2019-02-04 01:06:02

START rządzi w województwie i może rządzić w Polsce

Całe podium zajęli tenisiści stołowi klubu IKS START Zduńska Wola podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w Łodzi. 1.miejsce zajął Karol Prus-Strowski, drugie Grzegorz Janczewski, a trzecie Tomasz Wiśniewski.

(fot. IKS START Zduńska Wola)

Miejsce 5-8 zajął Marcin Sankowski, który przegrał jedynie z kolegą z drużyny, Janczewskim. W rozgrywkach deblowych 2.miejsce zajęła para Wiśniewski/Sankowski, która wcześniej wyeliminowała Janczewskiego i Prusa-Strowskiego (zajęli oni miejsca 5-8).

Para mieszana Joanna Pabich/Tomasz Wiśniewski zajęła miejsce w przedziale 5-8. Na tej samej pozycji Pabich uplasowała się również indywidualnie.

Równolegle do Mistrzostw Województwa Łódzkiego rozgrywane były Eliminacje do Mistrzostw Polski. 1 miejsce i awans zdobył Karol Prus-Strowski i będzie reprezentował nasze województwo razem z Grzegorzem Janczewskim, który już wcześniej poprzez zdobyte punkty w trzech turniejach Grand Prix Polski wywalczył miejsce wśród 32 najlepszych zawodników w kraju.