14.12.2018 23:02:04

Niesamowita Gatta! Wielki Rekord na kolanach!

Po trzech meczach bez zwycięstwa, po najgorszej serii od czterech lat, Gatta Active Zduńska Wola odniosła zwycięstwo. I to jakie zwycięstwo! We własnej hali ograliśmy 6:3 mistrza Polski, faworyta rozgrywek, uczestnika Ligi Mistrzów, Rekord Bielsko-Biała.

(fot. nasze.fm)

Od początku spotkanie rozgrywane było na wysokich obrotach. Zarówno Daiusz Słowiński, jak bramkarz gości musieli kilkukrotnie interweniować. W tej wymianie ciosów zwycięsko wyszła Gatta. W 12.minucie pierwszego gola zdobył Daniel Krawczyk. Superstrzelec Kocurów przebiegł kilka metrów z piłką i mocnym uderzeniem z dystansu trafił do siatki rywala. Dwie minuty później Arkadiusz Szypczyński zwiódł golkipera gości i dał nam kolejną bramkę. Był to jego 9 gol w tym sezonie. Szypczyński jest najskuteczniejszym zawodnikiem Gatty, a w klasyfikacji strzelców ligi zajmuje ex aequo 4.miejsce. Na 3:0 trafił Michał Marciniak, który dobił piłkę po strzale Szypczyńskiego. Chwilę później Rekord zdobył bramkę kontaktową. Najlepszy strzelec tego sezonu, Michał Marek sprytnie obrócił się, będąc krytym przez gracza Gatty i mocnym strzałem trafił w prawy dolny róg bramki. Pod koniec pierwszej połowy Gatta otrzymała jeszcze rzut karny. Krawczyk nie zdołał jednak pokonać bramkarza Rekordu.

W drugiej połowie przez długi czas nie padła żadna bramka. Było dużo twardej gry, co poskutkowało czerwoną kartką dla Alexa Viana. Osłabienie Rekordu szybko wykorzystała Gatta. W 31.minucie precyzyjnym strzałem w lewy dolny róg popisał się Mariusz Milewski. Drugą bramkę dla gości ponownie zdobył Marek, dla którego było to już 18 trafienie w tym sezonie. Rekord postanowił zdjąć bramkarza i grać z dodatkowym zawodnikiem w polu. Goście stracili jednak piłkę i podanie na pusta bramkę otrzymał Maksym Pautiak. Gracz Gatty trafił na 6:2. Gola na otarcie łez dla Rekordu zdobył pod koniec meczu Paweł Budniak.

Rekord nie przegrał tak wysoko od sezonu 2015/2016, kiedy to 7:2 wygrała…Gatta. Był to sezon kiedy zduńskowolanie zostali mistrzem Polski. Dobry prognostyk? Oby!

Wyjściowy skład Gatty: Słowiński, Krawczyk, Marciniak, Stanisławski, Szymczak

Rezerwowi: Miłosiński, Gorbatij, Milewski, Olczak, Pautiak, Sobalczyk, Szypczyński

Na półmetku fazy zasadniczej sezonu 2018/2019 Futsal Ekstraklasy, Gatta zajmuje 5.miejsce. Kolejny mecz dopiero w nowym roku.