12.01.2018 22:12:46

Szczyt dla Gatty

W meczu na szczycie Futsal Ekstraklasy Gatta wygrała po niesamowitym spotkaniu w Zduńskiej Woli z FC Toruń 5:3.

(fot. nasze.fm)

Obydwa zespoły doskonale zdawały sobie sprawę z rangi spotkania. Gospodarze grali o utrzymanie pozycji wicelidera i podtrzymanie zwycięskiej passy we własnej hali. Goście potrzebowali wygranej, by przeskoczyć zduńskowolan w tabeli.
Od pierwszych minut spotkania widać było, że dzisiejszy mecz będzie całkiem inny, niż ubiuegłotygodniowy pojedynek ze Słonecznym Stokiem. O rekordzie strzelonych goli można było zapomnieć, choć okazji z obydwu stron nie brakowało. W pierwszej fazie pojedynku groźniejsi byli goście, a w bramce Gatty świetnie interweniował Dariusz Słowiński. Z czasem wicemistrzowie Polski też zaczęli dochodzić do okazji strzeleckich. Najlepsze okazje do objęcia prowadzenia mieli: Michał Marciniak (przestyrzelił z kilku metrów) oraz Igor Sobalczyk (jego uderzenie wybił tuz przed bramką Marcin Mrówczyński. Jedynego gola w pierwszej połowie kibice doczekali się w 16. minucie, a padł on z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym. Skutecznym egzekutorem okazał się Michał Szymczak.
Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Po niespełna 3 minutach gry po przerwie na prowadzenie swój zespól wyprowadził Daniel Krawczyk, który zmieścił piłkę między nogami Naegu. Błędy przytrafiały się też gospodarzom. W 26. minucie zabrakło asekuracji obrońców po wybiciu piłki przez Słowińskiego, w efekcie trafiła ona do Mateusza Cymana, a ten trafił w długi róg. Odpowiedź zduńskowolan na szczęscie przyszła szybko. Sytuację z 29. minuty na długo zapamięta Maksym Pautiak, który strzelił swojego pierwszego gola w barwach Gatty. Miejscowi prowadzili, ale grali z pięcioma faulami na koncie i cały czas wisiała nad nimi groźba przedłużonego rzutu karnego. Goście nie czekali jednak na stały fragment gry, wycofali bramkarza i grając w przewadze doprowadzili do remisu. Gole strzelali kolejno: Remigiusz Spychalski i Marcin Mikołajewicz. W końcówce Kocury pokazały pazur, a Daniel Krawczyk pokazał, dlaczego cieszy się statusem gwiazdy futsalu. Znalazł się z piłką przed bramką rywali i z zimną krwią skierował piłkę do siatki. Torunianie rzucili się jeszcze do szaleńczego ataku, ale kropke nad i postawił Michał Szymczak, który w ostatniej sekundzie umieścił piłkę w pustej bramce.

Gatta Active Zduńska Wola - FC Toruń 5:3 (1:0)

5:3 Michał Szymczak (40')

Toruń: Neagu (Naparlo) - Wojciechowski, Mikołajewicz, Kriezel, Waszak - Domański, Kieper, Morozov, Czyszek, Elsner, Spychalski, Cyman, Mrówczyński
Gatta: Slowiński (Miłosiński) - Stanisławski, Krawczyk, Marciniak, Szymczak - Olczak, Milewski, Sobalczyk, Och, Pautiak

