Informacje - region

Dzisiaj do adopcji poleca się trzech kawalerów. Kapsel, Miodek i Misiek to urocze psy, którym brakuje tylko jednego - własnej rodziny. Może znajdą ją u Was? Więcej o nich w programie Na Cztery Łapy na naszej antenie o 14:15.

1

Warta Sieradz znów bardzo wysoko przegrała z Unią Skierniewice. Tym razem w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski uległa temu rywalowi aż 0:6. Na tym samym etapie grała Złoczewia Złoczew, która przegrała z Termami Poddębice 0:2. Oba spotkania odbyły się na boiskach naszego regionu.

13

Stowarzyszenie Carpe Diem po Charłupsku zaprasza 8 czerwca na bieg patriotyczny ulicami Charłupi Małej i Dzierlina. Bieg odbędzie się ku pamięci Zofii Dobrzańskiej. Dla każdego uczestnika czekają darmowe pakiety startowe oraz poczęstunek. Trwają zapisy.

1

Wczoraj w bibliotece przy ul. Żwirki i Wigury w Sieradzu odbyły się eliminacje międzypowiatowe do etapu wojewódzkiego 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury przyznało nominacje dziewięciorgu uczestnikom, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach.

0

Dziś przed godz. 16:00 w miejscowości Pstrokonie (gm. Zapolice) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nie żyje 48-letni rowerzysta, który został potrącony przez samochód osobowy.

17

Gminy Wróblew informuje, że w terminie od 15 kwietnia - 28 czerwca 2024 r. można składać wnioski o przyznanie dofinansowania na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków (decyduje kolejność składania wniosków). Przyznawanie dofinansowania odbywać się będzie zgodnie z Uchwałą nr XLI/221/14 Rady Gminy Wróblew z dnia 26 marca 2014r.

0

Jutro w Warckim Centrum Kultury odbędzie się konkurs "W gościnie u Marii Konopnickiej" organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Warcie.

0

Pucharowe emocje w regionie

16.04.2024 06:00:34

Jutro Warta Sieradz i Złoczewia Złoczew zagrają w ćwierćfinałach wojewódzkiego Pucharu Polski. Biało-Zieloni zmierzą się z Unią Skierniewice, a Złoczewia Złoczew z Nerem Poddębice. Oba spotkanie odbędą się na boiskach naszego regionu. Początek o godzinie 17:00.

3

Wojownicy z medalami

14.04.2024 21:29:05

W Trzebnicy odbyły się mistrzostwa Polski taekwon-do federacji PFT. Aż 19 medali zdobyli zawodnicy z Sieradza, Złoczewa i Charłupii Wielkiej, którzy trenują pod okiem trenera Mateusza Cieślaka.

6

64-latek nie do zdarcia

14.04.2024 14:36:27

Antoni Baranowski z miejscowości Tumidaj (gmina Brzeźnio) zajął drugie miejsce na mistrzostwach Polski masters w biegu górskim na 5 kilometrów w kategorii wiekowej 60-64 lata. Biegacz z naszego regionu reprezentował OSP Krzaki. Zawody odbywały się w Koszalinie.