17.11.2018 15:04:51

Remisy na koniec rundy jesiennej

W ostatniej kolejce rundy jesiennej IV ligi Warta Sieradz zremisowała u siebie z RKS Radomsko 2:2. Było to starcie pomiędzy liderem, a wiceliderem. Remis spowodował, że Radomsko utrzymało punkt przewagi nad Wartą. Również remisem 3:3 zakończyło się spotkanie Pogoni Zduńska Wola z Pilicą Przedbórz.

Pierwszą groźną sytuację mieli goście. W 7.minucie spotkania z ostrego kąta strzelał Kacper Michnicki. Piłka przeszła jednak obok słupka. W 11.minucie blisko bramki byli sieradzanie. Mariusz Zawodziński dośrodkował z rzutu rożnego, a Jakub Szulc uderzył z główki tuż nad poprzeczką. Osiem minut później Warta powtórzyła akcję. Ponownie z rożnego dośrodkowywał Zawodziński i znów strzał głową oddał Szulc. Tym razem jednak piłka wpadła do bramki. W pierwszej połowie Warta miała szansę podwyższyć wynik. Blisko gola był Dawid Przezak, który strzelał z dystansu z woleja. A tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut, ładnym strzałem popisał się Adam Patora. Skuteczną interwencją popisał się jednak Wiktor Baranowski.

Serca zadrżały kibicom Warty w 60.minucie. Arbiter podyktował wówczas rzut karny dla RKS-u. Na szczęście po konsultacji z sędzią asystenem zmienił swoją decyzję i wskazał na rzut rożny. Ponownie groźnie pod polem karnym Warty zrobiło się w 72.minucie. Z bliska strzelał Łukasz Gloc, ale dobrym refleksem popisał się Przemysław Kazimierczak. W 82.minucie Warta strzeliła na 2:0. Przemysław Nawrocki pokonał golkipera gości płaskim strzałem z dystansu. Radomsko zdołało zdobyć bramkę kontaktową w 90.minucie spotkania. Niestety w doliczonym czasie gry RKS wyrównal z rzutu wolnego

Skład Warty: Kazimierczak – Bartłoszewski, Mitek, Płaneta, Filipiak (ż)– Szulc (ż), Chojecki (ż), Zawodziński (65’Nawrocki), Składowski (84’ Jaworski) – Przezak (ż) (88’Pluta), Patora (ż) (77’Kacela)

Pogoń po pierwszej połowie przegrywała z Piilcą 2:0. W 13.minucie strzelił Daniel Potakowski, a pod koniec pierwszej połowy podwyższył Artur Kucharski. Pogoń zdobyła kontaktowa bramkę w 52.minucie. Bramkarza gości pokonał Mikael Idzikowski. W 64.minucie ponownie strzelił Potakowski. Zduńskowolanie się jednak nie podłamali i zdołali odrobić stratę. W 76.minucie strzelił Radosław Pęciak, a pod koniec meczu wyrównał Rafał Mordon.

Skład Pogoni: Stawski - Leszczyński, Swędrowski, Porada, Krymarys - Maliszewski, Idzikowski, Kaleta, Kaczmarek - Mordon, Pęciak