05.05.2019 19:36:27

Przebieżka na pobudkę

Na Stadionie MOSiR-u w Sieradzu odbył się Ogólnopolski Lekkoatletyczny Mityng Otwarcia Sezonu. Bardzo dobrze spisali się sportowcy z naszego regionu.

Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy klubu ULKS MOSiR Sieradz i Żegliny Sieradz, którzy zdobyli aż 8 złotych medali.

Złoci medaliści z ULKS MOSiR Sieradz:

Aleksandra Glapińska (skok w dal - 5.14)

Wiktoria Lewandowska (800m - 2:37.48)
Mateusz Juchner (rzut oszczepem - 52.01)

W zawodach wzięli udział także zduńskowolanie, którzy niedawno wywalczyli medale na Mistrzostwach Świata Mastersów. Andrzej Suliński (trener klubu MKS Zduńska Wola) wygrał w konkursie pchnięcia kulą (12.63m), a także był trzeci w rzucie oszczepem (38.22m). Wojciech Kikowski (IKS Start Zduńska Wola) zajął 2.miejsce w konkursie rzutu oszczepem (40.27m).

Do Sieradza zjechali także sportowcy, którzy kilka lat temu reprezentowali kluby z naszego regionu, a obecnie trenują w innych miejscowościach. Szczególnie trzeba wyróżnić Patryka Krupińskiego. Były zawodnik Parku-u Zduńska Wola, a obecnie reprezentant klubu AZS AWF Wrocław, wygrał na 300m (34.93s), a także zajął 5.miejsce na 100m (11.10s). Na obydwu dystansach poprawił swój rekord życiowy. Startował także Dawid Gruchot - były zawodnik klubu MULKS MOS Sieradz, obecnie reprezentujący AZS AWF Wrocław. Gruchot zajął 4.miejsce na 300m (35.47) i 7.miejsce na 100m (11.29s).

Szczególnie wysoki poziom był w sprintach. Świetny czas uzyskał halowy mistrz Polski juniorów na 60m, Mateusz Górny (BKL Bełchatów), który pokonał "setkę" w czasie 10.86s. Warto dodać, że w tej konkurencji 3.miejsce zajął Jarosław Gołąb (ULKS MOSiR Sieradz), który po raz pierwszy w karierze zszedł poniżej 11 sekund (10.99).

To nie jedyne zawody lekkoatletyczne, które odbędą się w tym roku na sieradzkim stadionie. 3 sierpnia zaplanowano Wakacyjny Mityng Lekkoatletyczny połączony z Mistrzostwami Polski na 5000m. We wrześniu natomiast odbędzie się Ogólnopolski Mityng Integracyjny, przeznaczony przede wszystkim dla sportowców niepełnosprawnych i weteranów.

Organizatorem dzisiejszych zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu.