09.03.2019 20:33:03

To nie Kocury, to Lwy!

Fantastyczne zwycięstwo Gatty Active Zduńska Wola! W meczu 20.kolejki Futsal Ekstraklasy, Gatta wygrała z jednym z faworytów do mistrzostwa, KS Acaną Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 9:4

Gatta podeszła do spotkania bardzo osłabiona. Kontuzje i kartki wyeliminowały z gry takich graczy, jak: Arkadiusz Szypczyński, Maksym PautiakMarcin Stanisławski, Mateusz Olczak czy Adam Miłosiński. Za to pojawił się nowy gracz Gatty, Taras Tarasovych. W drużynie Acany zagrał natomiast były zawodnik Kocurów, Sebastian Wojciechowski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zduńskowolanie. Kilka okazji do zdobycia gola mieli Mariusz MilewskiDaniel Krawczyk. Jednak albo piłka minimalnie mijała bramkę albo dobrze bronił Maciej Foltyn. Gatta w końcu dopięła swego w 14 minucie. Krawczyk otrzymał podanie z lewej strony i pewnie uderzył z pierwszej piłki tuż pod poprzeczką. Goście jednak przyspieszyli. Kilkanaście sekund później z rzutu karnego wyrównał jeden najważniejszych graczy Acany - Brazylijczyk, Victor Andrade. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Acany. Bramkę na 2:1 zdobył Portugalczyk, Nuno Barbosa.

Początek drugiej części spotkania należał do gospodarzy. Już w 21 minucie wyrównanie zapewnił nam niedawno sprowadzony do Gatty, Norbert Dregier. Było to jego pierwsze trafienie w hali Szkoły Podstawowej nr 6. Gatta poszła za ciosem i w przeciągu minuty zdobyła dwie bramki - autorstwa Michała MarciniakaMichała Klausa. Chwilę później bramkę na 3:4 zdobył gracz gości, Adriano Foglia.

Gatta mogła podwyższyć w 32 minucie. Do rzutu karnego podszedł Krawczyk, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Nasz snajper powetował sobie to niepowodzenie kilka minut później, strzelając bramkę na 5:3. Było to 20 trafienie Krawczyka w tym sezonie. Więcej goli w tym sezonie Ekstraklasy ma tylko Michał Marek z Rekordu Bielsko-Biała.

Rozkręcona Gatta nie przestała strzelać. Drugie trafienie w tym meczu zaliczył jeszcze Marciniak. Acana próbowała coś wskórać zdejmując swojego bramkarza. Wykorzystał to nasz golkiper, Dariusz Słowiński, który po stracie gości strzelił przez całe boisko do pustej bramki.

Na tym nie skończyła się kanonada bramek. Hattrickiem popisał się Krawczyk. Tym razem nasz super snajper wykorzystał okazję z rzutu karnego. Kilka sekund później kontaktową bramkę dla gości zdobył Kacper Kędra. Ostatni głos należał jednak do Gatty. Podobnie jak Sowiński, przez całe boisko do pustej bramki strzelił Milewski.

W tabeli Futsal Ekstraklasy zajmujemy 4.miejsce. Przed nami są: Rekord Bielsko-Biała, Clearex Chorzów i FC Toruń. Kolejny mecz ligowy zagramy u siebie z wiceliderem, Clearexem Chorzów. Wcześniej jednak Gatta zagra na wyjeździe w 1/4 Puchar Polski z pierwszoligowym, Constractem Lubawą. Ten mecz w środę o 19:00.

Gatta Active Zduńska Wola - KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 9:4 (1:2)
1:0 - Krawczyk (14')
1:1 - Andrade (14')
1:2 - Barbosa (19')
2:2 - Dregier (21')
3:2 - Marciniak (22')
4:2 - Klaus (23')
4:3 - Foglia (24')