09.02.2019 20:26:55

Parada słupków i dwie bramki Gatty

Gole w drugiej połowie zdecydowały, że to Gatta cieszyła się ze zwycięstwa 2:1 nad AZS UŚ Katowice w meczu 16.kolejki Futsal Ekstraklasy.

Gatta przeważała w pierwszej połowie. Blisko strzelenia bramki był Maksym Pautiak. Piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w słupek, a Arkadiusz Szypczyński nieskutecznie dobijał. Dobrą okazję miał także Mariusz Milewski, który podobnie jak Pautiak zaliczył słupek. Nerwowo było pod koniec pierwszej połowy. Goście nie wykorzystali świetnej sytuacji z rzutu wolnego, a tuż obok bramki Dariusz Słowińskiego strzelał Kamil Musiał. AZS okazał się jednak skuteczniejszy od gospodarzy i w 18.minucie na 1:0 trafił Tomasz Szczurek.

Kocury podkręciły tempo w drugiej połowie. Ponownie w słupek trafił Milewski, a w 25.minucie Szypczyński otrzymał świetne dośrodkowanie tuż przed bramką gości. Zawodnik Gatty uderzył z woleja, jednak niesamowitym refleksem popisał się Kamil Lasik. Gatta w końcu dopięła swego w 27.minucie. Michał Marciniak mocnym strzałem w dolny róg pokonał golkipera gości. Trzy minuty później pewnego rodzaju "słupkowego hattricka" zdobył Milewski, któremu ponownie niewiele zabrakło do zdobycia bramki. Gatta objęła prowadzenie w 33.minucie spotkania. Gola po asyście Daniela Krawczyka, zdobył Igor Sobalczyk. Dwie minuty później czwarty już słupek zaliczył Milewski.
W ligowej tabeli Gatta zajmuje 3.miejsce. Kolejne spotkanie na wyjeździe z Red Devils Chojnice (8.miejsce w lidze)

Gatta Active Zduńska Wola - AZS UŚ Katowice 2:1 (0:1)

