05.01.2018 21:34:05

Rekord goli w Zduńskiej Woli!

Na inaugurację rundy rewanżowej Futsal Ekstraklasy Wicemistrzowie Polski rozgromili beniaminka z Białegostoku, z którym zremisowali na otwarcie sezonu 5:5. Dziś Słoneczny Stok zdobył 6 bramek, ale Gatta aż 14!

(fot. telewizjacentrum.pl)

Pierwszą bramkę dla Gatty w 2018 roku strzelił Daniel Krawczyk, który już w 25 sekundzie pokonał Jakuba Szatyłowicza. Snajper gospodarzy poszedł za ciosem i w 2. minucie ponownie skierował piłkę do siatki graczy z Białegostoku. Słoneczny Stok szybko jednak odpowiedział na dwa ciosy zduńskowolan, bo już na początku 4. minuty musiał skapitulować Dariusz Słowiński, a strzelcem gola był Kamil Jackiewicz. Utrata bramki najwyraźniej podrażniła Daniela Krawczyka, który przed upływem 5. minuty gry skompletował klasycznego hattrick'a! Wyczynów strzeleckich swojego kolegi pozazdrościł Michał Marciniak, który w tej samej minucie również zapisał się w meczowym protokole, podwyższając prowadzenie na 4:1. Na kolejne trafienie kibice w hali przy ul. Złotej nie czekali długo. Już w 7. minucie piłka znalazła drogę do bramki po uderzeniu Igora Sobalczyka i było 5:1. Beniaminek z Podlasia mimo bagażu pięciu goli nie poddawał się i w 9. minucie zmniejszył straty, a Słowińskiego pokonał tym razem Vitalij Lisnychenko. W tym fragmencie gry goście mocniej nacisnęli na wicemistrzów Polski, wykorzystując swoją groźną broń, czyli bramkarza włączającego się w akcje ofensywne. W 15. minucie Gatta starciła trzeciego gola, który jednak nie był efektem składnej akcji MOKS-u, a błędu w obronie. Na szczęście w jednej z kolejnych akcji nie popisał się golkiper gości, który przepuścił uderzenie Marciniaka z ostrego kąta. Wynik spotkania do przerwy ustalił na początku 20, minuty Michał Szymczak, a kibice mogli wziąć głęboki oddech. To była niesamowita połowa, w której padło aż 10 bramek!
Pierwszy gol w drugiej części meczu padł po rzucie wolnym w 24. minucie, a jego autorem był kapitan miejscowych Igor Sobalczyk. W 27. minucie przypomniał o sobie Krawczyk, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości, uzyskując tym samym swoje czwarte trafienie dzisiejszego wieczoru. Piłkarze obydwu zespołów nie przestawali rozpieszczać kibiców w hali i zdobywali kolejne bramki. W 29. minucie czwartego gola dla MOKS-u zdobył Jackiewicz, ale na jedno trafienie Słonecznych dwoma odpowiedział Marciniak, który w tym zrównał się ilością zdobytych goli z Krawczykiem. Pozostali zawodnicy też postanowili powiększyć swoje konta bramkowe, na 12:5 podwyższył Sobalczyk, a na 13:5 Marciniak. Na listę strzelców wpisał się również Mariusz Milewski, który popisał się indywidualna akcją w 37. minucie. Wynik spotkania ustalił bramkarz gości Norbert Jędruczek i mecz zakończył się rekordowym wynikiem 14:6!

Dzisiejszym zwycięstwem zduńskowolanie zapisali kolejna piękną kartę w historii klubu, strzelając najwięcej bramek w jednym meczu w historii swoich występów w ekstraklasie. Do tej pory Gatta dwukrotnie zdobyła w lidze 11 bramek: w sezonie 2016/2017 przeciwko Euromasterowi Głogów (11:0) i w sezonie 2013/2014 z GKS Tychy (11:2).

