04.07.2014 11:40:49 (Aktualizacja: 04.07.2014 11:40:49)
Sieradz

Sprawa z Prażmowa. Zeznawał biegły

Czy to zwrot w procesie w sprawie śmiertelnego wypadku w Prażmowie koło Burzenina? Feralnego dnia w listopadzie ub. roku śmierć poniosła 16 latka, którą potrącił jadący renault kangoo 30 latek. Powołany przez sąd biegły zeznał na ostatniej rozprawie, że wg niego zawiniła nastolatka, bo przechodziła nieprawidłowo przez jezdnię.

(fot. nasze.fm)

Biegły zbadał okoliczności wypadku i stwierdził, że do zdarzenia nie doszłoby gdyby 16 latka przechodziła przez jezdnię prostopadle, a nie na skos. To wydłużyło czas pokonania odcinka na przeciwległe pobocze i skutkowało śmiertelnym potrąceniem pieszej mimo, że do przejścia na drugą stronę jezdni brakowało zaledwie pół metra. Z tą opinią nie zgadza się rodzina dziewczyny, jak i jej pełnomocnik. W dniu wypadku 30 latek w chwili, gdy odnaleźli go policjanci był pijany. Zeznał jednak, że wypił dopiero po wypadku. Tłumaczył, że był w szoku gdyż wcześniej uczestniczył już w wypadku drogowym, po którym był w śpiączce. Według biegłego mężczyzna jechał z prędkością o 3 km/h większą, niż ta dozwolona w miejscu zdarzenia. Na wniosek pełnomocnika rodziny biegły dodatkowo obliczy teraz, czy do wypadku doszłoby też w sytuacji, gdyby kierowca nie przekroczył dozwolonej prędkości 50 km/h.

30 latek z Woli Będkowskiej odpowiada przed Sądem Rejonowym w Sieradzu. Zarzuca mu się spowodowanie śmiertelnego wypadku, a także nieudzielenie pomocy ofierze oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna odpowiada z wolnej stopy. Wpłacił 30 tys. zł poręczenia majątkowego. Zastosowano wobec niego dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Oskarżony przyznaje, że feralnego dnia spowodował wypadek, po czym uciekł z miejsca.

30 latek chciał się dobrowolnie poddać karze pozbawienia wolności na 2 lata i 8 miesięcy. Nie zgodziła się jednak na to rodzina ofiary wypadku i stąd proces. Kolejna rozprawa 18 września b.r.

