11.05.2024 19:12:41

W Sieradzu rozpoczęli sezon lekkoatletyczny

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu odbył się Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z naszego regionu. Królem sprintu okazał się Jarosław Gołąb (LKS MOSiR Sieradz), który wygrał na 100 i 200 metrów.

W eliminacjach na 100 metrów sprinter z Sieradza miał czas 10.81 s., a w finale jeszcze poprawił swój wynik – 10.75 s. Na dwukrotnie dłuższym dystansie zwyciężył z rezultatem 22.17 s.

Zawodniczki MOSiR-u znakomicie spisały się w biegu na 600 metrów, gdzie zajęły dwa pierwsze miejsca. Kalina LewandowskaOliwia Orzechowska wyszły na prowadzenie dopiero na samej końcówce. Ta pierwsza wygrała w czasie 1:41.96. Orzechowska miała 1:42.26.

Paulina Rębacz (Żeglina Sieradz) wygrała bieg na 800 metrów (2:15.04). W skoku wzwyż zwyciężyła Natalia Makówka (PARK), która skoczyła 1.60 m. Podopieczna trenera Tomasza Szewczyka była też czwarta w trójskoku (11.15 m). Tutaj zwyciężyła Agnieszka Bednarek (AZS Łódź). W najlepszej próbie lekkoatletka ze Smaszkowa skoczyła 13.11 m.

Na 400 metrów srebro wywalczyła Antonina Czachorowska z PARK-u Zduńska Wola, która pobiegła w czasie 60.24 s. Reprezentanci PARK-u zajęli też dwa miejsca na podium w konkursie trójskoku. Drugi był Szymon Gabrysiak (14.24 m), a trzeci Maciej Szewczyk (13.38 m).

W wysokiej formie jest Hanna Piątkowska (MOSiR). W biegu na 200 metrów poprawiła rekord życiowy wynikiem 25.18 s. Dało jej to trzecie miejsce i minimum na mistrzostwa Europy juniorek młodszych. To też najlepszy w tym roku wynik w kraju w tej grupie wiekowej. Na 100 metrów Piątkowska zajęła piątą lokatę – 12.33 s.

Trzeci na 300 metrów był Jakub Pędziwiatr (MOSiR) – 34.90 s.

Organizatorami zawodów byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu, Ludowy Klub Sportowy MOSiR Sieradz oraz Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.