Aleksander Stawirej wicemistrzem Polski
Aleksander Stawirej, zawodnik Ziętek Team Brzeziny, zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w boksie. Pochodzący z gm. Brąszewice zawodnik walczył w finale kat. ciężkiej (91 kg).
Mistrzostwa Polski odbyły się w Nowej Dębie (lubuskie) Zawodnik Ziętek Team walkę eliminacyjną wygrał na punkty z Nikolasem Okrasą (Boks Tur Łódź). W ćwierćfinale już w pierwszej rundzie pokonał swojego rywala Mateusza Cygańskiego (KSW Tygrys Elbląg). W półfinale zmierzył się z Dawidem Senko (Skorpion Szczecin) i pokonał go na punkty. W finale walczył z Maciejem Skrzypkiem (Górnik Sosnowiec), niestety przegrał na punkty, choć nie była to jednogłośna decyzja. W każdej rundzie któryś z sędziów dał mu wygraną. Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Andrzej Górski uważnie przyglądający się walce po werdykcie przyznał, że on wygraną dałby Aleksandrowi. Zapewnił także, że Aleksander z pewnością zostanie objęty opieką kadrową, zostanie powołany i przygotowywany do Mistrzostw Europy w boksie, ponieważ widzi w nim ogromny potencjał. To nie pierwszy medal Stawireja na ringach Polski i Europy. 2 lata temu uczeń ZSP nr 1 z Sieradza zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie, a na początku tego roku sięgnął po mistrzostwo Europy juniorów młodszych w kickboxingu.
Więcej informacji
Piknik "Bezpieczne Wakacje" - MotoChallenge
Wczoraj, 21:07:54
Na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu odbył się organizowany przez Nasze Radio i Team50 Sieradz Piknik "Bezpieczne Wakacje". W trakcie imprezy odbyła się III runda zawodów sprawnościowych dla kierowców MotoChallenge.
Dobre starty na Monzie
Wczoraj, 16:57:16
Kolejne punkty Jana Przyrowskiego w Formule Regionalnej. Kierowca zespołu RPM startował na słynnym torze Autodromo Nazionale di Monza.
Włyń w kolorze złota
Wczoraj, 09:40:54
Sześć medali zdobyli reprezentanci klubu ULKS "28" Włyń na mistrzostwach Polski U13 i U15 w Ełku. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stała Hanna Kaźmierczak.