21.11.2018 21:09:58

Sensacyjne zwycięstwo Tubądzina Volley!

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz wygrał u siebie z APP Krispolem Września 3:1 (25:20; 23:25; 25:22; 25:22) w meczu II Rundy Pucharu Polski.

Dla Tubądzina Volley było to wyjątkowe spotkanie. Sieradzanie nigdy nie mierzyli się z tak mocnym zespołem w meczu o stawkę. Krispol to lider I ligi, który w tym sezonie poniósł jedną porażkę. Co ciekawe w drużynie z Wrześni gra zduńskowolanin, Filip Frankowski.

Jednak zanim rozpoczął się mecz, pamiątkową statuetką nagrodzono pierwszego prezesa Tubądzin Volley, jednego z twórców zespołu, Witolda Marcinkowskiego.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Podopieczni Radosława Szymczaka byli wstanie prowadzić nawet pięcioma punktami (8:3; 11:6). W świetnej dyspozycji był Michał Ślipek, który efektownie kończył swoje ataki po ciasnym skosie. Goście szybko zaczęli odrabiać straty i zdołali zbliżyć się na punkt. Gospodarze ponownie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (22:20) dzięki asowi serwisowemu Ślipka. W następnej akcji atakiem ze środka kończył Krzysztof Porada, później blokiem zdobyliśmy 24 punkt, a seta asem zakończył Ślipek. W ten sposób MOSiR sensacyjnie wygrał pierwszego seta 25:20.

Podrażniony Krispol z impetem rozpoczął następną partię i prowadził 5:0. Wówczas przerwę wziął trener Szymczak. Zmotywowany MOSiR ponownie zameldował się na parkiecie i w ekspresowym tempie wyrównał na 5:5. Od tego momentu set był niezwykle zacięty i raz jedna, raz druga drużyna obejmowała prowadzenie. W pewnym momencie Krispol powiększył przewagę do czterech punktów (17:13). Wydawało się, że drużyna z Wrześni spokojnie zwycięży w tym secie, ale ponownie obudzli się gospodarze, którzy doprowadzili do remisu 19:19. Po wyrównanej końcówce, seta wygrali siatkarze Krispolu 25:23.
Trzecia partia zaczęła się dobrze dla Tubądzina Volley, który objął prowadzenie. Sieradzanie szczególnie imponowali brawurową grą w obronie. Krispol zdołał jednak wyrównać i po raz kolejny przeżyliśmy emocjonującą końcówkę, po której lepsi okazali się sieradzanie 25:22. Seta zakończył asem serwisowym, kapitan - Mateusz Kowalski.

Ostatnia partia od początku była wyrównana. W połowie seta Tubądzin Volley uzyskał wysoką przewagę, dzięki dwóm punktom zdobytych blokiem. Ostatecznie sieradzanie wygrali 25:22. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył Porada.

W 3.rundzie Pucharu Polski Tubądzin Volley zagra ze Stalą Nysa.

Wyjściowy skład Tubądzina Volley MOSiR Sieradz: Smyrski, Porada, Spychała, Mysera, Kowalski, Ślipek, Wroniecki (L)
Ławka rezerwowych: Jachowicz, Wójcik, Małecki, Rychtelski, Płachta, Kubiak, Karnkowski

Wyjściowy skład Krispolu Września: Krysiak, Troczyński, Lorenc, Berwald, Każmierczak, Adamski, Kuś (L)
Ławka rezerwowych: Frankowski, Zawalski, Narowski, Wierzbicki, Jóźwik, Ligocki (L)