11.08.2013 16:51:56
region

Znamy mistrzów Gatty w jeździe na czas

W Zapolicach odbyły się dziś I Mistrzostwa Gatty w Jeździe Indywidualnej Na Czas. Na starcie pojawiło się kilkudziesięciu zawodników i jedna zawodniczka. Kolarze - amatorzy rywalizowali na trasie liczącej 13,4 km.

(fot. nasze.fm)

Kolarze rywalizowali na trasie Zapolice - Poręby (ze startem i metą w Zapolicach), w dwóch kategoriach (rowery MTB i szosowe). W kategorii "górali" najlepszy okazał się Łukasz Matusiak z Łasku reprezentujący Gatta Bike Team. Wśród szosowców triumfował inny zawodnik GBT Dariusz Malinowski. Na starcie pojawiła się także jedna zawodniczka - Agnieszka Dąbkowska ze Zduńskiej Woli. O wysokim poziomie zawodów może świadczyć fakt, że reprezentujący barwy LSKK Lityński Bełchatów Tomasz Makuch (były kolarz, obecnie bez licencji zawodniczej) przegrał walkę z Dariuszem Malinowskim, który był dzisiaj najszybszym kolarzem na trasie. Warto również wyróżnić najstarszego uczestnika zawodów, sieradzanina Zbigniewa Tobołę, który z powodzeniem rywalizował z młodszymi kolegami, choć ma już 75 lat! Pan Zbyszek utrzymuje znakomitą kondycję głównie dzięki jeździe na rowerze.

Więcej wyników wkrótce

Komentarze

szak
03.09.2013 13:17:59
wszystko na temat...
Gatta Bike Team
19.08.2013 12:37:06
https://www.facebook.com/GattaBikeTeam
Gatta Bike Team
19.08.2013 12:35:49
Od mistrzostw Gatty minął dokładnie tydzień , kurz opadł już dawno po szybkiej jeździe na rundzie Zapolice - Poręby, a kolarze zapomnieli o tych zawodach biorąc udział już w kolejnych. W momencie pisanie tego tekstu szosowcy Gatta Bike Teamu kończą rywalizację na Road Trophy, a ekipa MTB broni drugiego miejsca w generalce drużynowej MTBCROSS Maratonu.
Czemu dopiero po tygodniu zabrałem się za napisanie kilku słów o Zapolickim wyścigu?
Tak jak, już wspomniałem wyżej , kurz opadł szybko na równiutkim asfalcie, a emocje utrzymywały się przez jakiś czas na wysokości stratosfery skąd skoczył niejaki austryjacki Felix.
No właśnie i tu należy nadmienić, że ktoś tam jechał na kole innego zawodnika , inni wykonali nawrót przed Porębami , zarzuca się brak profesjonalizmu spikerowi i oczywiście organizatorowi.
Takie oto opinie pojawiły się na portalach społecznościowych i forum lokalnego radia. Z częścią tych zarzutów można się zgodzić, niestety duża część wpisów była chęcią przyładowania pięścią w organizatora i została "wyssana ze środkowego palca" używanego w geście pokazującym jak kogoś "lubią" .
Nie mam zamiaru cytować tych wpisów, aby nie dawać autorom tych wypocin kolejnej ekscytacji i powodu do samozadowolenia tym środkowym palcem.
Niestety, internet, to pole popisu nieudaczników życiowych , którym "w życiu znów nie wyszło" , " mistrzom " słowa ciętego , pod którym nie mają odwagi się podpisać imieniem i nazwiskiem.
Żaden z tych moich "bohaterów" nie zastanowił się przez chwilę, ile trudu i czasu trzeba poświecić w zaplanowanie, a następnie w organizację takiego przedsięwzięcia, nie wspominając już o własnych złotówkach i odpowiedzialności jaka spoczywa na organizatorze w dniu wyścigu.
Jak często w Zduńskiej Woli i okolicach odbywają się imprezy sportowe, w których może, byle Iksiński odkurzyć rower i stanąć na starcie takiej rywalizacji ?
Nie mam wątpliwości, że po przeczytaniu tego teksty ukażą się kolejne mizerne wpisy niezadowolonych malkontentów , taka ich rola tylko tu mogą się spełnić życiowo
W nieodległej przyszłości Gatta Bike Team ma plany organizacji cyklu zawodów kolarskich mtb i szosa, a Wy będziecie mieć swoje igrzyska w necie.

Piotrek Maciński
obserwator
15.08.2013 16:31:01
mi się impreza podobała i chociaż nie startowałem z powodu kontuzji kolana to podstawą jaką bym zmienił to oznaczenia zawrotów i tą nieszczęsną pochylnie która zamiast ułatwić zjazd w moim odczuciu i w odczuciu startujących była po prostu za stroma
Gatta Bike Team
14.08.2013 14:29:24
Łukasz Matusiak 00:20:18.825
koles
14.08.2013 07:53:45
minely juz kilka dni po zawodach czy udostepnione zstana zdjecie na stronie gatty
stk
13.08.2013 22:33:40
wyniki są na stronie gatta bike team

