16.06.2018 09:21:01

Medale na matach

Kilka medali wywalczyli zawodnicy sekcji zapaśniczych ze Słomkowa Mokrego i Włynia podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Sumo oraz w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Zapasach.

(fot. Rafał Dziuba)

Zawody w sumo rozegrano w Kielcach. W znakomitym stylu złote medale wywalczyli: Justyna Komza (Włyń) w kategorii do 40 kg i Kacper Dziuba (Słomków Mokry) w kategorii wagowej do 60 kg.
Z brązowymi medalami zawody ukończyli: Karolina Lewicka (Słomków Mokry) w kategorii 55 kg i Bartek Maniecki (Włyń) w kat. 65 kg.

W Sulmierzycach koło Krotoszyna odbyły się otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Zapasach. Oprócz klubów z Wielkopolski startowało sporo klubów z bardzo mocnego zapaśniczo Dolnego Śląska. W tej silnej stawce zawodnicy ze Słomkowa i Włynia wywalczyli aż 17 medali! (3 złote, 7 srebrnych i 8 brązowych).

Medale złote zdobyli:
Karolina Lewicka, Marcelina Salamon i Kacper Dziuba (wszyscy z sekcji Słomków Mokry)

Medale srebrne wywalczyli:
Kinga Kołodziejczyk, Amelka Giesz, Szymon Szcześniak i Kacper Fornalczyk (Słomków Mokry) oraz Ola Marczak, Karolina Marczak i Bartosz Miziała (Włyń)

Medale brązowe zdobyli:
Julka Lewicka, Ola Kulesza, Daria Grzegorzewska (Słomków Mokry) oraz Maja Piątkowska, Piotr Bronka, Mateusz Janiak i Bartek Maniecki (Włyń)

W ten weekend podopieczni trenerów: Rafała DziubyPawła Pawełczyka walczą w Olsztynie w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Młodzików.