eM
Komentarzy: 11

Kibice z Torunia 15.01.2018 14:40:26
Zdunskowolanin- dzięki za miłe słowa. No i nie wiedzieliśmy, że Piotrek będzie paradował w naszej koszulce po całym mieście :) Fajnie! Do zobaczenia na futsalowym szlaku. Spotkamy się jeśli nie w Pucharze Polski, to na pewno w play off. Oba kluby będą w "szóstce". Jeśli przyjdzie nam grać u Was, to chętnie wrócimy do Zduńskiej Woli. Jeśli los sprawi, że mecz będzie w Toruniu- zapraszamy!
nieobecny 14.01.2018 19:49:26
Gdzie można obejrzeć powtórkę???
Kibic 14.01.2018 01:30:50
Chyba ze liczyli interwencje Darka Słowińskiego z drugiej połowy ,Hahaha .
Kibic zdw 13.01.2018 23:18:46
Ale koledzy z Torunia troszkę przesadziliście z tymi 4 rękami :D
zdunskowolanin 13.01.2018 22:21:05
pisze w imieni Piotrka Nowaka wrocilem z tenisa mamy 1 ligowy zespol tenisa IKS START ZDUNSKA WOLA PIOTR w waszej koszulce byl na meczu jest dumny ze ja od was dostal wszystkim opowiadal ze jestescie super wspaniali pozdrowienia dla was nie tylko od Piotrka ale od wszystkich kibicow Gatty trzymamy kciuki za was na meczu z Bielskiem
Kibice z Torunia 13.01.2018 14:11:33
Dziękujemy za miłe przyjęcie i wpuszczenie za darmo :) Pozdrawiamy Piotrka Nowaka i mamy nadzieję, że nasza koszulka zawiśnie u niego w pokoju na honorowym miejscu tuż obok pamiątek Gatty. Sam mecz ciekawy. Szkoda tylko, że sędziowie nie dopatrzyli się 4 (!) zagrań ręką zawodników miejscowych. Ale i tak wygrana należała się Kocurom. Przede wszystkim za wytrzymanie tylu minut bez przedłużonego karnego. Poza tym w Zduńskiej jak zwykle miło- tanie paliwo i pizza, mili ludzie, zacięte meczyki, no i najlepsze i najtańsze piwko!!! Tylko zróbcie coś z tą halą :( Zbudujcie coś na miarę Futsal Ekstraklasy.
rodowity 13.01.2018 05:53:20
bohaterami sa tez dzieci ze szkoly wiejskiej w Wrzeszczewicach ktore goraco dopingowaly Gatte swiadczy ze Gatta jest klubem dla wszystkich brawo dla nauczyciela i gorace brawa dla was dzieci za goracy doping to one na zdieciu
We beer 12.01.2018 23:57:46
Mecz meczem, ale cieszy również obecność na meczu ludzi polityki panowie Gwiazda i Szraiber mieli okazję obejrzeć na żywo super sportowców i warunki w jakim idzie im grać oraz nadkomplet widzów których ta stara hala ledwo pomieścila. Truskawka na torcie tej imprezy na początku meczu była oczywiście kolejna już raz awaria zegara, a warto wspomnieć że mecz był transmitowany przez stację Sportklub. Jeżeli nie teraz to kiedy zostanie wybudowana nowa hala sportowa . Jak długo jeszcze będziemy musieli się wstydzić przed przyjezdnymi.
Brawo Gatta!!!! 12.01.2018 23:03:06
Piękny mecz po wspaniałej walce...ale od początku.. Początek meczu ze wskazaniem na Toruń a przynajmniej na ich determinacje, Gatta być może miała taki cel żeby troche się cofnąć ale z biegiem czasu Gatta odzyskiwała kontrolę do końca pierwszej połowy początek drugiej ładny fajnie odskoczyli, szkoda tych szybki fauli bo końcówka meczu przez to tak wyglądała Gatta mocno cofnięta i ten remis.. ale dzięki niemu mieliśmy tak wspaniałą niepowtarzalną końcówkę Brawo Chłopaki za serce za walka..a ten mecz oprócz zdobytych "6pkt" trzeba wyróżnić Igora i Michała Marciniaka którzy się nie wykartkowali przed bardzo trudnym meczem w Gliiwicach... Brawo i jeszcze raz Brawo jesteście wielcy !!!!!!
We beer 12.01.2018 22:46:11
Tylu emocji które dzisiaj przeżyłem między 36 a 40 minutą od wyniku 3:1 następnie 3:3 a kończąc na 5:3 nie pamiętam odkąd kibicuję Gattcie czyli od początku jej istnienia. Szczególnie jednak ciszy mnie to że kolejny już raz "nasze dziadki" utarły nosa pewnym siebie Marchewkowym - reprezentantom i to na oczach trenera Korczynskiego.
rodowity 12.01.2018 22:36:51
druzyna marzen charakter 5 fauli i grac 10min gdzie wisial przedluzony karny przy remisie 3 3 wychodza na 5 3 wyrownane dwie czworki wreszcie i profesor Krawczyk swietnie gra mlody Pautiak i cala druzyna nadkomplet ludzi gdzie kto przyjdzie nie zawiedzie sie maja charakter

Oszuści internetowi nie próżnują. W ciągu kilku dni, do zduńskowolskiej komendy zgłosiło się 10 osób, które dały się oszukać cyberprzestępcom. Zduńskowolanie podawali obcym osobom kody blik, instalowali aplikacje umożliwiające zdalnie sterowanie ich telefonem lub komputerem, chcieli szybko się wzbogacić i wpłacali pieniądze na fałszywe platformy inwestycyjne. Policja apeluje o ostrożność w sieci i rozsądek w kontaktach z osobami z drugiej strony monitora.

1

Na ostatniej w mijającej kadencji sesji spotkała się dziś, 25 kwietnia, Rada Miasta Zduńska Wola. Obrady były okazją do podsumowania kadencji 2018-2024 i podziękowania radnym za ponad pięć lat pracy w miejskim samorządzie.

6

Europejski Dzień Praw Pacjenta to dobra okazja, by przypomnieć o prawach pacjenta i o tym, że będąc świadomym i aktywnym pacjentem, możemy mieć wpływ na system opieki zdrowotnej. Pacjenci, którzy mają trudności z realizacją świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych mogą złożyć skargę do NFZ.