20.04.2019 14:15:28

Wielkanocny koszyk z bramkami

W 23.kolejce IV ligi Warta Sieradz pokonała Pilicę Przedbórz 4:1.

Wydawało się, że Warta od początku przejmie kontrolę nad meczem. Pilica to przedostatni zespół w lidze, który nie wygrał od 10 spotkań (ostatnie zwycięstwo w IV lidze w październiku z Nerem Poddębice). Ciekawostką jest także to, że Pilica od 15 spotkań strzelała chociaż jednego gola w meczu ligowym. Ostatni raz Pilica nie trafiła do siatki przeciwnika w poprzedniej rundzie przeciwko Warcie - było to we wrześniu.

Pierwsze minuty okazały się jednak dość wyrównane. Pilica szczególnie zagroziła w 17 minucie. Bartłomiej Madej znalazł się blisko bramki Warty i płaskim strzałem zmusił do interwencji Przemysława Kazimierczaka. Kwadrans później ten sam zawodnik wszedł w pole karne sieradzan i po raz kolejny sprawdził refleks golkipera Warty. Piłkarze Marcina Pyrdoła mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale przez długi czas nie potrafili przełamać obrony przeciwnika. Sieradzanie mieli dobrą okazję w 40 minucie. Silny strzał tuż obok bramki gości oddał Łukasz Chojecki. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut poważny błąd popełnił bramkarz Pilicy, Jakub Rygielski. Golkiper wypuścił piłkę z rąk, co wykorzystał Dawid Przezak kierując piłkę prosto do siatki przeciwnika.

W drugiej połowie sieradzka Warta nie musiała tyle czekać na strzelenie gola. Już w 48 minucie gospodarze otrzymali rzut karny, który wykorzystał Adam Patora. Warta rozkręcała się z minuty na minutę. Autorem trzeciej bramki był Mariusz Zawodziński, który strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Chwilę później gola strzelili jednak goście. Na 1:3 trafił Dawid Lizińczyk. Zawodziński był bliski zdobycia drugiego gola. Zawodnik Warty strzelił z dystansu i trafił w słupek. Ostatni gol padł na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem. Autorem bramki był Marcin Kacela.

Kolejne spotkanie Warty w IV lidze już w środę. Na wyjeździe sieradzanie zagrają z Omegą Kleszczów.

Warta Sieradz - Pilica Przedbórz 4:1 (1:0)
1:0 - Przezak (45')
2:0 - Patora (48')
3:0 - Zawodziński (63')
3:1 - Lizińczyk (64')
4:1 - Kacela (90+')

Skład Warty: Kazimierczak - Pawlak, Sitarz, Filipiak, Bartłoszewski (46' Zawodziński) - Chojecki (ż), Składowski (ż), Szafrański, Nawrocki (83' Zasada) - Przezak (73' Kacela), Patora