Sieradzanie na podium w Katowicach
W Katowicach odbyły się IX Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych. Na torze kajakowym Trzy Stawy z kajakarzami z całego Kraju rywalizowali także uczniowie i absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu.
Złoty medal na dystansie 500 metrów zdobył Mateusz Klimczak, który ma teraz szansę na występy w zawodach międzynarodowych. Ten sam zawodnik na dystansie 200 metrów był 6. Łukasz Kwapiszewski startował na dystansach 200 m w jedynce zajmując drugie miejsce i w dwójce na 500 metrów wraz z Rafałem Bartosem gdzie również zdobyli srebro. Rafał Bartos oprócz srebra w dwójce walczył w jedynce na 500 metrów plasując się z minimalną stratą tuż za podium. Wszyscy wymienieni zawodnicy trenują przy Kajakowym Klubie Sportowym, który również sfinansował im wyjazd na zawody. Opiekunem kajakarzy jest Zbigniew Flanek.
Zawodnicy wzięli również udział w programie Zdrowi Sportowcy realizowanym Przez Olimpiady Specjalne od wielu lat. Mogli skorzystać z kompleksowych badań jamy ustnej, oczu, słuchu oraz sprawności ogólnej. Każdy - w zależności od potrzeb - otrzymał okulary korekcyjne oraz specjalistyczne do uprawiania sportu, aparaty słuchowe, czy przybory do czyszczenia zębów.
Więcej informacji
Piknik "Bezpieczne Wakacje" - MotoChallenge
Wczoraj, 21:07:54
Na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu odbył się organizowany przez Nasze Radio i Team50 Sieradz Piknik "Bezpieczne Wakacje". W trakcie imprezy odbyła się III runda zawodów sprawnościowych dla kierowców MotoChallenge.
Dobre starty na Monzie
Wczoraj, 16:57:16
Kolejne punkty Jana Przyrowskiego w Formule Regionalnej. Kierowca zespołu RPM startował na słynnym torze Autodromo Nazionale di Monza.
Włyń w kolorze złota
Wczoraj, 09:40:54
Sześć medali zdobyli reprezentanci klubu ULKS "28" Włyń na mistrzostwach Polski U13 i U15 w Ełku. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stała Hanna Kaźmierczak.