17.05.2019 20:57:32

Cudowny gol w ostatniej sekundzie!

Gatta Active Zduńska Wola wygrała z Rekordem BIelsko-Biała 4:3 w meczu 26.kolejki Futsal Ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył w samej końcówce spotkania, Michał Marciniak.

Gatta podejmowała u siebie mistrza Polski, a także zdobywcę Pucharu Polski, Rekord Bielsko-Biała. Zespoły te grały ze sobą w rundzie zasadniczej. Raz wygrała Gatta, a raz Rekord.

Mistrz Polski zaatakował od początku spotkania. Już w 2 minucie bramkę na 0:1 strzelił Oleksandr Bondar. Rekord nacierał, ale Gatta nie pozostawała dłużna. Bilski zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu wolnego był Mariusz Milewski. Jego strzał obronił jednak bramkarz gości. Gatta wyrównała w 9 minucie. Daniel Krawczyk otrzymał podanie na dobieg, na szybkości minął zawodnika Rekordu i posłał piłkę do siatki. Remis nie trwał długo. Dwie minuty po golu Krawczyka, Gatta objęła prowadzenie za sprawą Michała Marciniaka. Zawodnik Gatty otrzymał podanie do środka i silnym strzałem pokonał Bartłomieja Nawrata. Pierwsza połowa zakończyła się jednak prowadzeniem Rekordu. Najpierw w 16 minucie wyrównał Jan Dudek, później piękne podanie z połowy boiska otrzymał Artur Popławski, który z powietrza strzelił w prawy dolny róg bramki.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. Po zagraniu z rzutu wolnego, swoją drugą bramkę w meczu strzelił Krawczyk. Było to jego 25 trafienie w tym sezonie, co plasuje go na 3.miejscu na liście najskuteczniejszych strzelców bieżących rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Na 3 sekundy przed końcem trener Gatty wziął czas. Po wznowieniu gry, szybkie podanie otrzymał Marciniak, który nie dał szans bramkarzowi gości i zdobył zwycięską bramkę.

Za tydzień Gatta rozegra ostatni mecz w sezonie. Rywalem będzie Clearex Chorzów. Spotkanie odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli.

Gatta Active Zduńska Wola - Rekord Bielsko-Biała 4:3 (2:3)

Wyjściowy skład Gatty: Słowiński, Dregier, Milewski, Olczak, Pautiak

Rezerwowi: Casillas, Klaus, Krawczyk, Marciniak, Sobalczyk, Stanisławski, Szymczak.

