Nie tylko Wimbledon
Cała sportowa Polska żyje znakomitymi występami naszych tenisistów na kortach Wimbledonu, ale dużo ciekawych rzeczy dzieje się także na ceglanych kortach w Sieradzu i Zduńskiej Woli.
Na kortach MOSiR RELAX w Zduńskiej Woli odbył się mecz chłopców miedzy Tenisowym UKS Zduńska Wola a Łódzkim Klubem Tenisowym. Były to eliminacje wojewódzkie Letnich Drużynowych Mistrzostw Polski w kat. do 12 lat. Zduńskowolanie awansowali do rozgrywek regionalnych, gdzie zmierzą się z drużynami z województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Mecz zakończył się wynikiem 4/2 ( rozgrywa się 2 gry podwójne i jedną pojedynczą).
Wyniki:
Garbarczyk/Karwat - Szustkiewicz/Szustkiewicz 6:4, 6:3
Wereszka/Królak - Lasota/Hotys 6:4, 6:2
Antoni Garbarczyk - Jeremi Szustkiewicz 6:1, 6:1
Błażej Karwat - Kajetan Lasota 5:7, 2:6
Kacper Wereszka - Filip Hołys 6:0, 6:0
Olaf Królak - Kajetan Jurek 6:7, 3:6
Na kortach MOSiR w Sieradzu odbył się po raz pierwszy turniej tenisowy o Puchar Firmy Brubeck. W turnieju wystartowało 36. zawodników z całego kraju. Grali zawodnicy z Warszawy, Zakopanego, Łodzi, Torunia, Pabianic, Łasku, Turku, Zduńskiej Woli Głowna i Sieradza. Zawodnicy rywalizowali w trzech kat. wiekowych.
OPEN
FINAŁ: Leszek Wrzesień (Warszawa) - Michał Radecki (Łódź) 6:1, krecz.
3 - 4. Piotr Niewiadomski (Łask), Piotr Jaros (Zduńska Wola)
35+
FINAŁ: Michał Bańdo (Zakopane) - Piotr Jaros 6:4, 3:6, 10:4
3 - 4. Bogumił Kamiński (Toruń), Edward Budziński (Warszawa)
50+
FINAŁ: Janusz Słomiński (Pabianice) - Waldemar Szmalc (Toruń) 7:6, 6:3
3 - 4. Stanisław Potrzebny (Sieradz), Waldemar Kardecki (Sieradz)
Na zdjęciu - uczestnicy turnieju w Sieradzu
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Dzisiaj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Komplet radnych na tak
Dzisiaj, 14:15:37
W Sieradzu odbyła się dziś absolutoryjna sesja Rady Gminy Sieradz. W głosowaniach nad najważniejszymi podczas tego posiedzenia uchwałami jednomyślność radnych.
