Pogoń wygrywa w meczu walki
Piłkarze zduńskowolskiej Pogoni wygrali u siebie z Wartą Działoszyn 1:0 w meczu 11. kolejki IV ligi.
Kibice przybyli na stadion miejski w Zduńskiej Woli obejrzeli mecz walki, który większą część czasu toczył się w środkowej strefie boiska.Składnych akcji było jak na lekarstwo jednak w 34 min. po indywidualnej akcji Grzegorz Kaleta ustalił wynik spotkania, najpierw odbierając piłkę obrońcy Warty, a później umieszczając ją w siatce gości. W drugiej połowie działoszynianie podkręcili tempo i zepchnęli gospodarzy do obrony, jednak dobra gra w defensywie nie pozwoliła stworzyć Warcie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Zduńskowolanie utrzymali korzystny dla siebie wynik i trzy punkty zostały w Zduńskiej Woli.
- To był mecz walki. Bardzo dobrze zagrali szczególnie Sebastian Plisiecki i Patryk Kaczmarek, którzy trzymali środek. Trener kazał nam walczyć i walczyliśmy, cieszymy się ze zwycięstwa.
- mówił Michał Ignaczak, skrzydłowy Pogoni.
Dzięki zwycięstwu piłkarze ze Zduńskiej Woli awansowali w tabeli IV ligi. Następne spotkanie Pogoń rozegra na wyjeździe z Nerem Poddębice.
Więcej informacji
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu - spot filmowy "Znam poradnik bezpieczeństw
Dzisiaj, 12:51:12
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego wręczono nagrody uczniom Szkoły Podstawowej w Krokocicach za zajęcie 2. miejsca w ogólnopolskim konkursie na spot filmowy. Młodzi autorzy wykazali się dużą kreatywnością i wiedzą z bezpieczeństwa pożarowego, przygotowując pracę, która została wysoko oceniona na szczeblu ogólnopolskim.
Oszust metodą na wnuczka zatrzymany przez policjantów
Dzisiaj, 11:58:14
Sieradzcy kryminalni zatrzymali 21-latka z Łodzi, który uczestniczył w oszustwie metodą "na wnuczka". Policjanci ustalili, że mężczyzna w całym procederze, pełnił funkcję tzw. odbieraka. Został zatrzymany krótko po tym, jak odebrał pieniądze od oszukanej seniorki. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny tymczasowy areszt.

Komentarze