15.10.2018 23:01:12

Nasi olimpijczycy zakończyli start w Buenos Aires

Lekkoatleci z klubu PARK Zduńska Wola rywalizowali na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Swoje starty ukończyli: Karolina Bomba, Tomasz Ratajczyka i Adam Łukomski

Tomasz Ratajczyk w pierwszym konkursie rzutu młotem rzucił 72.11m, w drugim 73.05m. W ogólnym rozrachunku Ratajczyk uplasował się na 5. miejscu (liczyła się suma najlepszych wyników z dwóch konkursów).

Młodzieżowym mistrzem olimpijskim został Ukrainiec Mykhaylo Kokhan (84.90m i 85.14m), drugi był Bułgar Valentin Andreev (82.29m i 81.67m), trzeci Chińczyk Wang Qi (79.46m i 75.90 m)

Karolina w pierwszym konkursie rzuciła 58.34m, w drugim 55.65m. Dało jej to 11.miejsce w klasyfikacji końcowej.

Złoto zdobyła Valeriya Ivanenko z Ukrainy (74.90m i 72.08m), przed Egipcjanką Rawan Ayman Ibrahim Barakat (69.67m i 66.50m) i Kubanką Alegną Osorio Mayari (63.69m i 63.31m)

W stolicy Argentyny startował Adam Łukomski, który w swoim pierwszym biegu na 200m uzyskał rezultat 21.97. Wczoraj nasz sprinter poprawił życiówkę, czasem 21.46s. Na 200m Adam uplasował się ostatecznie na 15.pozycji.