Druga porażka Warty
Niespodzianka w Sieradzu. W meczu 13. kolejki III ligi miejscowa Warta przegrała po słabym meczu z Omegą Kleszczów 0:2.
Mecz rozpoczął się doskonale dla drużyny z Kleszczowa. Już w 7. minucie po rzucie rożnym dośrodkowanie na bramkę zamienił Jakub Rozwandowicz. Omega dalej przeważała i Warta dopiero po pół godziny oddała pierwszy groźny strzał - z dystansu uderzał Piotr Kobierski. Tuż przed przerwą dobrej sytuacji nie wykorzystał jego brat Marcin, a po chwili goście prowadzili już 2:0. Najniższy na boisku Hubert Robaszek przelobował strzałem głową Kamila Adamka.
Na początku drugiej połowy Marcin Kobierski próbował zaskoczyć przeciwnika przewrotką, lecz piłka trafiła jedynie w boczną siatkę. Obrazu gry nie zmieniła także wymuszona zmiana Przemysława Różyckiego, którego z powodu urazu zastąpił Kamil Woźniak. Groźną okazję 10 minut później stworzyła Omega. Strzał głową z najbliższej odległości Marcina Kabzińskiego przeleciał jednak nad poprzeczką.
Na domiar złego na kwadrans przed końcem zmiany potrzebował podstawowy bramkarz Warty Sieradz Kamil Adamek. Rezerwowy Dawid Jadczak nie miał już jednak zbyt wiele pracy. Do końca spotkania kibice nie ujrzeli żadnej klarownej sytuacji i tym samym Warta przegrała swój drugi mecz w sezonie.
Był to jeden z najsłabszych występów biało-zielonych w rundzie jesiennej. W następnej kolejce sieradzanie zmierzą się w przyszłą sobotę ze Startem Otwock.
Warta Sieradz - Omega Kleszczów 0:2 (0:2)
Bramki:
1:0 Jakub Rozwandowicz (7min)
2:0 Hubert Robaszek (43)
Składy:
Warta: Adamek (75 Jadczak) - Nowak, Krymarys, Pietras, Swędrowski - Stasiak, Łochowski, Bogdan, Różycki (53 Woźniak), P. Kobierski (84 Kokot) - M. Kobierski
Omega: Wiśniewski - Łucki (ż), Świstak, Jacak, Słomian - Kabziński, Marciniak, Robaszek (85 Czaplarski), Szymczyk (92 Szubert) - Rozwandowicz (91 Tomesz), Górski (81 Serwaciński)
W meczu 12. kolejki 4. ligi doszło do ciekawego pojedynku w Poddębicach, gdzie miejscowy Ner podejmował Pogoń Zduńska Wola. Gospodarze wygrali 2:1, choć już od 48. minuty grali w osłabieniu. Prowadzili już wtedy 2:0 i mimo straconego gola w końcówce zdołali utrzymać korzystny rezultat do końcowego gwizdka.
Ner Poddębice - Pogoń Zduńska Wola 2:1 (2:0)
Bramki:
1:0 Witold Ziober (8min)
2:0 Joachim Pabjańczyk (22)
2:1 Grzegorz Gorący (90+1)
CZERWONA KARTKA:
Witold Ziober (48min, konsekwencja dwóch żółtych)
Więcej informacji
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu - spot filmowy "Znam poradnik bezpieczeństw
Dzisiaj, 12:51:12
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego wręczono nagrody uczniom Szkoły Podstawowej w Krokocicach za zajęcie 2. miejsca w ogólnopolskim konkursie na spot filmowy. Młodzi autorzy wykazali się dużą kreatywnością i wiedzą z bezpieczeństwa pożarowego, przygotowując pracę, która została wysoko oceniona na szczeblu ogólnopolskim.
Oszust metodą na wnuczka zatrzymany przez policjantów
Dzisiaj, 11:58:14
Sieradzcy kryminalni zatrzymali 21-latka z Łodzi, który uczestniczył w oszustwie metodą "na wnuczka". Policjanci ustalili, że mężczyzna w całym procederze, pełnił funkcję tzw. odbieraka. Został zatrzymany krótko po tym, jak odebrał pieniądze od oszukanej seniorki. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny tymczasowy areszt.

Komentarze