20.07.2018 19:52:20

Agnieszka znów srebrna!

Agnieszka Bednarek Wicemistrzynią Polski w Lekkiej Atletyce! Wychowanka MULKS Żeromski Sieradz (obecnie w barwach AZS Łódź) zdobyła srebrny medal w konkursie trójskoku. Świetny debiut w gronie seniorów zanotował niespełna 16. letni młociarz Tomasz Ratajczyk (PARK Zduńska Wola). Brązowy medalista Mistrzostw Europy U18 zajął dziś 6 miejsce.

Agnieszka Bednarek przegrała z tylko z żelazną faworytką do złota - Anną Jagaciak-Michalską, która wygrała z wynikiem 14.24 m. Lekkoatletka ze Smaszkowa - podobnie, jak na Mistrzostwach Polski U23 w Sieradzu - zajęła 2 miejsce, ale tym razem okazała się lepsza od triumfatorki młodzieżowych mistrzostw Adrianny Szóstak. W Sieradzu poznanianka pokonała naszą zawodniczkę zaledwie o centymetr, dziś Agnieszka skoczyła 13.14 m i pokonała zdobywczynię brązowego medalu o 15 cm.

W konkursie trójskoku mężczyzn wystartował sieradzanin Sławomir Glapiński, który w przeszłości zdobywał medale (w tym złote) mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców. W Lublinie zawodnik reprezentujący obecnie AZS Łódź zajął 4 miejsce z najlepszym wynikiem w sezonie - 15.37 m. Rekord życiowy Glapińskiego to 15.72 m.

Bardzo dobrze w konkursie rzutu młotem spisał się debiutujący w gronie seniorów Tomasz Ratajczyk. Niespełna 16 letni zawodnik PARK-u Zduńska Wola, niedawny brązowy medalista Mistrzostw Europy U18 zajął 6 miejsce z wynikiem 58.86 m. Na 8. pozycji uplasował się inny zduńskowolanin Marcin Kuźniarek (MKS), który w najlepszej probie rzucił 55.75 m. Wygrał lider światowych tabel Wojciech Nowicki, który o 12 cm wyprzedził Pawła Fajdka.

W eliminacjach biegu na 400 m przez płotki pobiegli sieradzanie: Dawid Gruchot i Patryk Pawłowski. Pierwszy reprezentuje od kilku sezonów barwy AZS Wrocław, drugi biega nadal w macierzystym klubie - MULKS MOS, W drugiej serii Gruchot zajął 6 miejsce (53.55), a Pawłowski był 7 (53.70).