12.01.2019 19:44:56

Dublet Szypczyńskiego! Gatta wygrywa z wiceliderem!

Z impetem Gatta Active Zduńska Wola zaczęła nowy rok. W pierwszym meczu rundy rewanżowej Futsal Ekstraklasy wygraliśmy na wyjeździe z wiceliderem ligi, FC Toruń.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek. Ta padły dopiero w drugich dwudziestu minutach spotkania. Bohaterem został Arkadiusz Szypczyński, który dwukrotnie trafiał do siatki rywala. Najpierw w 23 minucie, później w 27. Szypczyński jest najlepszym strzelcem Gatty w tym sezonie. Nasz snajper ma na koncie już 11 goli.

Był to nasz drugi mecz z FC Toruń w tym sezonie. Na inaugurację sezonu 2018/2019 zremisowaliśmy z nimi 2:2. Dla Gatty jest to bardzo ważne zwycięstwo, które potwierdza że ostatnie zwycięstwo nad Rekordem Bielsko-Biała nie było przypadkiem i Kocury wracają do walki o medale. W tabeli Futsal Ekstraklasy zajmujemy 5.miejsce. W następnej kolejce zagramy u siebie z ostatnią w lidzę, Pogonią Szczecin, z którą wcześniej zremisowaliśmy 4:4.

FC Toruń - Gatta Active Zduńska Wola 0:2 (0:0)
0:1 - Arkadiusz Szypczyński (23')
0:2 - Arkadiusz Szypczyński (27')

Wyjściowy skład Gatty: Słowiński, Krawczyk, Marciniak, Stanisławski, Szymczak

Rezerwowi: Miłosiński, Klaus, Milewski, Olczak, Pautiak, Sobalczyk, Szypczyński

Komentarzy: 11

on 14.01.2019 22:55:56
Szkoda że tak szybko zrezygnowali z Julka, wydawało się że chłopak ma papiery na grę :/
do zbynio 13.01.2019 14:19:40
Zbynio po sylwestrze Cię jeszcze trzyma?
Do Zbynio 13.01.2019 14:16:36
Toruń był wiceliderem przed kolejka. Wystarczy wejść na stronę futsal ekstraklasy i spojrzeć na tabelę
Torunianin 13.01.2019 00:25:28
Gatta lepsza w obydwu połowach. W FC widać było brak Kriezela- defensywa kulała. Toruń dawno nie zagrał na zero bramek z przodu u siebie. Szypczyński w wielkiej formie. Technika, skuteczność i sama postura tego zawodnika świadczy o tym, że to wielka postać tej ligi. Szkoda, że przy pełnej hali FC zagrał tak słaby mecz. No szkoda, że kibice Gatty nie dojechali. Dawno Was u nas nie było. Najważniejsze, że liga nabiera rumieńców.
KIBIC-16 NOWA 12.01.2019 22:30:02
Brawo już widać efekty pracy z nowym trenerem od przygotowania fizycznego p Jędrychowskim
Zbynio 12.01.2019 21:10:03
Toruń to lider przed tą kolejką a nie vicelider.
geneza sukcesu Gatty 12.01.2019 20:40:55
To gra ofensywna,walka już na połowie przeciwnika, presja,głód zwycięstwa. Pozytywnie zaskoczył Stanisławski, który w przeciwieństwie do wielu meczy - miał ciąg na bramkę , a nie tylko oddawanie piłki kolegom. Pan Słowiński - więcej treningów z wykopem długich piłek,które powinny być uderzane podcinką w celu zwiększenia łuku lotu / bo uciekają w aut/ i są za długie. Całość postawy drużyny zasługuje na uznanie. Byliście starsi , ale młodsi szybkością. Dobra robota. Brawo Wy
Jaro 12.01.2019 20:18:47
Za to Gatta przed i po Świętach w świetnej formie. Brawo!!!!
EZD 12.01.2019 20:13:05
spokojnie wracamy po medal moze byc wysoko fenomenalnie graja mlodzi z Arkiem na czele brawo
do realisty 12.01.2019 20:10:28
do wora kundlu
realista 12.01.2019 20:02:28
ludzie, po świętach Toruń bez formy, tak jak Rekord już myślał o świętach i Gatta to wykorzystała , niedługo wszystko wróci do normy.

Oszuści internetowi nie próżnują. W ciągu kilku dni, do zduńskowolskiej komendy zgłosiło się 10 osób, które dały się oszukać cyberprzestępcom. Zduńskowolanie podawali obcym osobom kody blik, instalowali aplikacje umożliwiające zdalnie sterowanie ich telefonem lub komputerem, chcieli szybko się wzbogacić i wpłacali pieniądze na fałszywe platformy inwestycyjne. Policja apeluje o ostrożność w sieci i rozsądek w kontaktach z osobami z drugiej strony monitora.

1

Na ostatniej w mijającej kadencji sesji spotkała się dziś, 25 kwietnia, Rada Miasta Zduńska Wola. Obrady były okazją do podsumowania kadencji 2018-2024 i podziękowania radnym za ponad pięć lat pracy w miejskim samorządzie.

6

Europejski Dzień Praw Pacjenta to dobra okazja, by przypomnieć o prawach pacjenta i o tym, że będąc świadomym i aktywnym pacjentem, możemy mieć wpływ na system opieki zdrowotnej. Pacjenci, którzy mają trudności z realizacją świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych mogą złożyć skargę do NFZ.