Asy z Jakubic!
To był znakomity tydzień zapaśników Asa Jakubice. W ciągu tygodnia wychowankowie Pawła Pawełczyka zdobyli aż pięć medali mistrzostw Polski.
Medalową serię rozpoczął Sebastian Zawiasa, który podczas mistrzostw młodzików w stylu wolnym w Rzeszowie wywalczył brązowy medal w kat wagowej do 35kg. Walczył znakomicie, cztery pojedynki zakończył przed czasem, ulegając jedynie nieznacznie na punkty zawodnikowi SMS z Kraśnika. Jeszcze lepiej walczył w miniony weekend w Dębicy na obiektach miejscowej Wisłoki na mistrzostwach w stylu klasycznym, gdzie dotarł do finału, ostatecznie zajmując 2 miejsce, choć do złotego medalu zabrakło bardzo niewiele. Co nie udało się Sebastianowi, zrobiła Karolina Marczak, która bezapelacyjnie zwyciężyła we wszystkich swoich pojedynkach i zdobyła złoty medal w kat do 34kg. Swoją wartość i przynależność do ścisłej czołówki w kraju potwierdzili także najbardziej zaprawieni w bojach zapaśnicy Asa. Łukasz Stelmaszak i Przemysław Wojtysiak na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w stylu wolnym, które również w miniony weekend odbyły się w Białogardzie, powtórzyli swój ubiegłoroczny wynik zdobywając brązowe medale, obaj w kat wagowej do 60 kg.
Zdjęcie główne: Zapaśnicy Asa Jakubice na trzecim stopniu podium, Przemysław Wojtysiak (z lewej) i Łukasz Stelmaszak.
Zdjęcie na dole: Sebastian Zawiasa (od lewej) i Karolina Marczak
Więcej informacji
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu - spot filmowy "Znam poradnik bezpieczeństw
Dzisiaj, 12:51:12
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego wręczono nagrody uczniom Szkoły Podstawowej w Krokocicach za zajęcie 2. miejsca w ogólnopolskim konkursie na spot filmowy. Młodzi autorzy wykazali się dużą kreatywnością i wiedzą z bezpieczeństwa pożarowego, przygotowując pracę, która została wysoko oceniona na szczeblu ogólnopolskim.
Oszust metodą na wnuczka zatrzymany przez policjantów
Dzisiaj, 11:58:14
Sieradzcy kryminalni zatrzymali 21-latka z Łodzi, który uczestniczył w oszustwie metodą "na wnuczka". Policjanci ustalili, że mężczyzna w całym procederze, pełnił funkcję tzw. odbieraka. Został zatrzymany krótko po tym, jak odebrał pieniądze od oszukanej seniorki. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny tymczasowy areszt.

Komentarze
Pan Pawel to bardzo dobry trener który ma swietne podejscie do swoich podopiecznych. Szkoda tylko ,ze miasto tak slabo dofinansowuje rozwoj sportowcow z naszego regionu..