01.03.2014 19:05:08 (Aktualizacja: 01.03.2014 19:05:08)
Sieradz

Warta Sieradz ma nowego prezesa

Walne zebranie członków Klubu Sportowego Warta Sieradz udzialiło dziś absolutorium ustępującemu zarządowi i wybrało nowy, pięcioosobowy. Prezesem został Andrzej Miller.

W skład pięcioosobowego zarządu weszli: Piotr Haraszkiewicz, Andrzej Gierych, Ryszard Mączka, Andrzej Miller, Piotr Wilczyński. Najpilniejsze zadanie stające przed sternikami Warty to jak najszybsze odwieszenie zakazu transferowego nałożonego przed ŁZPN i aktualizacja danych w Krajowym Rejestrze Sądowym, co podnosił na dzisiejszym zebraniu prezydent Sieradza Jacek Walczak. Bez tego niemożliwa będzie pomoc klubowi przez Urząd Miasta. Nowy prezes ma jednak nadzieję, że powoli wszystkie zaległości uda się uregulować.

Powiedzieli:

Andrzej Miller, nowy prezes KS Warta:
Wchodząc na dzisiejsze zebranie nie brałem pod uwagę takiego scenariusza, ale zostałem przekonany do objęcia funkcji prezesa i mam nadzieję, że sobie poradzę. Zaczynamy pracę praktycznie od zaraz, liczę na pomoc zarówno członków zarządu, jak i wszystkich, którym leży na sercu dobro Warty.

Bogdan Jóźwiak, trener drużyny seniorów
Chciałbym uświadomić wszystkim, że gdyby nie piłkarze, niepotrzebny byłby zarząd klubu, czy prezes. Ja prowadzę treningi, na których codziennie muszę motywować zawodników, poza tym drużyna seniorów nie ma żadnego zaplecza. Nie mamy juniorów starszych, żadnego zaplecza, stąd będziemy cały czas potrzebować piłkarzy z zewnątrz by grać w seniorach. To główny problem nowego zarządu. Poza tym wg. mojej wiedzy zaległości wobec piłkarzy sięgają 40 tys. złotych, oczekuję od zarządu natychmiastowych działań, bo nie wiem, czy część piłkarzy przyjezdnych po prostu nie podziękuje za grę.

Jacek Walczak, Prezydent Sieradza
Chcę pomagać Warcie i dlatego tu jestem, rozmawiałem nawet z naczelniczką urzędu skarbowego, która obiecała mi, że pomoże klubowi (niezależnie od składu personalnego zarządu) w spłacie zadłużenia. Miasto może w przyszłości pokrywać 50 procent rocznego budżetu Warty.

Maciej Bukowiecki, prezes OZPN Sieradz
Piotra Haraszkiewicza trzeba mimo wszystko pochwalić, wprawdzie zaniedbał sprawy organizacyjne, ale nie można mu odmówić zaangażowania, w pewnym momencie został jednak sam i pewne sprawy zaszły już za daleko. Mam jednak nadzieję, że szybko dogadamy się z nowym zarządem i będziemy dalej współpracować.

