Z ostatniej chwili...

Uwaga kierowcy! Zblokowana trasa S8 na wysokości węzła Złoczew w kierunku Wrocławia. To skutek kolizji trzech samochodów: osobowego, busa i ciężarowego.

29.06.2019 20:07:53
Sieradz i Zduńska Wola

Patryk Pawłowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski U23, Agnieszka Bednarek ze srebrem!

W Lublinie zakończyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 23. Brązowy medal w biegu na 400m przez płotki wywalczył zawodnik MOSiR-u Sieradz, Patryk Pawłowski. Natomiast była lekkoatletka Żeromskiego Sieradz, a obecnie zawodniczka AZS Łódź, Agnieszka Bednarek wywalczyła srebrny medal w trójskoku. Rok temu lekkoatletka ze Smaszkowa także zajęła 2.miejsce.

Patryk pobiegł w czasie 53.33, osiągając tym samym najlepszy wynik w sezonie. Warto podkreślić, że lekkoatleta z Sieradza startował z pierwszego, niesprzyjającego toru. Był to pierwszy medal Patryka na mistrzostwach Polski. Rok temu Pawłowski zajął 5.miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Sieradzu. Dziś przed zawodnikiem MOSiR-u byli tylko: Jakub Olejniczak (52.28) i Michał Galikowski (52.99).

Pawłowski startował także na płaskim 400m, gdzie zajął 13.miejsce, bijąc rekord życiowy czasem: 49.22s. Patryk wszedł też w skład sztafety MOSiR-u Sieradz 4x400m, która czasem: 3:23.52, zajęła 7.miejsce. Oprócz Patryka biegli: Arkadiusz Maruszewski, Jakub PędziwiatrJakub Wróbel.

Świetnie spisali się także zawodnicy, którzy niegdyś reprezentowali kluby z naszego regionu, a teraz z powodzeniem występują w barwach drużyn z innych miast. Klasę po raz kolejny potwierdziła Agnieszka Bednarek. W swojej najlepszej próbie Agnieszka skoczyła 13.07m. Wygrała Gaja Wota, która poprawiła swoją życiówkę wynikiem 13.44m. Zawodniczka AZS-u Łódź ma ostatnio szczęście do srebrnych medali. W ubiegłym sezonie Bednarek zdobyła srebro zarówno na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Sieradzu, jak i w seniorskich mistrzostwach kraju. Teraz przed Bednarek start w Mistrzostwach Europy do lat 23, które za dwa tygodnie odbędą się w szwedzkim, Gavle.

W Lublinie startował także były zawodnik PARK-u Zduńska Wola, a obecnie reprezentant klubu AZS AWF Wrocław, Patryk Krupiński. Zduńskowolanin rywalizował w biegu na 200m, gdzie zajął 11.miejsce z czasem: 21.63s.