Do kibic 18.05.2019 18:51:22
Tak ? A kto nie przyjechał z rekordu jeszcze ?
do Kibic 18.05.2019 17:33:45
Prawda jest taka, że Rekord tylko w pierwszej połowie zagrał jedną podstawową a drugą eksperymentalną czwórką, choć każdy kto zna się choć trochę na futsalu doskonale wie, że Ci młodzi z Rekordu grali by w większości drużyn w lidze w podstawowych składach. W drugiej połowie, w której bezdyskusyjnie byliśmy lepsi, grali już Marek i Kubik, czyli grali dwoma podstawowymi czwórkami. Po drugie, po tym jak zachowywali się Budniak Popławski czy Janovski, widać było, że bardzo zależy im by zmazać plamę z pierwszego meczu w tym sezonie, gdzie zlaliśmy ich jak nikt od kilku lat, więc deprecjonowanie tego wyniku jest wysoce niesprawiedliwe. Wczorajszy mecz pokazał jedno - jest jakaś magia w tej hali, która powoduje, że w naszych zawodników wstępują dodatkowe pokłady sił i dzieją się cuda. Przekładając to na futbol trawiasty nasza hala jest jak Anfield w Liverpoolu o czym dobitnie przekonała się Barcelona. Ciężko racjonalnie wytłumaczyć to co stało się wczoraj, bo na początku meczu ewidentnie było widać, że jesteśmy bez formy. Odskakujące piłki od nogi, nie potrafiliśmy przyjąć prostych zagrań, zero motoryki, zero zgrania, ale z każdą minutą było widać, że w naszych chłopaków coś pęka, wstępuje w nich jakaś energia. Ten mecz wygrali sercem i hartem ducha. Aż szkoda, że sezon za tydzień się kończy bo nie wyobrażam sobie, że na kolejne takie emocje będzie trzeba poczekać do września. Mama nadzieje, że w sobotę całą hala znów się zapełni bo trzeba godnie pożegnać Milesa. Zasługuje na to jak mało kto i już ciężko sobie wyobrazić drużynę bez niego.
Kibic 18.05.2019 14:17:23
Prawda jest taka że Rekord przyjechał jedną czwórkaą. Druga czwórka to są juniorzy ...
Do pan 18.05.2019 11:47:29
panie Czeresniak
Zapolice 18.05.2019 11:33:27
Firma Gatta za niedługo kończy współpracę. Zespół zostanie przejęty przez Operatora Nowoczesnej Publicznej Toalety. Barwy już ustalone na żółto-brązowe.
Do pan 18.05.2019 09:57:32
Panem trzeba sie urodzic
Ftajemniczony 18.05.2019 09:46:18
Zobaczycie kto przychodzi nowy zwiastun nowej Gatty
Fan do pana 18.05.2019 09:42:24
-taki pan jak ty to mnie wczoraj w nogę chciał ugryźć.
Pierwsza Reka 18.05.2019 09:28:29
Mecz o pietruszkę? Może jeszcze dodasz ze Rekord nie walczył i zlekceważył? To był mecz dla kibiców i sponsorów, a nie dla pobiegania po parkiecie 40 minut. I rekord się nie podłożył, bo każdy kto choć trochę sport uprawiał wie, ze tradycyjnego rywala ZAWSZE chce się zniszczyć, wgnieść i wkręcić w parkiet i ograć jak najwyżej. A wygrała... Gatta. I - czym zdziwię komentatorów, Gatta wcale się nie kończy. Kończy się, fakt, pewien etap. Ale klub ma się nadzwyczaj dobrze.
realista 18.05.2019 08:32:20
ludzie nie podniecajcie się, mecz o pietruszkę, z clarexem też taki będzie. a gatta, niestety............ .
do pseudo pan 18.05.2019 08:13:06
Z ciebie pan przez male p
Lukasz z Konina 18.05.2019 07:22:58
Ta hala zawodnicy i wspaniali kibice tworzymy jednosc Na taka druzyne warto przyjezdzac Zwyciestwo bylo bardzo potrzebne daje chlopakom powrot do wielkich Pokonac Rekord w takim stylu to tylko Gatta moze BRAWO
Pan 18.05.2019 04:11:56
To i tak nie zmienia faktu że gatta się kończy
Brawo !! 17.05.2019 22:21:04
Takie mecze wynagradzają takie złe passy jaka była do tej pory, trudno coś więcej napisać ale na prawdę gratulacje !!! Fajna końcówka zaanagażowanie Super :) A co do meczu było widać trochę chaosu z dwóch stron ale było tez widać mega zaangażowanie z dwóch stron, ładne bramki akcje. Super :)
MECZ 17.05.2019 21:50:23
Wspanialy mecz chlopaki udowodnili niedowiarkom ze kazdy musi sie z Gatta liczyc Pokonac mistrzow P OLSKI w takim stylu robi wrazenie Oby w nowym sezonie tak zagrac koncertowo jak dzis brawo
Amigo 17.05.2019 21:01:15
Skład gości: Peter Cech, Budniak, Popławski, Dudek, Marek

Na antenie Naszego Radia na 104,7 FM odbyła się dziś pierwsza debata z udziałem kandydatów na wójta gminy Zduńska Wola. Przy mikrofonach zasiedli Roman Płucinik, (KW Prawo i Sprawiedliwość) oraz ubiegający się o reelekcję Henryk Staniucha (KWW H.Staniucha "Gmina z Przyszłością").

3

Do wyjazdu na grecką Riwierę Olimpijską w ramach programu Erasmus+ przygotowuje się kolejna grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli. W sumie na dwutygodniowe zagraniczne praktyki ma wyjechać 24 uczniów drugich, trzecich i czwartych klas technikum w zawodach: logistyk, technik pojazdów samochodowych i technik mechatronik.