Śmierć 22-latka
Tragiczny wypadek w Ochraniewie gm. Zduńska Wola. 22-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu.
Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 2 w nocy w świąteczny poniedziałek w miejscowości Ochraniew na wysokości nr 57b.
- Kierujący mazdą 323, 23-letni mieszkaniec Szadku jadąc ze Zduńskiej Woli w kierunku Szadku najechał na leżącego na jezdni po prawej stronie 22-letniego mieszkańca gminy Zduńska Wola - poinformował Jacek Kozłowski rzecznik zduńskowolskiej policji.
Mężczyzna, który leżał na jezdni doznał poważnych wielonarządowych urazów i zmarł na miejscu. Kierowca mazdy był trzeźwy.
Jak na razie nie wiadomo dlaczego 22-latek leżał na jezdni. Krew ofiary wypadku pobrano do badania na obecność alkoholu oraz innych substancji odurzających. Zduńskowolska policja i prokuratura wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku, jak również ustalane jest co ofiara robiła kilka godzin przed tym tragicznym zdarzeniem.
- Wykonywane są na bieżąco czynności procesowe, oględziny pojazdu. Póki co nie wiemy jaka jest dokładna przyczyna zgonu mężczyzny. Pod uwagę branych jest kilka wersji. Zleciliśmy wykonanie sekcji zwłok. Jej wyniki przybliżą nam okoliczności tego wypadku, jednak obecnie żadnych szczegółów nie możemy ujawniać - zaznacza prokurator Agnieszka Karpacz.
Do tragicznego wypadku doszło również w minioną sobotę rano w miejscowości Czechy. 71-letni mężczyzna wtargnął na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy. Poniósł śmierć na miejscu. Wszystko wskazuje to na, że było to samobójstwo.
Więcej informacji
Jak w zdrowiu przetrwać upał?
Dzisiaj, 13:10:42
Fala upałów nadciągnęła nad Polskę. W najbliższych dniach termometry wskażą powyżej 30 stopni Celsjusza. Podczas upałów rośnie ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jak się przed nim chronić? O czym powinniśmy pamiętać, kiedy żar leje się z nieba?
W regionie powstaną nowe ekopracownie
Dzisiaj, 11:57:35
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Sieradzu podpisano dziś 20 umów dotyczących wsparcia finansowego na tworzenie nowoczesnych ekopracowni. Porozumienia zostały zawarte pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi a jednostkami samorządu terytorialnego z powiatów sieradzkiego, łaskiego, poddębickiego i zduńskowolskiego.
Burmistrz Warty z wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok
Dzisiaj, 13:30:13
Podczas XXIV Sesji Rady Miejskiej w Warcie burmistrz Krystian Krogulecki otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu Gminy Warta za 2025 rok. Decyzja radnych była niemal jednogłośna - spośród 15 członków rady 14 obecnych na sesji zagłosowało "za", natomiast jeden radny był nieobecny.

Komentarze
Kierowca był trzeźwy, nocą widoczność jest kiepska, na tamtym odcinku wjeżdżając pod górkę światło odbija się, a teraz spróbuj zauważyć leżącego człowieka, GRATULUJE.
Zastanówcie się o czym piszecie, albo nie róbcie tego w ogóle.
Życia chłopakowi nie przywrócicie, kiedyś wyjdzie na jaw jaka była prawda.
Pomyślcie lepiej co musi przeżywać teraz kierowca, z jaką świadomością ON będzie żył, czy to była jego wina, czy nie, przejechał człowieka.
Nie życzę tego nikomu, współczuje i rodzinie i kierowcy..
oczywiscie ze Lukasz byl trzezwy
Masakra ...
skąd był ten chłopak który zginął?
a winnymi niech się czują ci którzy razem z nim imprezowali i go puścili w takim stanie!