Informacje sportowe

Zakończył się sezon 2023/2024 ligi cypryjskiej. Trzecie miejsce zajęła Omonia Nikozja, gdzie gra błaszkowianin Mariusz Stępiński. To kolejny sukces piłkarza z naszego regionu w tamtejszej lidze.

2

Okręgowe zmagania w regionie

12.05.2024 21:12:48

Zakończyła się 23. kolejka Sieradzkiej Klasy Okręgowej. Najwyżej sklasyfikowanym zespołem z naszego regionu jest druga w tabeli Złoczewia Złoczew. Trzecie miejsce zajmuje Jutrzenka Warta, która wczoraj wygrała z Pogonią Zduńska Wola 1:0. Niespodziankę sprawił Ekolog Wojsławice. Zespół z gminy Zduńska Wola pokonał lidera WKS Wieluń 2:1.

5

Za Janem Przyrowskim (Campos Racing) pierwszy start w hiszpańskiej Formule 4. W San Sebastián de los Reyes odbyły się trzy wyścigi, a w jednym z nich kierowca z Rossoszycy zajął nawet trzecie miejsce.

8

Za nami 3. Wróblewska Eko Dycha

12.05.2024 17:17:53

Ponad 200 uczestników zgromadziła trzecia edycja Wróblewskiej Eko Dychy. W ramach imprezy odbyły się biegi na 5 i 10 kilometrów, marsz nordic walking oraz bieg dla dzieci. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Rajsport Active.

9

Kolejne cenne trzy punkty trafiły do Warty Sieradz. Biało-Zieloni wygrali na wyjeździe z Olimpią Zambrów 2:1 i zanotowała awans w ligowej tabeli. W środę sieradzanie zagrają na swoim stadionie z wiceliderem Legią II Warszawa.

12

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu odbył się Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z naszego regionu. Królem sprintu okazał się Jarosław Gołąb (LKS MOSiR Sieradz), który wygrał na 100 i 200 metrów.

8

W Szczawnie-Zdroju zakończyły się mistrzostwa Polski kadetów w tenisie stołowym. Cztery medale wywalczył Aleks Pakuła (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Wychowanek KTS- u Sieradz zdobył złoto w grze podwójnej oraz trzy brązowe medale w grze pojedynczej, mieszanej i drużynowej. Pakuła zakwalifikował się też na mistrzostwa Europy kadetów.

3

Urząd Miasta Sieradza zaprasza na zawody rolkowe, które w sobotę odbędą się na sieradzkim pumptracku. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00, a zmaganiom sportowym będą towarzyszyć inne atrakcje.

0

Rolkami przez Sędziejowice

10.05.2024 06:00:40

W niedzielę odbędą się zawody rolkarskie "Delta Sędziejowice". To impreza wliczana do cyklu Tauron Długodystansowy Puchar Polski. Uwaga kierowcy! W związku z organizacją wydarzenia wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.