11.08.2018 15:15:37 (Aktualizacja: 12.08.2018 19:03:34)

Udany debiut Pogoni, remis Warty

W swoim pierwszym od ponad 4 lat meczu w IV lidze Pogoń wygrała w Zduńskiej Woli z Włókniarzem Zelów 2:0. Dziś sezon zainaugurowała także sieradzka Warta, która zremisowała w Buczku z Orkanem 1:1.

Kibice ze Zduńskiej Woli czekali od 18 czerwca
2014 roku na mecz Pogoni w IV lidze. Nic dziwnego, że na trybunach pojawiła się spora liczba sympatyków czerwono-czarnych. Jeszcze przed meczem Prezes Okręgowego Związku Piłkarskiego w Sieradzu Jan Łochowski i wiceprezes Andrzej Dąbrowski, wręczyli puchary dla drużyn Pogoni z rocznika 2005 i 2006 - za awans do ligi wojewódzkiej, a także dla seniorów za awans do IV ligi.

Początek spotkania należał do piłkarzy gości, których akcje były bardziej składne i kilka razy zagroziły bramce Pogoni. W 31 minucie Włókniarz miał rzut wolny przed polem karnym gospodarzy, jednak piłkę po dośrodkowaniu wybili gracze ze Zduńskiej Woli. Najlepsza okazję do zdobycia bramki w pierwszej połowie goście mieli w 40 minucie. W sytuacji sam na sam znalazł się Albin Maciejewski, ale Sebastian Ostrowski uratował Pogoń przed stratą pierwszego gola.Włókniarz dominował, ale to Pogoń była bardziej skuteczna.
W 44 minucie Kacper Leszczyński strzelił gola po płaskim uderzeniu z pola karnego. Pod koniec pierwszej połowy z rzutu wolnego uderzył gracz Włókniarza, ale i tym razem Ostrowski popisał się dobrą interwencją.

Po zmianie stron gospodarze uspokoili grę i powoli zaczęli dominować na boisku. W 47 minucie okazję miał ponownie Maciejewski, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Pięć minut później padł drugi gol dla Pogoni. Po uderzeniu zza pola karnego w długi róg, Krzysztof Kowalski pokonał Dawida Wnuka, byłego bramkarza Warty Sieradz.
W 59 minucie groźnie obok słupka strzelił Mikael Idzikowski.
W 84 minucie groźny strzał oddał Adriana Budki, który po raz pierwszy od 20 lat zagrał w drużynie ze Zduńskiej Woli. Przypomnijmy, 38. latek jest wychowankiem MKS MOS, później grał m.in. w Widzewie Łódź, Śląsku Wrocław, czy Pogoni Szczecin, miał też przygodę reprezentacyjną (1 występ w 2006 roku).

Powiedzieli po meczu:

Marek Przybył (trener Pogoni):
- Cieszę się, bo kibice dziś dopisali, my nie zawiedliśmy. O stylu można dyskutować, ale mamy 3 punkty i to jest najważniejsze. Jesteśmy beniaminkiem i to było dziś widać, szczególnie w pierwszej połowie. Za dużo było nerwowości, za dużo szarpanej gry. Strzeliliśmy bramkę do szatni i to sprawiło, że zupełnie inaczej wyszliśmy na drugą połowę.

Adrian Budka
- Moje sportowe życie się tak potoczyło, że w wieku 38 lat wróciłem do Zduńskiej Woli, z czego bardzo się cieszę. Jeśli chodzi o mecz, najważniejsze są punkty, które zostały u nas. Co do gry, w pierwszej połowie nie wyglądało to zbyt dobrze, zagraliśmy bojaźliwie, rywale grali długimi piłkami, a my chcieliśmy robić to samo, a przecież nasza gra w sparingach wyglądała zupełnie inaczej. Fajnie było dziś pobiegać za piłką, kibice dopisali i miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach będzie tak samo.

Kacper Leszczyński
- To był udany mecz, po pierwsze mamy 3 punkty, po drugie dużo publiczności, która mogła być zadowolona z naszej gry. W pierwszej połowie nasza gra była trochę bojaźliwa, ale moja bramka ustawiła już grę w drugiej połowie.

Pogoń Zduńska Wola - Włókniarz Zelów 2:0 (1:0)

Bramki:
1:0 Kacper Leszczyński (44')
2:0 Krzysztof Kowalski (55')

Pogoń: Ostrowski - Swędrowski, Krymarys, Kowalski, Leszczyński - Kaleta, Jaszczak (ż, 87' Porada)), Kosmala (90' Chmielewski), Budka- Pęciak (68' Maliszewski) , Idzikowski (79' Kępniak)

Na inaugurację sezonu Warta grała w Buczku z miejscowym Orkanem, prowadzonym przez doskonale znanego w Sieradzu Tomasza Kmiecika (prowadził Wartę w sezonie 2014/2015, a także od września 2017 do kwietnia 2018). Bramkę dla gospodarzy zdobył Grzegorz Kowalski, który w poprzednim sezonie również reprezentował barwy sieradzkiego klubu. Warta wyrównała po przerwie za sprawą Przemysława Nawrockiego, a gdyby była bardziej skuteczna, wywiozłaby z Buczku komplet punktów.

Orkan Buczek - Warta Sieradz 1:1 (1:0)

Bramki:
1:0 Grzegorz Kowalski (40')
1:1 Przemysław Nawrocki (65')

Warta: Kazimierczak - Bartłoszewski, Mitek, Filipiak, Pawlak (ż) - Składowski, Nawrocki, Jaworski, Płaneta (61' Zawodziński) - Kobierski (66' Patora), Przezak