12.04.2018 11:08:18

Kolejne sukcesy uczniów "Elektronika"

Mateusz Dionizy z klasy 4 TEI Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli najlepszy w Polsce. Zajął I miejsce podczas centralnych zawodów XX Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra", które odbyły się w Bydgoszczy. Z kolei jego kolega Jakub Piech z klasy 3b TE został finalistą potyczek. To jednak nie jedyne sukcesy uczniów zduńskowolskiego "Elektronika".

(fot. ZSE Zduńska Wola )

Mateusz DionizyJakub Piech brali także udział w centralnych zawodach 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Gorzowie Wielkopolskim. W pierwszym dniu uczniowie mieli do wykonania dwa zadania praktyczne - zaprojektowanie, zmontowanie, uruchomienie i pomiar parametrów układów techniki cyfrowej oraz analogowej.

12. najlepszych z danej grupy zakwalifikowało się do finałów, podczas których przed profesorami Akademii Górniczo - Hutniczej oraz w obecności innych zawodników i opiekunów trzeba było odpowiedzieć na 3 wylosowane pytania.

Mateusz DionizyJakub Piech zostali laureatami w grupie elektroniki medycznej, natomiast Szymon Jachimiak z klasy 3a TE został finalistą w grupie elektroniki.

Akademia Górniczo - Hutnicza wręczyła im promesy, dzięki którym mogą być przyjęci na tę uczelnię poza postępowaniem kwalifikacyjnym.

Laureaci i finaliści olimpiad są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego z wynikiem 100 procent.

ws / źródło: ZSE Zduńska Wola