Wyłudzili ponad 100 tys. zł
W naszym regionie znów pojawili się oszuści, którzy wyłudzają pieniądze metodą "na wnuczka". 67-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli dała się nabrać i przekazała oszustom sporą sumę pieniędzy. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć było to ponad 100 tys. zł.
Sieradzcy policjanci odnotowali wczoraj 14 prób wyłudzenia pieniędzy metodą "na wnuczka". Z kolei w Zduńskiej Woli było ich 5, w tym jedna okazała się skuteczna. Oszuści podszyli się pod wnuczkę 67-letniej kobiety, która rzekomo miała wypadek samochodowy.
- Oszuści najprawdopodobniej wybierają z książek telefonicznych osoby, które noszą mało używane imiona np. Helena, Walentyna, Marianna, Jadwiga. Dzwoniąc podają się za rodzinę, mają zmieniony głos, mówią, że ulegli wypadkowi, są chorzy i potrzebują pomocy. Próbują wyłudzić pieniądze najczęściej pod legendą zabezpieczenia kosztów zdarzenia drogowego. Osoby te działają z premedytacją, są bardzo przekonywający i starają się cały czas kontrolować działanie pokrzywdzonych. Niestety po fakcie, kiedy pieniądze zostaną już przekazane, dotarcie do sprawców jest bardzo utrudnione - zaznacza Zbigniew Polek, zastępca komendanta policji w Zduńskiej Woli.
Policjanci apelują - jeśli odbierzecie telefon od kogoś, kto powołuje się na rodzinę i chce nawet najmniejszą kwotę pieniędzy - kontynuujcie tę rozmowę przez kilka minut, potem odłóżcie słuchawkę i o wszystkim poinformujcie stróżów prawa.
Ze Zbigniewem Polkiem, zastępcą komendanta policji w Zduńskiej Woli rozmawiał Wiktor Sochacki.
Czytaj również...
[Sieradz] ''Wnuczek'' znowu wydzwania
Więcej informacji
Cudzoziemiec wpadł podczas akcji Trzeźwość
Dzisiaj, 10:25:37
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań "Trzeźwość" zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Komentarze
Nie odwracajmy kota (albo świni) ogonem.
Miejmy pretensje do policji - są mało skuteczni. Słyszeliście gdzieś o złapaniu i skazaniu bandy "wnuczków"? Praca operacyjna? Jak nie wiecie co to jest to się emerytów spytajcie.