierzchnia ulic powinna być inna
- sama rewitalizacja jej czas trwania skutecznie wygonił handlowców. Co chwila zmieniano trasy, kierunki,rozkopano ulice - kto to wytrzyma ?
- organizacja ruchu jest zła
to jeszcze nie wszystko ale przed napisaniem materiału może warto się podpytać mieszkańców w końcu macie tak blisko...:)
- brakuje miejsc parkingowych
A fotoradar to wsadzcie sobie w ....
Wyjaśnijcie, proszę ...
Jakieś wyścigi w coraz durniejsze pomysły czy co???...co tu się dzieje???...