23.03.2019 17:08:19
Sieradz i Zduńska Wola

Główki i przewrotka w meczu Pogoni. Starcie Warty warte punkt

W 19.kolejce IV ligi Pogoń Zduńska Wola przegrała u siebie z KS Kutno 1:3. Remisem 1:1 zakończyło się starcie Warty Sieradz z Wartą Działoszyn.

Piłkarze Pogoni nie będa dobrze wspominać rywalizacji z Kutnem. Od pierwszych minut Pogoń miała problem ze skonstruowaniem składnych akcji. Zespół z Kutna wykorzystał swoją przewagę w grze w powietrzu. W 19.minucie goście otrzymali rzut wolny, z którego padła pierwsza bramka. Maciej Kowalczyk uderzył z główki- piłka odbijając się od słupka znalazła drogę do siatki. Trzy minuty później Kutno podwyższyło. Po raz kolejny Jakub Piotrowski został pokonany strzałem głową. Autorem drugiego gola był Łukasz Dynel. Od tego momentu Pogoń starała się zagrozić bramce przeciwnika, niestety brakowało precyzyjnych podań przed polem karnym Kutna.

Na początku drugiej połowy Pogoń miała świetną okazję na zdobycie bramki kontaktowej. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Witold Kubiak. Zwycięsko z tego starcia wyszedł jednak golkiper. Niewykorzystane sytuacje się jednak mszczą i z kolejnej bramki cieszyli się piłkarze gości. Eryk Padzik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzelił głową na 3:0. Najpiękniejsza bramka należała jednak do piłkarzy Pogoni. Strzałem a'la z Ligi Mistrzów popisał się Adam Konieczny, który pokonał Konrada Reszkę strzałem z przewrotki.

Pogoń Zduńska Wola - KS Kutno 1:3 (0:2)
0:1 - Kowalczyk (19')
0:2 - Dynel (22')
0:3 - Padzik (52')
1:3 - Konieczny (55')

Skład Pogoni: Piotrowski - Swędrowski (ż), Kowalski (73'Lipiński), Adamski, Jaszczak - Maliszewski, Kosmala, Kaleta (ż), Idzikowski (38'Pęciak) Kubiak - Konieczny

Piłkarze z Sieradz grali natomiast na wyjeździe z Wartą Działoszyn. Pierwszy gol w spotkaniu padł dopiero w 78.minucie. Trafiła Warta, ale niestety ta z Działoszyna. Gola strzelił Paweł Marchewka. Zawodnicy Marcina Pyrdoła wzięli się jednak w garść i zdołali wyrównać. Na kikla minut przed końcem meczu bramkę na 1:1 strzelił Przemysław Nawrocki. Dla Warty Sieradz był to trzeci z rzędu remis w lidze.

Warta Działoszyn - Warta Sieradz 1:1 (0:0)
1:0 - Marchewka (78')
1:1 - Nawrocki (85')

Skład Warty: Kazimierczak - Pawlak (46' Kacela), Mitek, Bartłoszewski (60' Przezak), Filipiak - Szulc, Sitarz, Chojecki, Składowski, Płaneta (72' Nawrocki) - Patora