Sieradzanie znów najlepsi!
Swój trzeci medal mistrzostw Polski, a drugi złoty wywalczyli w tym sezonie kajakarze Kajakowego Klubu Sportowego z Sieradza. Przemysław Szczepanik i Sebastian Chrzanowski wygrali kajakowy maraton.
XXVI Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym odbyły się w Ostródzie. Wspomniana dwójka wywalczyła złoty medal w kategorii juniorów młodszych na dystansie 17,2km. Mimo nie najlepszego startu sieradzanie zdołali dogonić rywali i wpłynąć na metę na pierwsze pozycji. To już trzeci medal zawodników KKS na imprezie rangi mistrzowskiej w tym sezonie. Sebastian Chrzanowski i Przemysław Szczepanik zdobyli złote medale w wyścigu na 5000 metrów oraz srebrne na dystansie 1000 m podczas lipcowych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (na zdjęciu).
Sieradzanie w Ostródzie
K-1 juniorek młodszych (17,2km)
11. Paulina Wróblewska
K-2 juniorów młodszych (17,2km)
1. Przemysław Szczepanik, Sebastian Chrzanowski
K-1 seniorów (30,1km)
9. Piotr Szymala
W klasyfikacji medalowej KKS zajął 12. miejsce na 37 klubów.
Wyścigi na tak długich dystansach to dość specyficzna konkurencja. Zawodnicy kilkakrotnie muszą wysiadać z kajaków i przenosić sprzęt. Poniżej zamieszczamy zdjęcia zawodów oraz kilka filmów ilustrujących przebieg zawodów. Za udostępnienie materiałów (foto/video) dziękujemy Kajakowemu Klubowi Sportowemu.
Start do wyścigu juniorów młodszych
Przemysław Szczepanik i Sebastian Chrzanowski w trakcie tzw. przenoski
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Dzisiaj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Dzisiaj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Dzisiaj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze
Pod poniższym linkiem kryją się ciekawe zdjęcia z Maratonu kajakowego. Zapraszam do obejrzenia.
http://www.pzkaj.pl/index.php/przepisy-szkolenie/przepisy-i-regulaminy/101-foto/301-mp-w-maratonie-ostroda-2012.html
http://www.pzkaj.pl/dane/2012/Wyniki_OOM.pdf
i teraz a dla sprostowania to piotr S byl ostatni i paulina tez ostatnia
to juz wiecej ludzi startowalo na na sieradzkich biegach sieradza :D
a pozatym k2 nigdzie sie nie liczy w jedynkach pokazcie cos
kajaki to umierajaca dyscyplina dlatego niektorzy moga sie wybijac na dlugich dystansach a w jedynkach w sprincie sa daleko za najlepszymi
Gratulacje, tak trzymac i nie spoczywac na laurach! W przyszlym roku mistrzostwa Europy w portugalskim Porto i we wrzesniu mistrzostwa swiata w Kopenhadze w maratnie kajakowy. Wszystko jest mozliwe! Zychze duzo motywacji!