10.07.2019 18:19:57 (Aktualizacja: 12.07.2019 16:32:50)
Sieradz i Zduńska Wola

PARK i MOSiR na srebrno

Lekkoatleci z naszego regionu zakończyli swoje starty na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mlodzieży w Poznaniu. Srebrny medal na 200m wywalczył Tomasu Chida (MOSiR Sieradz). Wcześniej Tomasz Ratajczyk (PARK Zduńska Wola) zajął 2.miejsce w rzucie młotem. Podopieczny Tomasza Szewczyka osiągnął wynik: 75.69m. Startowali też pozostali zawodnicy z naszego regionu.

(fot. Tomasz Ratajczyk (Facebook))

Japończyk reprezentujący Sieradz pobiegł w finale 200m w czasie 21.78s. Wcześniej w eliminacjach uzyskał jeszcze lepszy wynik: 21.70s. Wygrał Oliwer Wdowik z Resovii Rzeszów z czasem 21:31. Ten sam zawodnik wygrał także w sprincie na 100m (czas: 10.57s). Chida na setkę zajął 5.miejsce z wynikiem: 11.15s (w eliminacjach miał: 10.94s.)

Ratajczyk w tym sezonie nie miał zbyt wielu startów, co było spowodowane kontuzją pleców. Mimo to lekkoatleta PARK-u zmobilizował się na najważniejszy start i zdobył swój piąty medal mistrzostw Polski (wcześniej 3 złota w rzucie młotem i srebro w pchnięciu kulą). Z wynikiem 80.05m wygrał Dawid Piłat ze Stali Mielec (drugi najlepszy rezultat na świecie). W finale rzutu młotem startował także Kacper Rybczyński z MKS-u Zduńska Wola. Zawodnik Andrzeja Sulińskiego zajął 8.miejsce z wynikiem: 56.71m.

Tuż za podium uplasowała się Karolina Bomba (PARK Zduńska Wola). Zduńskowolanka zajęła 4.miejsce z wynikiem 57.17m. Do podium zabrakło 22 cm. Wygrała Aleksandra Nowaczewska ze Startu Nakło, osiągając najlepszy w tym sezonie wynik w kraju: 60.47m.

19.miejsce w trójskoku zajął Szymon Gabrysiak (PARK), który pobił życiówkę wynikiem: 12.51m.