23.02.2019 20:55:32

Hattrick Krawczyka, dublet Sobalczyka i Gatta triumfuje

W meczu 18.kolejki Futsal Ekstraklasy Gatta Active Zduńska Wola wygrała z AZS UG Gdańsk 7:4

Początek spotkania przyniósł kilka groźnych akcji zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Nie brakowała przy tym twardej gry, przez które sędzia często musiał interweniować. Z czasem to Gatta zaczęła dominować. W 10 minucie na 1:0 strzelił, najskuteczniejszy w drużynie, Daniel Krawczyk. Sprytnym strzałem z ostrego kąta, nasz snajper pokonał golkipera gości i powiększył swój dorobek bramkowy do 15 trafień w sezonie. Blisko podwyższenia był Maksym Pautiak. Piłka po jego strzale trafiła jednak w słupek. To co nie udało się Pautiakowi, udało się Mariuszowi Milewskiemu. Nasz zawodnik wykorzystał wolną przestrzeń i precyzyjnym, niskim strzałem trafił do siatki przeciwnika.

Druga połowa zaczęła się jeszcze lepiej i już po kilkudziesięciu sekundach drugiego gola strzelił Krawczyk. Gatta nie zwolniła tempa i już trzy minuty później na 4:0 trafił Arkadiusz Szypczyński, który otrzymał świetne podanie od Marcina Stanisławskiego i skierował futbolówkę do pustej bramki. Goście zdołali strzelić bramkę kontaktową. Błąd Ignacio Casillasa wykorzystał Tomasz Poźniak. Chwilę później znowu przypomniał o sobie Krawczyk, który wykorzystał akcję sam na sam z bramkarzem i skompletował hattricka. Po dzisiejszym spotkaniu Krawczyk awansował na 2.miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców sezonu 2018/2019 Futsal Ekstraklasy (więcej trafień ma jedynie Michał Marek z Rekordu Bielsko-Biała - 24 gole). Zespół z Gdańska się nie poddał i w 32 minucie gola po pięknej, indywidualnej akcji zdobył Michał Horbacz. Na tę bramkę odpowiedział Igor Sobalczyk,
który w krótkim czasie zdobył dwa gole. Ostatnie trafienia należały jednak do gości. Po bramce strzelili Mikołaj Kreft i Poźniak.

Następny mecz już w środę. Na wyjeździe zagramy z Piastem Gliwice. W tabeli Futsal Ekstraklasy zajmujemy 3.miejsce. Punkt tracą do nas Claerex Chorzów i FC Toruń (obydwa zespoły rozegrały jednak jedno spotkanie mniej)

Gatta Active Zduńska Wola - AZS UG Gdańsk 7:4 (2:0)
1:0 - Krawczyk (10')
2:0 - Milewski (17')
3:0 - Krawczyk (21')
4:0 - Szypczyński (24')
4:1 - Poźniak (25')
5:1 - Krawczyk (28')
5:2 - Horbacz (32')