Trzy medale juniorów! Glapiński królem skoczni.
Sławomir Glapiński (MULKS MOS Sieradz) i Maja Nyks (PARK Zduńska Wola), wywalczyli w sumie 3 medale Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce.
Dwa medale wywalczył na skoczni Sławomir Glapiński. Sieradznin był faworytem trójskoku i nie zawiódł. W dzisiejszym finale skoczył 15,36m i sięgnął po złoto. Swój drugi medal (brązowy) Sławek zdobył w skoku w dal, skacząc na odległość 7,15m. Młociarka ze Zduńskiej Woli zajęła w Krakowie drugą lokatę, posyłając młot na odległość 54,88m. Najlepszy wynik Mai Nyks w tym sezonie dał jej srebro. Mistrzyni Polski była poza zasięgiem rywalek. Malwina Kopron (AZS Poznań) rzuciła młot na odległość 65,09m. Na duże brawa zasłużył Mateusz Jankowski (Żeglina Sieradz), który otarł się o medal, zajmując czwarte miejsce w finale biegu na 400m ppł. Sieradzanin wynikiem 53.30 ustanowił swój rekord życiowy, ale do brązu zabrakło 0,64 sek. Swoją "życiówkę" poprawił również Przemysław Balcerzak (MULKS MOS Sieradz), który pobiegł na 3000m z przeszkodami. Wynik 10:45:86 nie pozwolił jednak na zajęcie wysokiego miejsca.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Dzisiaj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Komplet radnych na tak
Dzisiaj, 14:15:37
W Sieradzu odbyła się dziś absolutoryjna sesja Rady Gminy Sieradz. W głosowaniach nad najważniejszymi podczas tego posiedzenia uchwałami jednomyślność radnych.

Komentarze