Sprawa z Prażmowa. Zeznawał biegły
Czy to zwrot w procesie w sprawie śmiertelnego wypadku w Prażmowie koło Burzenina? Feralnego dnia w listopadzie ub. roku śmierć poniosła 16 latka, którą potrącił jadący renault kangoo 30 latek. Powołany przez sąd biegły zeznał na ostatniej rozprawie, że wg niego zawiniła nastolatka, bo przechodziła nieprawidłowo przez jezdnię.
Biegły zbadał okoliczności wypadku i stwierdził, że do zdarzenia nie doszłoby gdyby 16 latka przechodziła przez jezdnię prostopadle, a nie na skos. To wydłużyło czas pokonania odcinka na przeciwległe pobocze i skutkowało śmiertelnym potrąceniem pieszej mimo, że do przejścia na drugą stronę jezdni brakowało zaledwie pół metra. Z tą opinią nie zgadza się rodzina dziewczyny, jak i jej pełnomocnik. W dniu wypadku 30 latek w chwili, gdy odnaleźli go policjanci był pijany. Zeznał jednak, że wypił dopiero po wypadku. Tłumaczył, że był w szoku gdyż wcześniej uczestniczył już w wypadku drogowym, po którym był w śpiączce. Według biegłego mężczyzna jechał z prędkością o 3 km/h większą, niż ta dozwolona w miejscu zdarzenia. Na wniosek pełnomocnika rodziny biegły dodatkowo obliczy teraz, czy do wypadku doszłoby też w sytuacji, gdyby kierowca nie przekroczył dozwolonej prędkości 50 km/h.
30 latek z Woli Będkowskiej odpowiada przed Sądem Rejonowym w Sieradzu. Zarzuca mu się spowodowanie śmiertelnego wypadku, a także nieudzielenie pomocy ofierze oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna odpowiada z wolnej stopy. Wpłacił 30 tys. zł poręczenia majątkowego. Zastosowano wobec niego dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Oskarżony przyznaje, że feralnego dnia spowodował wypadek, po czym uciekł z miejsca.
30 latek chciał się dobrowolnie poddać karze pozbawienia wolności na 2 lata i 8 miesięcy. Nie zgodziła się jednak na to rodzina ofiary wypadku i stąd proces. Kolejna rozprawa 18 września b.r.
Więcej informacji
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

Komentarze
Takie sądy tylko w Sieradzu....