18.11.2018 20:03:20

Triumfalny weekend

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz wygrał u siebie z SMS Spałą 3:2 (25:16; 20:25; 20:25; 25:16; 15:7). Natomiast wczoraj siatkarze Radosława Szymczaka odnieśli wyjazdowe zwycięstwo nad AZS 2020 Częstochowa 3:0 (25:23; 25:23; 25:16)

Mecz ze Spałą zapowiadał się na emocjonujące widowisko. W końcu lider, Tubądzin Volley podejmował u siebie trzecią drużynę w tabeli.

Od początku spotkania wyraźną przewagę mieli sieradzanie i łatwo wygrali seta do 16. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście, którym dobrze funkcjonował blok. W pewnym momencie prowadzili nawet ośmioma punktami. Ostatecznie SMS wygrał 25:20. Sporą przewagę wypracowali się zawodnicy ze Spały także na początku trzeciego seta. MOSiR zdołał się zbliżyć do SMS-u na punkt, niestety goście ponownie odskoczyli z wynikiem i wygrali 25:20. Tubądzin Volley otrząsnął się w czwartym secie i bez problemu wygrał do 16. O zwycięstwie decydował zatem tie-break, a w nim od początku sieradzanie zdobyli przewagę, którą utrzymali do końca spotkania, wygrywając 15:7.

Wczorajsze zwycięstwo w Częstochowie także nie należało do najłatwiejszych. Pierwsze dwa sety były niezwykle wyrównane i MOSiR wygrał dwoma punktami. Znacząca przewagę Tubądzin Volley osiągnął w trzecim secie, w któym wygrał do 16.

Meczem z SMS-em Spałą, Tubądzin Volley zakończył pierwszą część sezonu zasadniczego II ligi. W następnej kolejce zagramy u siebie z Wilki Wilczyn. Jednak zanim mecz ligowy, w środę podopiecznych Szymczaka czeka starcie w II rundzie Pucharu Polski z trzecią drużyną I ligi, Krispolem Września.

Pierwszy skład Tubądzina Volley MOSIR Sieradz: Smyrski, Porada, Spychała, Wroniecki (libero), Wójcik, Ślipek, Kubiak
Ławka rezerwowych: Mysera, Małecki, Rychtelski, Jachowicz (libero), Kowalski, Płachta, Karnkowski