27.04.2019 20:10:41 (Aktualizacja: 28.04.2019 02:01:44)

2 wpadki, ale 3 punkty

W 25.kolejce IV ligi Warta Sieradz wygrała z Pelikanem II Łowicz 3:2. Sieradzanie stracili bramki po fatalnych błędach w obronie.

Pierwszą dobrą sytuację mieli piłkarze gości. Filip Bućko otrzymał podanie z pole karne i z pierwszej piłki uderzył tuż obok prawego słupka. W kolejnych minutach dominowała sieradzka Warta. Najpierw bramkarz Pelikana musiał interweniować po strzale Mateusza Jaworskiego, chwilę później z dystansu trafił w poprzeczkę, Łukasz Chojecki. Niespodziewanie jako pierwsi z bramki cieszyli się goście. Zawodnik Pelikana wrzucił w pole karne Warty i po niefortunnej interwencji Adriana Filipiaka padła bramka samobójcza. Dla Pelikana był to pierwszy gol w lidze od 7 spotkań. Warta wyrównała w 27 minucie po indywidualnej akcji Wiktora Płanety. Zawodnik gospodarzy minął obrońcę Pelikana, przelobował bramkarza i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki łowiczan. Remis nie trwał długo. Kolejny kiks sieradzan wykorzystali piłkarze gości. Przemysław Kazimierczak wypuścił piłkę z rąk, do futbolówki podbiegł Maciej Dudkiewicz i było 1:2.

Od początku drugiej połowy przewagę w posiadaniu piłki i strzałach na bramkę miała sieradzka Warta, choć zespół z Łowicza także potrafił stworzyć zagrożenie pod polem karnym sieradzan. Gol wyrównujący padł w 62 minucie. Płaneta uderzył z dystansu, piłkę przed siebie odbił Mateusz Wlazłowski (były bramkarz Warty), do dobitki podszedł Damian Pawlak, który nie zmarnował tej świetnej sytuacji. Warta poszła za ciosem i już 2 minuty później prowadzenie gospodarzom dał Jaworski.
Pelikan II Łowicz to jeden z najsłabszych zespołów IV ligi. Przegrali w 8 ostatnich spotkaniach (RKS Radomsko wygrał z Pelikanem 7:0, Warta Działoszyn 9:0, Włókniarz Zelów 4:0).

Zwycięstwo odniósł także lider IV ligi RKS Radomsko, który wygrał z Ceramiką Opoczno 3:0. Warta i RKS mają tyle samo punktów, ale zespół z Radomska rozegrał o jedno spotkanie mniej. W następnej kolejce Warta zagra z Nerem Poddębice. Spotkanie rozegra także Pogoń Zduńska Wola, która zmierzy się ze Zjednoczonymi Stryków. Te mecze 1 maja.

Warta Sieradz - Pelikan II Łowicz 3:2 (1:2)
0:1 - Filipiak (14')
1:1 - Płaneta (27')
1:2 - Dudkiewicz (36')
2:2 - Pawlak (62')
3:2 - Jaworski (64')

Skład Warty: Kazimierczak - Pawlak, Bartłoszewski (ż), Sitarz (33' Szafrański), Filipiak - Szulc, Płaneta, Chojecki (90'Pluta), Jaworski - Zawodziński (54' Nawrocki), Przezak (46' Patora)