Komentarze

sympatyk
05.03.2014 16:43:22
To dlaczego młodzi ludzie, którzy mają pomysły nie przyszli na walne?
Mogą rządzić i kreować nową rzeczywistość, a nie tylko anonimowo krytykować. I gdyby nie poprzedni prezes to nie byłoby III ligi. Pamiętaj o tym
Sponsor
04.03.2014 08:41:30
Dlaczego P.Walczak dysponuje pieniędzmi podatnika na kopanie szmacianki !!! Chyba , że został głównym sponsorem przed wyborami i płaci ze swojej pensji?
xyz
03.03.2014 22:22:28
Dobrze wiem że te wybory to tylko zmiana nazwisk na czele pseudo tabeli - tak czy siak ta sama klika która nie pozwoli wejść nowym twarzom które by mogły coś zmienić w K.S. Warta Sieradz. Co zrobił poprzedni prezes - wszyscy wiemy, co będzie robił teraz w zarządzie - można się domyślić. Reszta nazwisk brzmi bardzo znajomo z poprzednich lat. Dajcie wykazać się młodym ludziom - UWIERZCIE W ICH MOŻLIWOŚCI - mają inne spojrzenie na świat i wiedzą że gadaniem przy stoliku nic się nie zdziała.
Rodzic Warta Sieradz jr.
03.03.2014 11:49:03
Z tego co sie orientuje to K.S Warta Sieradz ma pod soba tylko jedna druzyne juniorow. Wszystkie grupy mlodziezowe podlegaja pod nowe stowarzyszenie które powstalo okolo roku temu i wystepuje pod nazwa Warta Sieradz jr. Moje pytanie do ciebie brzmi - o jaka drużyne Ci chodzi skoro mówisz ze nie ma trenera a zaraz może nie byc drużyny?Jeżeli jesteś starym trenerem to można sie domyślec ze wiesz o co chodzi?Mój syn ma trenera i z tego co widziałem reszta grup a jest ich duzo też maja swoich trenerów.
obserwator sportu
03.03.2014 11:26:03
Zaplecze Warta ma,jak w cała"kopana"w Polsce,w bez mała w wszystkich ligach(od najniższych)w miastach a nawet wsiach,w Afryce,Ameryce Płd.,w południowej Europie.
Co tam nasze dzieci i młodzież,to nie ważne,byle był wynik w tabeli !!!
kibol
03.03.2014 10:49:28
Jóżwiak TY trenujesz i motywujesz? to poziom amatorski a twoje wyniki patrz ubiegły sezon i nie zmieni tego przypadek w tym sezonie sam w to nie wierzysz?
obiektywny
03.03.2014 10:46:57
nie wiem czy masz kompleksy czy doświadczenie w takich tematach(wyciąganie kasy)czy jedno i drugie ale nie mierz wszystkich swoja miarą !
stary trener
03.03.2014 10:32:18
Zainteresujcie się lepiej drużynami młodzieżowymi, bo za chwilę możecie nie mieć kolejnej drużyny..... trenera już nie macie ....
@chory_system
03.03.2014 10:19:03
Mączka w zarządzie i Gierych to są lepsze jaja niż w kabarecie.

Ludzie w tu trzeba jakiegoś managera a nie działacza co PZPR pamięta.

Usiadło 5 gości co mentalnie są w PRL i będą radzić jak pomóc klubowi piłkarskiemu na zadupiu w kraju któremu San Marino strzela bramki a kopacze w 3 lidze dostają pieniądze za gre!!

