21.07.2013 21:27:57 (Aktualizacja: 21.07.2013 21:27:57)
region

Mistrz Artur

Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) w pięknym stylu wygrał bieg na 5000m i zdobył złoty medal lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Toruniu.

(fot. archiwum Artura Kozłowskiego)

Dla Kozłowskiego start w Toruniu był tylko jednym z etapów przygotowań do jesiennego maratonu, mimo wszystko sieradzanin - jak zwykle z resztą - walczył o zwycięstwo. Zawodnik MULKS MOS po mistrzowsku rozegrał bieg taktycznie. Wiedząc, że bieg będzie wolny, pierwszą jego część biegł na czele, a następnie przyczaił się na kilka okrążeń w środku stawki, by zaatakować na ostatnim kilometrze. Szarpnięcie Artura na dwa okrążenia przed końcem wytrzymali tylko dwaj zawodnicy, którzy nawet wyprzedzili naszego biegacza. Kontratak Kozłowskiego był jednak zabójczy. Ani ubiegłoroczny mistrz Polski, Radosław Kłeczek, ani Krystian Zelewski nie wytrzymali tempa Artuta, który inął linię mety, jako pierwszy. Wynik (14.30.77) nie jest rewelacyjny, ale w tym biegu najważniejsze były miejsca. To na najwyższym stopniu podium zajął Artur Kozłowski.
Na stadionie w Toruniu mogliśmy zobaczyć w akcji jeszcze kilkoro reprezentantów (obecnych lub byłych) klubów z naszego regionu. Debiut na seniorskich MP zaliczyła Maja Nyks (PARK Zduńska Wola), tegoroczna wicemistrzyni Polski juniorek w rzucie młotem. Podopieczna Tomasza Szewczyka miała okazję wystapić w jednym konkursie z Anitą Włodarczyk, ale przede wszystkim zebrać doświadczenie, które może procentować w przyszłości. Maja rzuciła przeszło metr bliżej, niż na Mistrzostwach Polski Juniorów (w Krakowie 54.88), co wystarczyło do zajęcia 8. miejsca w gronie seniorek.
Skończyła się hegemonia Agaty Bednarek na dystansie jednego okrążenia. Wychowanka MULKS MOS Sieradz (obecnie AZS Łódź) panowała na krajowych bieżniach od 2009 roku, kiedy wywalczyła swój pierwszy złoty medal seniorskich MP (w sumie zdobyła ich 4). W tym roku biegaczka ze Smaszkowa k/Błaszek znalazła się poza podium. Przypomnijmy, że w Toruniu Bednarek startowała niespelna 2 tygodnie po powrocie z Kazania, gdzie reprezentowała biało-czerwone barwy podczas letniej Uniwersjady (400m - półfinał, 4x400m - 5. miejsce). Również na 4. miejscu zakończył rywalizację w Toruniu skoczek w dal Andrzej Kuch (AZS AWF Wrocław). Były zawodnik MULKS MOS Sieradz był bliski medalu, po pierwszej serii był nawet drugi, ale później rywale zaczęli skakać coraz dalej. Kuch może być z siebie zadowolony, bo spisał się lepiej, niż podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, w których zajął 5. miejsce. Po drodze zaliczył jeszcze start w Mistrzostwach Europy U-23, ale tej imprezy nie może zaliczyć do udanych. W gronie seniorów sprawdził się również inny wychowanek MULKS MOS Maciej Nitka (RKS Łódź). Zdolny średniodystansowiec zajął 11. miejsce w biegu na 1500m.

Wyniki komkurencji z udziałem zawodników z naszego regionu

5000 METRÓW
1. Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) - 14.30.77
2. Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) - 14.31.15
3. Radosław Kłeczek (Sporting Międzyzdroje) - 14.31.33



5000 METRÓW
1. Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) - 14.30.77
2. Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) - 14.31.15
3. Radosław Kłeczek (Sporting Międzyzdroje) - 14.31.33


400 METRÓW
1. Justyna Święty (AZS AWF Katowice) - 53.06
2. Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) - 53.34
3.Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) - 53.67
4. Agata Bednarek (AZS Łódź) - 54.20


RZUTU MŁOTEM
1. Anita Wlodarzczyk (Skra Warszawa) - 76.93
2. Joanna Fiodorof (OŚ AZS Poznań) - 63.85
3.Magdalena Szewa (Zawisza Bydgoszcz) - 60.05
8. Maja Nyks (Park Zduńska Wola) - 53.42

SKOK W DAL
1. Marcin Starzak (KS AZS AWF Biała Podlaska) - 7.76
2. Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki) - 7.75
3. Krzysztof Lewandowski (Wawel Kraków) - 7.67
4. Andrzej Kuch (AZS AWF Wrocław) - 7.63


1500 METRÓW
1. Krzysztof Żebrowski (UOLKA Ostrów Mazowiecka) - 3.38.94
2. Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) - 3.38.98
3. Tomasz Osmulski (RKS Łódź) - 3.39.80
11. Maciej Nitka (RKS Łódź) - 3.52.01