http://www.gattabiketeam.com/strona/index.php/aktualnosci
kurczak
13.08.2013 17:33:30
Wszystkie czasy zamieszczone są na stronie organizatora www.gattabiketeam.com
rebeliant
13.08.2013 10:47:27
Orientuje się ktoś, jakie czasy uzyskali zawodnicy w kat. MTB?
kurczak
12.08.2013 17:47:04
Co dom limitu - owszem w pierwszym zamyśle miało to być 40 zawodników, ale ostatecznie przyjęliśmy o wiele więcej zgłoszeń . Docelowo wystartowało 49 osób, kilkanaście deklarujących swoją obecność nie dotarło , a w dniu startu w Biurze Zawodów przyjmowaliśmy każdego, kto tylko wyraził chęć wzięcia udziału w wyścigu. Ogólnie uważam( analizując wypowiedzi zarówno startujących, jak i kibiców ) że mimo kilku niewielkich potknięć ze strony konferansjera, impreza była udana, a w przyszłości jesteśmy w stanie obsłużyć co najmniej trzykrotnie większą ilość zgłoszonych .
kurczak
12.08.2013 17:34:38
Jako organizator zaręczam , że w zawodach klasyfikowani byli sami amatorzy. Jedyny zawodnik z licencją zawodową wystąpił poza konkurencją. Natomiast dzielenie amatorów na jeszcze jakieś podgrupy amatorskie chyba mijałoby się z celem. Przynajmniej ja nie mam pomysłu jak takie rozgraniczenie wprowadzić, żeby odpowiednio zakwalifikować każdego. Jeśli tylko ktoś podsunie Nam takie rozwiązanie , chętnie wprowadzimy to w przyszłym roku.
rowerowy
12.08.2013 11:10:13
Szkoda tylko, że zorganizowana rywalizacja jest tylko dla zawodników. Żadnej klasyfikacji z podziałem na amatorzy, zawodnicy itp. i limit 40 osób, gdzie 25 z samej Gatty.
stk
11.08.2013 22:43:46
Skoro skróciłeś trasę to nie było 13,4
stk
11.08.2013 22:32:18
500 startujących na czasówce ? ciekawe :)
maciek - uczestnik
11.08.2013 22:14:16
@Zatopek - to było Zapolice-Poręby-Zapolice-Poręby-Zapolice
@kibic - serio???
Miki
11.08.2013 21:52:27
Łatwo się domyśleć , że w podobny sposób skomentowałbyś każdą inicjatywę , w której nie masz szans stanąć do rywalizacji. Współczuję Ci !!! Biedny jesteś
majkel
11.08.2013 21:49:14
ogólnie warto stwierdzić że dobrze się stało że komuś w końcu zachciało się zorganizować tego typu imprezę...szkoda natomiast że firma taka jak Gatta firmuje swoją marką takie niepoważne traktowanie startujących i kibiców którzy przyjechali. Pomyłki, przejęzyczenia prowadzącego były żenujące. Na dobrą sprawę co chwila zdarzały się jakieś wpadki...Oczekiwanie na rezultaty trwające kilkadziesiąt minut jest niedopuszczalne. Myślę że było to przetarcie i w przyszłości będzie wiele lepiej :) Warto również pomyśleć o osobach które staną na trasie aby obserwowały co się tam dzieje...
Zatopek
11.08.2013 21:12:12
Te 13,4 km to mierzone chyba z helikoptera, nie było nawet 10 km...
pr
11.08.2013 21:01:59
Taka organizacja
WEB.er
11.08.2013 20:07:23
Mam nadzieję, że w następnej edycji zostaną dopuszczeni zawodnicy na innych rowerach niz MTB i szosowe.
kibic
11.08.2013 18:46:03
Co niektórzy nie dojechali do nawrotu, i zawracali wcześniej.
Mike
11.08.2013 17:55:09
Jeżeli chodzi o organizacje tej imprezy to totalna porażka organizatorzy totalnie nie przygotowani a pan prowadzący powinien chyba sobie okulary kupić bo nie wyczytał jednego z zawodników i pózniej już nie mógł startować w rywalizacji specjalnie chłopak przyjechał 20 km żeby uczestniczyć. Byłem na wielu takich imprezach ostatnio w okolicach Wrocławia gdzie było 500 osób i nikt się nie pomylił a tutaj niespełna 50 i chaos . Musicie się jeszcze wiele nauczyć w organizacji tego typu imprez a i zmieńcie prowadzącego na kogoś bardziej doświadczonego, młodszego, energicznego z dobrym wzrokiem i myśleniem !

Więcej informacji

region

Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku

Dzisiaj, 15:12:04

Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.

0
Zduńska Wola

Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki

Dzisiaj, 13:43:27

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.

2
Sieradz

Komplet radnych na tak

Dzisiaj, 14:15:37

W Sieradzu odbyła się dziś absolutoryjna sesja Rady Gminy Sieradz. W głosowaniach nad najważniejszymi podczas tego posiedzenia uchwałami jednomyślność radnych.

1
On AirTeraz gra
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
15:33
Pianola
Jerzy Michotek
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
23.06.2026 Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej w Zduńskiej Woli. Mówi o nim Katarzyna Biniaszczyk z KPP
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu
22.06.2026 Joanna Lisiecka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu
18.06.2026 Młodzież z Jagiellończyka na Erasmus+ w Finlandii

Co, gdzie, kiedy

23.06.2026
Wykład dr. Marka Urbańskiego "Młoty węgierskie z Niechmirowa"
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Młoty węgierskie z Niechmirowa (1350-1200 r.p.n.e.)
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...