20.10.2018 17:34:54
Sieradz i Zduńska Wola

Pogoń wygrywała i przegrała. Warta przegrywała i wygrała

W 13.kolejce IV ligi Pogoń Zduńska Wola przegrała u siebie z LKS Kwiatkowice 1:2, zaś Warta Sieradz, także w roli gospodarza pokonała Stal Niewiadów 2:1.

Pogoń przycisnęła w 17. minucie spotkania. Świetne okazje mieli Mikael Idzikowski, Rafał MordonRadosław Pęciak, jednak zabrakło im skuteczności.

Kolejną szansę gospodarze mieli w 32.minucie. Groźny strzał z dystansu oddał Grzegorz Kaleta. Dobrą interwencją popisał się jednak golkiper Kwiatkowic. Dwie minuty później z bliskiej odległości uderzył Mordon, ale futbolówka poszybowała daleko nad poprzeczką.

Pogoń strzeliła bramkę w 66.minucie. Autorem gola był Mordon, który uderzył z główki.

Kwiatkowice zdołały wyrównać w 81. minucie spotkania. Dominik Woźniak wykorzystał wyjście z bramki Krzysztofa Chruściela i lobem zdobył gola.

Goście złapali wiatr w żagle i trzy minuty później wyszli na prowadzenie. Piłka niefortunnie odbiła się od nogi Rafała Porady i wpadła do naszej bramki.

Pogoń Zduńska Wola - LKS Kwiatkowice 1:2 (0:0)

1:0 - Mordon (66')

1:1 - Woźniak (81')

1:2 - Porada (84' samobój)

Skład Pogoni: Chruściel - Leszczyński, Porada, Kosmala (68' Swędrowski), Kowalski - Budka, Pęciak, Kaleta (68' Lipiński), Kaczmarek (65'Jaszczak) - Mordon, Idzikowski

Spotkanie Warty ze Stalą zaczęło się lepiej dla gości, którzy objęli prowadzenie w 7.minucie po rzucie karnym

W 21. minucie wyrównał Łukasz Chojecki. Sieradzanie ustalili wynik spotkania w 76. minucie dzięki bramce Przemysława Nawrockiego

Skład Warty: Kazimierczak - Bartłoszewski, Sitarz (77'Kacela) , Mitek - Płaneta (82'Pluta), Jaworski, Zawodziński, Składowski (88 Szafrański), Chojecki -Patora (70'Nawrocki), Przezak

W następnej kolejce Pogoń zagra na wyjeździe z liderem, RKS Radomsko. Wartę czeka wyjazdowy mecz z Ceramiką Opoczno.

W tabeli IV ligi sieradzanie są trzeci, Pogoń jedenasta.