kibic 10.02.2019 19:36:47
Zaskakująco ciężki mecz. Inaczej wyobrażałem sobie wczorajsze spotkanie. Myślałem, że będzie jak z Pogonią, łatwo i przyjemnie jednak po raz kolejny mamy przykład, że liga wyrównała się. Mając w pamięci oba mecze tego sezonu wydaje mi się, że Katowice zrobiły największy postęp ze wszystkich drużyn. Widać świetną pracę trenera Kocota. Ma pomysł na tą drużynę, świetnie organizują się w obronie, dobrze wyprowadzają kontry i wykorzystują swoje atuty czyli fizyczność. Całe szczęście jeszcze trochę im brakuje doświadczenia, które wczoraj zdecydowało o naszym zwycięstwie. U nas natomiast widać brak kontuzjowanych zawodników, zwłaszcza Olczaka bo druga czwórka nie stwarzała takiego zagrożenia jak w dotychczasowych meczach. Wstrzymałbym się także z krytyką gry naszego trenera. Analizując cały sezon i obiektywnie patrząc to faktycznie jest on najgorszy w jego wykonaniu, ale w ostatnich 3 meczach należał do wyróżniających się zawodników, zwłaszcza w meczu z Bielskiem czy Toruniem. Wcześniej miał problem z motoryką, zresztą jak reszta drużyny, ale praca z Łukaszem daje efekty. Katowice wybitnie mu nie leżą bo jego błąd zdecydował o porażce na wyjeździe a także po jego błędzie wczoraj straciliśmy bramkę. Natomiast on ma taki styl. Gra na dużym ryzyku, jego nieszablonowe zagrania potrafią stworzyć nam przewagę w ataku, ale strata powoduje zagrożenie w drugą stronę. Myślę, że będzie z niego jeszcze wiele pożytku. Ten nowy na rozgrzewce o którego ktoś pytał to wydaje mi się, że były zawodnik Piasta Gliwice a wcześniej NBiTu Ukrainiec Taras Tarasovich, ale pewności nie mam. Teraz w tygodniu czekają nas dwa ciężkie wyjazdowe mecze. Najpierw Puchar Polski z Lęborkiem. Gra tam wielu znajomych z plaży, więc będzie to dla naszych zawodników niezwykle prestiżowe spotkanie, które będzie kosztowało mnóstwo sił a na koniec tygodnia mecz w Chojnicach, gdzie zawsze nam się trudno grało, poza tym w tym sezonie u siebie urwali punkty drużyną z czołówki. Oby 3 punkty przyjechały do Zduńskiej bo mogą być kluczowe w walce o medal.
zax 10.02.2019 17:17:50
Brawo Konin Kalisz Sieradz Pabianice Lask Belchatow co przyjezdzaja na mecze Gatta jest klubem wszystkich
Sieradzanin do Jaro 10.02.2019 11:18:48
Śmieszny to Ty jesteś. Twoje życie to wegetacja. Każda dyscyplina powinna mieć dofinansowanie tylko z umiarem i szkoda, że u nas nie ma futsalu.
Lukasz z Konina 10.02.2019 08:32:03
Przyjezdzamy we 4 z Konina i warto Gatta to tez nasz klub Brawo chlopaki
do Jaro- człowieka z kompleksami 10.02.2019 08:20:19
Nie szczuj Zduńskiej z Sieradzam w zakresie wydawania czy też niewydawania pieniędzy 'NA TO'/piłka/. Wygląda na to ,że jesteś rdzennym webrem ,ale z komplekami i nie lubisz sportu. Faktem jest ,że każdy sieradzanin ,który lubi sport z pewnością ma powody do zazdrości wobec Zduńskiej Woli ,że zamiast jarokompleksów - piłkę nożną woli. Robicie dobrą robotę - i tak trzymać- sieradzak
DO JARO 10.02.2019 02:19:22
POWIEM JEDNO ZAZDROSC I DLATEGO LUDZIE Z SIERADZA SA NA MECZACH
on 10.02.2019 00:39:17
Tak na prawdę w tym meczu mogło zdarzyć się wszystko, Miles ostrzelił chyba z oby dwóch stron wszystkie słupki i poprzeczki. Drużynie ewidentnie nie szło, wkradły się nerwy, nie miłe dyskusje ale ostatecznie wolą walki udało się zdobyć 3pkt. Brakuje Szymka, Matiego ale drużyna to kolektyw... zawodnicy muszą się uzupełniać. Smiesza mnie niektóre komentarze, ambicja jest i zawsze była w Gattcie. Brawo dla trenera że stawia na Dregiera, bo widać że chłopak chce, dajmy mu czas. Co do Igora, latka lecą nie można ukrywać ale tak jak dzisiaj wszedł i zrobił swoje. Pseudo fani zrozumcie że zawodnicy Gatty nie są młodsi, czasu nie oszukamy ale robią wszystko żeby ugrać jeszcze coś dla nas. Nie uważam że Stanisławski był najgorszym ogniwem, w dalszym ciągu dużo widzi na boisku i gra dobry futsal. Po ciężkim meczu mamy 3pkt a o to chyba chodzi, nie z każdym wygrywa się po 12;3, trochę realizmu. Szanujecie Gatte bo wiele pozytywnych emocji przed nami! Na marginesie, nowy zawodnik na rozgrzewce to?
Do Jaro 09.02.2019 23:52:42
Śmieszny to jesteś ty .. i dodatkowo żałosny .
Jaro 09.02.2019 23:16:06
Śmieszny sport. Dobrze że Sieradz na to pieniędzy nie traci.
Ważne 3 punkty 09.02.2019 21:48:37
Bardzo trudny mecz Katowice postawiły bardzo trudne warunki walka bark w bark mieli przewagę warunków fizycznych, i wysoki pressing mocno ograniczyly pole manewru Gattcie, choć z drugiej strony gdyby Gatta wsadziła polowe bramek z tych wszystkich sytuacji które były... a nawet sam Miles to wynik byłby dużo wyższy, pare razy w ważnych momentach popisał się Darek, i co cieszy gra ruszyła do przodu jak na parkiecie pojawił się Igor co jeszcze bardziej cieszy, fajnie ze pomimo takiego przeciwnika trener nie bal się postawić na Norberta, a co było widać na rozgrzewce do gry szykowany jest kolejny ograny już w ekstraklasie zawodnik, sędziowie dzisiaj to inny temat nie panowali w żadnym momencie nad tym co się działo ... tragedia.. ale najważniejsze ze mecz do przodu i teraz w tygodniu dwa dalekie wyjazdy oby oba zakończone zwycięstwami, ale za tydzień w Chojnicach łatwiej nie będzie, niech wraca ale oby tak jak dzisiaj mecz pomimo trudności zakończył się zwycięstwem i seria niech trwa dalej .. :)
realista 09.02.2019 20:52:00
ludzie, tu każdy może każdym wygrać, podejrzewam że gattę ograłby nawet LZS. uratować futsal mogą tylko sowite nagrody dla graczy. Po prostu jest teraz kopanina i markowanie gry.
kas 09.02.2019 20:51:38
Brawo Gatta ciezko tyle slupkow i poprzeczek Mysle ze Igor powinien grac dzis to udowodnil

W niedzielę odbędzie się wyścig kolarski Gatta Prestige Race. Trasa przebiegać będzie przez Zduńską Wolą, Marzynek, Ptaszkowice, Pstrokonie, Zapolice, Strońsko i Beleń. Uwaga kierowcy! W związku z organizacją imprezy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

3

"Lepsze jutro" to projekt, jaki ma pomóc stanąć na nogi zduńskowolanom zagrożonym ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał na to zadanie prawie 1,3 mln zł z unijnej dotacji.

0

Ogólnokształcące Liceum Katolickie w Sieradzu zaprasza w poniedziałek 29 kwietnia na dzień otwarty. Z ofertą szkoły, mającej siedzibę przy ul. Krakowskie Przedmieście 123a w tym mieście, można będzie się zapoznać między godz. 9:00 a 13:00.