Z ostatniej chwili...

Uwaga kierowcy! Zablokowana droga, trasa Sieradz- Złoczew, przy skręcie na Dąbrówkę. Objazd przez Kuśnie. Utrudnienie może potrwać do 17.

17.08.2019 19:09:45

Zwycięski beniaminek. Pogoń z deja vu

Trwa 2. Kolejka piłkarskiej IV ligi. Na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli miejscowa Pogoń przegrała z Jutrzenką Warta 1:3.

Gospodarze zaczęli energicznie. Kilka razy stwarzali zagrożenie pod polem karnym przeciwnika, a dobrą szansę na pokonanie bramkarza miał Mateusz Broź, którego strzał wybronił jednak Michał Chachuła. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak było i tym razem. W 14 minucie Jutrzenka otrzymała rzut wolny. Z ostrego kąta w słupek trafił Mariusz Woźniak, a chwilę później dobił Jakub Młynarski i było 1:0 dla Juve. Piłkarze z Warty nie spoczęli na laurach i jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 strzelił Piotr Burski, który otrzymał asystę od Marcina Kobierskiego. W kolejnych minutach goście podkręcili tempo i jeszcze kilka razy zagrozili bramce Pogoni. Gospodarze się nie podłamali i zdołali zdobyć bramkę kontaktową. W 36 minucie zduńskowolanie otrzymali rzut karny, po którym do siatki trafił Broź. Po tym strzale zaogniło się na linii strzelec- bramkarz, doszło do małej przepychanki o piłkę i sędzia ukarał Chachułę żółtą kartką. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy Jutrzenka mogła podwyższyć. Z rzutu wolnego strzelał Woźniak, a piłka trafiła w poprzeczkę.

Drugą połowę obydwie drużyny rozpoczęły z impetem. Już w pierwszych minutach piłkarze Pogoni ustrzelili słupek, a goście z Warty poprzeczkę. Prawdziwy cios piłkarze Jutrzenki wyprowadzili jednak w 76 minucie. Wówczas na 3:1 strzelił Maciej Dudek. Kilka minut później ten sam zawodnik mógł jeszcze pogrążyć Pogoń. Strzał piłkarza Juve trafił jednak w słupek.

Była to pierwsza wygrana beniaminka z Warty w tym sezonie. Pogoń wciąż pozostaje bez punktu. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu zduńskowolanie także przegrali 1:3 z Wartą Sieradz. W następnej kolejce Jutrzenka zagra u siebie z Nerem Poddębice, a Pogoń na wyjeździe z ŁKS-em II Łódź.