Lodu na czoło trochę...
olo-kolo
03.03.2014 07:57:13
I znów "leśne dziadki" będą zarządzać klubem. Może trochę młodszych by zaangażować z nowymi pomysłami i świeżym spojrzeniem. Młodszy umysł to młodszy umysł. Jacek nie masz takich?
Lech
02.03.2014 20:23:32
kibic, ty naprawdę myślisz, że w polskiej piłce kopanej chodzi o jakieś zmiany czy o nowe twarze? Naprawdę tak myślisz? Zejdź na ziemię, w polskiej piłce kopanej chodzi wyłącznie o kasę i to niezależnie od tego jakiego szczebla jest ta piłka kopana. Podobnie jest i w tym przypadku, zrobiono klasyczna roszadę bo jest na kupce publiczna kasa do wyciągnięcia, ot i wszystko w temacie Warty Sieradz.
kibic
02.03.2014 17:23:11
ZMIANA NAZWISKA NA STANOWISKU PREZESA - ZARZĄD CAŁY CZAS TEN SAM - O JAKICH ZMIANACH TU MOWA - TU POTRZEBA NOWYCH TWARZY Z NOWYMI POMYSŁAMI
buba
02.03.2014 13:35:21
żeby oddać głos trzeba być członkiem stowarzyszenia i tak jest wszędzie, w każdym stowarzyszeniu, partii politycznej itp. , a jeżeli zależy Ci tak bardzo na przyszłości "ukochanego" klubu to możesz zainwestować 30 złotych w swój "ukochany" klub!!! jak chcesz mu pomagać skoro 30 zł Ci żal na ratowanie Warty??? skąd to znamy??? rządzić to wszyscy by chcieli ale od siebie to nic!!! nawet marnych trzech dyszek, a jakie pretensje, żale i niezadowolenie. nie ośmieszaj się kolego, bo skoro nie jesteś w stanie odżałować 30 zł na klub to dobrze że Ciebie tam nie było!!!
jacek
02.03.2014 13:10:00
30 zl to skladka czlonkowska. Nie wiesz o czym piszesz
zucek
02.03.2014 09:58:53
Ty na pewno jesteś kibicem? Naprawdę nie wiesz, że Biedronka już sponsoruje podobna miernotę, z tą tylko różnicą, że Warta prawdopodobnie nie pozwoliłaby San Marino strzelić bramki?
vaya con dios
02.03.2014 07:04:20
za 30 zł to można isc do kina na 3D a z tego co wiem tozarzad i jego ludzie byli wybierani charytatywnie wiec jak można w wolnym kraju w wolnych wyborach pobierac kase opłate za to by oddac głos w wyborze członków społecznego zarządu ???????????jak można napisac ze:licze na pomoc wszystkich którymlezy na sercu dobro Warty" skoro za to dobro trzeba płacic 30 zł???
kibic
01.03.2014 23:35:31
Od Pani kierownik to się odwal.Gdyby nie Ona to dawno nie byłoby klubu.Nie masz pojęcia o czym piszesz.
zabka
01.03.2014 21:53:47
niech znajdą dobrego sponsora np. Biedronka
zzz
01.03.2014 21:51:14
Na zebranie nie wszedl czlowiek od czarnej roboty
xxx
01.03.2014 21:48:48
Witam
1 Gratulacje dla nowego Prezesa
2 Dzieki dla p Piotra Harszkiewicza
Panie Prezesie jeszcze trzeba pozbyc sie Pani kierownik a namowic kogos
bardziej bystrego
Marek
01.03.2014 21:47:59
Z tego co wiem przyjmowali nowych czlonkow klubu i wystarczylo zaplacic 30 zl skladki i mozna było uczestniczyc w obradach, a nawet kandydowac do zarzadu. Dlaczego tego nie zrobiles?
JERZY
01.03.2014 21:16:54
I NAWET ZBAWCA MAM POMYSŁA BYŁ
Kibic
01.03.2014 20:56:03
TO JEST WSTYD! LUDZIE, KTÓRZY CHCIELI WEJŚĆ NA ZEBRANIE NIE ZOSTALI WPUSZCZENI!!! A MY TUTAJ MÓWIMY O DOBRZE KLUBU!!! BEZ JAJ PANOWIE, BEZ JAJ!
bob
01.03.2014 19:00:47
nie no jak w zarzadzie sa tacy ludzie jak mączka to dobrze nie będzie :( chyba chętnych nie było że takich lamusów biorą
tito
01.03.2014 18:27:48
Teraz pomoc od wszystkich komu dobro Warty leży na sercu a ludzi którzy chcieli wejść i wysłuchać to ich nie wpuszczono wstyd
kibic
01.03.2014 18:22:40
W takie bagno się Pan wpakował szkoda zdrowia!!!

Więcej informacji

Zduńska Wola

O sprawach Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Dzisiaj, 05:58:19

Najbliższa środa to na naszej antenie kolejne wydanie samorządowego programu "Posesja". Tym razem zaproszenie do studia przyjął Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

0
Sieradz
PATRONAT SPORT

Piknik "Bezpieczne Wakacje" - MotoChallenge

Wczoraj, 21:07:54

Na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu odbył się organizowany przez Nasze Radio i Team50 Sieradz Piknik "Bezpieczne Wakacje". W trakcie imprezy odbyła się III runda zawodów sprawnościowych dla kierowców MotoChallenge.

0
region
SPORT

Dobre starty na Monzie

Wczoraj, 16:57:16

Kolejne punkty Jana Przyrowskiego w Formule Regionalnej. Kierowca zespołu RPM startował na słynnym torze Autodromo Nazionale di Monza.

0
On AirTeraz gra

Monika Waraczyńska

monika.waraczynska@nasze.fm
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 19.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 19.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
18.06.2026 Młodzież z Jagiellończyka na Erasmus+ w Finlandii
18.06.2026 Konkurs na komiks - odwaga w kadrach. Rozmowa z Tomaszem Polkowski, dyrektorem MHM Zduńska Wola
17.06.2026 Zdrowo, sportowo, orlikowo - Aktywny Orlik 2026
17.06.2026 Gotuj z Dominikiem - odc.155
17.06.2026 Program Posesja. Gościem Krystian Krogulecki, Burmistrz Warty cz.IV

Co, gdzie, kiedy

23.06.2026
Wykład dr. Marka Urbańskiego "Młoty węgierskie z Niechmirowa"
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Dawid Podsiadło
sezon
2
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
3
Tame Impala, JENNIE
Dracula (JENNIE Remix)
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...