Komentarze

e5PbRIjpz
10.10.2013 20:39:27
Tacy z Was Gorzowianie? Pomyślcie o tym ile Justyna spędziła czasu w Gorzowie. Nawet jak było ciężko. Pomogła zespołowi awansować z dreugij ligi do Ekstraligi. Najwidoczniej nie słuchałeś uważnie jej konferencji. Nie słyszałeś co powiedziała? Powiedziała głośno to o czym sympatycy koszykf3wki i innych dyscyplin sportowych mf3wią po cichu od dawna. Zresztą. Spf3jrz na kondycję gorzowskich klubf3w. Piłkarze grają obecnie w IV lidze, chociaż grali w I. Byli w środku tabeli, ale grali jak mogli. Siatkarze? I liga też środek tabeli. Piłka ręczna. Klub nie ma wystarczających środkf3w żeby zakontraktować kogoś kto pomf3głby im się utrzymać w najsilniejszej klasie rozgrywkowej. Ciągle tylko awans, spadek i tak cały czas. Nie będę dalej wymieniał. Jak chcesz to sam się zainteresuj. Kolejna rzecz. Po kiego nasze miasto wykupiło prawa do SGP aż na 5 lat. Wszystkie miasta począwszy do Vojens, Krsko wykupują prawa na 2 lata i wystarcza im to aż nadto. Poza tym jak mf3gł nasz czerwony prezydent władować 42 miliony na stadion żużlowy?????? On chce się bić z Zieloną Gf3rą tylko żużlem, a jest wiele innych pf3l na ktf3rym Nasze miasto wypada lepiej niż stolica z południa wojewf3dztwa. Kiesyś na konferencji prasowej ktoś zadał pytanie naszemu kochanemu prezydentowi. Panie prezydencie powiedział Pan, że trzeba sprawdzić co się stało z pf3ł miliona złotych dla koszykarek. A ja chcę się zapytać dlaczego tego samego Pan nie powie o żużlu (żużlowcy dostali wtedy ok. 750 tys zł, o ile mnie pamięć nie myli), skoro koszykarki 4 sezon z rzędu zdobywają medal Mistrzostw Polski a żużlowcy 5 sezon z rzędu odpadają w I rundzie play-offf3w(już wtedy jeździł dla nas i Gollob i Pedersen). Prezydent po bardzo długiej chwili milczenia powiedział: yyyy, bo żużel jest ważniejszy. Noż w mordę to ma być prezydent???? ODWOŁAĆ GO I ROZPISAĆ NOWE WYBORY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I wicemistrz Polski na 10000m
29.07.2013 10:25:49
coś wiadomość uciekła .... https://www.facebook.com/pages/Artur-Koz%C5%82owski/299408946740626
kibic
24.07.2013 17:05:24
zapytajcie najlepiej Artura czy trener Rosiak jest mu potrzebny teraz i czy korzysta z jego porad w trenowaniu.A ty to chyba z życzliwych
racja
24.07.2013 12:52:10
Popieram, Pan Rosiak nie ma tu już nic do gadania i nie ma nic wspólnego z trenowaniem Artura. Jedynie kibicowanie mu pozostało. Owszem, w początkach kariery to Rosiak trenował Artura i chwała mu za to. Ale potem to już trenerzy kadry byli.
***
24.07.2013 08:36:42
..Artur gratulacje i aby jakaś kontuzja się nie przyplątała bo oto nie jest trudno.W Gdańsku będzie walka - powadzenia. Denerwują mnie opisy że zawodnik MULKS-u , że trener to Z. Rosiak i że sieradz ,przecież tak naprawde to Sieradz nie ma nić wspólnego /tylko adres zamieszkania/. A jaki udział ma pan Z. Rosiak. Raczej to Wrocław
ja
23.07.2013 16:59:32
Gratulacje Artur!!!
Mirek
22.07.2013 08:04:28
Przecież on już nie z Sieradza. W Sieradzu miszcz może być tylko jeden.
kibic
22.07.2013 06:48:55
Brawo Artur Gratulacje!!!

Więcej informacji

region

Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku

Dzisiaj, 15:12:04

Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.

0
Zduńska Wola

Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki

Dzisiaj, 13:43:27

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.

2
Sieradz

Komplet radnych na tak

Dzisiaj, 14:15:37

W Sieradzu odbyła się dziś absolutoryjna sesja Rady Gminy Sieradz. W głosowaniach nad najważniejszymi podczas tego posiedzenia uchwałami jednomyślność radnych.

1
On AirTeraz gra
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
15:18
Beauty And A Beat
Justin Bieber/Nicki Minaj
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
15:18
Mam Tylko Ciebie (tylko Ty)
Urszula Sipińska
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
23.06.2026 Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej w Zduńskiej Woli. Mówi o nim Katarzyna Biniaszczyk z KPP
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu
22.06.2026 Joanna Lisiecka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu
18.06.2026 Młodzież z Jagiellończyka na Erasmus+ w Finlandii

Co, gdzie, kiedy

23.06.2026
Wykład dr. Marka Urbańskiego "Młoty węgierskie z Niechmirowa"
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Młoty węgierskie z Niechmirowa (1350-1200 r.p.n.e.)
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...