Komentarze

maryś 123
07.07.2014 08:01:03
zgadzam się z piszącymi komentarze że w Sieradzkiej policji panuje kolesiostwo i układziki na własnej skórze tego doświadczyłem w 2010 roku w marcu zostałem potrącony na przejściu dla pieszych, ale że prowadził brat naczelnika wydz. ruchu drogowego kom. pow. policji w Zd - Woli to sieradzka policja z naczelnikiem wydz. RD Grdeniem i jego pomocnikiem R. Sawickim robili wszystko abym to ja był winny, a biegły przeczytał to co nagryzmolił Sawicki to to przepisał i to była jego opinia, podobnie jak opinia "biegłego lekarza" napisana na zlecenie tyle tylko że Sąd w Sieradzu zachował się przyzwoicie i sprawca po 2 latach został ukarany.
Gość do xyz
05.07.2014 17:02:55
Żle pan napisał "dziewczynka" tylko dziewczyna bo miała 16 lat a nie małe dziecko. Niech pan przeczyta uważniej dokładnie.
sieradzak
05.07.2014 11:38:23
Jeszcze kilka rozpraw i rodzina zmarłej dziewczyny będzie musiała zapłacić odszkodowanie zabójcy za wyrządzone szkody moralne i za zniszczony samochód, a państwo za to że oskarżony niepotrzebnie siedział w areszcie...
Takie sądy tylko w Sieradzu....
Renegat
04.07.2014 18:12:24
Szkoda, że na zdjęciu nie widać twarzy NIEZAWISŁEGO SĄDU. Odpowiada z wolnej stopy - kpina na całego. Nie wiem, jak to się stało, że sędzia i prokurator wypuścili tego kierowcę, a raczej mówiąc normalnie mordercę. Sprawa śmierdzi jak bakutil, wstyd , wstyd. Chociaż w tym sądzie mnie już nic nie zdziwi.
gość
04.07.2014 16:57:01
Jeśli pan biegły jest z Sieradza, to większość ludzi wie o kogo chodzi. Tym bardziej dziwi mnie fakt, że ktokolwiek pozwala robić mu ekspertyzy. widocznie dobrze posmarowała mu rodzina sprawcy - tzw. ekspertyza na życzenie. Panie biegły, życzę panu, żeby spotkał pana na drodze taki 30 latek po kielichu......
Zibi
04.07.2014 16:21:36
Gdy człowiek czyta taką OPINIĘ pana BIEGŁEGO to ręce opadają.Nachlany morderca zabija dziewczynę- bo TRZEŻWI i odpowiedzialni ludzie starają się udzielić wszelkiej możliwej pomocy pomimo tego że mogą być winni a tylko wyrachowane i wypite łachmyty dają nogę z miejsca zdarzenia w nadziei że uda im się trafić (za odpowiednią opłatą) na takiego pana BIEGŁEGO który sam za kołnierz nie wylewa i gdyby nawet w rowie czy na poboczu zabije pieszego to wyda taką opinię aby wszyscy byli winni tylko nie PIJAK za kierownicą . A swoją drogą jak ten Ekspert wyliczył to przekroczenie prędkości o 3 km a nie o 2,5 km .nie trzeba być biegłym aby policzyć że przejście po skosie trwa dłużej wiec trzeżwy kierowca ma metr może dwa albo jeszcze więcej co przekłada się na zwiększenie czasu na odpowidnią reakcję Ale jaką może mieć pijak za kierownicą - myśli bardzo szybko NIE DAĆ SIĘ ZŁAPAĆ NA MIEJSCU WYPADKU .Potem jak go złapią to kit wciska że się nachlał BO BYŁ W SZOKU !!!!!!!!!
123
04.07.2014 16:00:33
Na miejscu tego pajaca w życiu bym nie wyszedł z domu a on udaje głupa że wypił po wypadku i chodzi sobie uśmiechnięty na wolności jak gdyby nigdy nic.
xyz
04.07.2014 15:38:44
niby dziewczynka nie żyje, ale piesi tez nie są bez winy - idą jak święte krowy, zamiast szybko przejść na przeciwko, to idą skosem jak u siebie za stodołą. facet może rzeczywiście ze stresu wypił po. a o 3 km na godzinę przekroczyć prędkość to jest chyba żart... nic dziewczynce życia nie zwroci, ale do błedu się trzeba przyznać, że przechodzila na przełaj. koleś bez winy nie jest, bo uciekł z miejsca wypadku, ale bądźmy ludzmi.
ja
04.07.2014 14:32:44
masakra co się wyrabia !!!
p
04.07.2014 14:06:24
tak gościu bogaty posmarował to puszczą go wolno a dziewczynie życia nie wróci róbmy tak dalej rodacy najpierw 100g wódeczki i za kółko a wy trzeżwi jeśli to widzicie nie reagujcie może to wasz sąsiad sąsiadka może zginąć kolejne dziecko tym razem wasze

Więcej informacji

region

Zaproszenie nad wodę do Byczyny

Dzisiaj, 08:46:23

Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.

0
region

Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą

Wczoraj, 22:17:33

Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.

4
Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Wczoraj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
On AirTeraz gra

Monika Waraczyńska

monika.waraczynska@nasze.fm
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
09:16
Załoga Rudego
Krzysztof Krawczyk
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
04.07.2026
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Boisko sportowe w Słomkowie Suchym
Spotkanie przy stacji
Stacja kolejowa Sędzice (gm. Wróblew)
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...