Gatta Active Zduńska Wola - MOKS Słoneczny Stok Białystok 14:6 (7:3)

14:6 Norbert Jędruczek (20')

Gatta: Słowiński (Miłosiński) - Szymczak, Marciniak, Krawczyk, Stanisławski - Milewski, Sobalczyk, Och, Pautiak, Szypczyński

Mecz w Zduńskiej Woli otworzył zmagania w 12. kolejce spotkań. W pozostałych meczach zagrają:
FC Toruń - AZS Katowice (sobota)
Red Dragons Pniewy - Pogoń 04 Szczecin (sobota)
Rekord Bielsko Biała - Clearex Chorzów (niedziela)
Piast Gliwice - AZS Gdańsk (niedziela)

eM
Komentarzy: 20

do_zzz 07.01.2018 16:50:07
Będę miał okazje to musze te informacje wyciągnąć jak to wyglada z Baranskim, ale jeżeli taka teoria by wchodziła w grę ze klub go tak zostawił to bardzo słabo wizerunkowo dla klubu by wyglądało gdyby to poszło już „oficjalnie” do środowiska futsalowego, i mogło by tworzyć opory nowych potencjalnych zawodników, a myśle ze prędzej czy później się tego dowiemy bo wystarczy ze Barański wróci do gry, jeżeli nie wróci do Gatty to problem był. Ivan Lopez Del Pino w ubiegłym sezonie grał w Toruniu u Hirsza ;)
zzz 07.01.2018 15:12:01
Skoro rozmawiałeś z prezesem to myślę, że wiesz o kogo chodzi. A z Barańskim to faktycznie dziwna sprawa. Przed ostatnim meczem pytałem się w klubie i dostałem odpowiedź, że na pewno nie zagra, ale jakoś nie chcieli rozwinąć tematu. Liczę na to, że to plotki o jego niechęci i może w nowym sezonie dojdzie do nas bo miał chłopak papiery na granie, jest młody, stylem też pasował. Mnie się też wydaje (to tylko moja hipoteza), że może trochę rozczarował się tym jak został potraktowany bo jakby nie było został sam z kontuzją. W klubie mu powiedzieli, że jak się wyleczysz to zgłoś się do nas, więc może ambicjonalnie do tego podszedł. Nie wiem. Oby chodziło tylko o tą nieszczęsną kontuzję i faktycznie nie gra tylko przez nią. Solecki dwa lata temu jak grał w Pogoni po podobnym urazie wrócił dopiero w kwietniu, więc może wszyscy wspólnie uznali, że nie ma co chłopaka w tym sezonie fatygować, niech się do końca wyleczy. Z tych wzmocnień Piasta co wymieniłeś to od razu do grania jest Jonczyk. Czech to tylko uzupełnienie i to nie jest już ten sam Czech co był w Wiśle a ten Hiszpan mi umknął. Nazwisko mi znajome czyli musiał grać u Hirsza albo w Toruniu albo wcześniej w Akademii. Zobaczymy jak to będzie, ale jak pisałem wcześniej, jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego powinno być dobrze. Oczywiście stracimy jakieś punkty, ale myślę, że w ogólnym rozrachunku nie będzie gorzej niż rok temu. A mecz z Toruniem na pewno będzie emocjonujący i na styku. ale jestem dziwnie spokojny i wierzę, że trzy punkty zostaną u nas.
XYZ 07.01.2018 14:34:11
Taki Leszczak bardzo by sie przydał. W Zduńskiej zaprezentował sie bardzo dobrze. Ale domyślam się, ze często problemem jest odległość. Zdecydowanie bliżej z Małopolski na Śląsk, niż do nas. Też uważam, że personalnie Clearex jest dużo mocniejszy niż Toruń i Piast. Nawet wczoraj było widać, że bardzo słabo radzili sobie z grającymi z lotnym bramkarzem Katowicami.
do_zzz 07.01.2018 13:58:40
Ale jeżeli rozmawiali z jednym z młodych zawodników to możliwe ze wiem o kogo chodzi, bo przed sezonem rozmawiałem z prezesem i wtedy nie udało się go sprowadzić i może również teraz próbowali, ciekawe jak jest w rzeczywistości z tym Baranskim gdyby nagle przestał chcieć grać tutaj to bardzo dziwne skoro nawet nie spróbował, a w wywiadzie przed sezonem był bardzo zadowolony z transferu, może faktycznie na papierze Toruń jest słabszy ale grać z Gatta potrafi ciekawe jaki to będzie mecz za tydzień ale bez wątpienia Igor i Mały musza wytrzymać ten mecz, bo w Gliwicach musza pojechać w 100% składzie, a tam w zasadzie doszła jedna czwórka Jonczyk, Czech, Ivan Del Pino( choc on jeszcze nie zarejestrowany) tak wiec będzie trudno, i wtedy na mecz u nas z Wieliczka mógłby któryś z nich wypaść za kartki bo byłby to teoretycznie jedyny taki mecz w którym można to wykorzystać, bo później znów mega trudny z Clerexem i tam również musi być cały skład żeby coś ugrać, ale zobaczymy czas pokaze co się wydarzy w tej rundzie
zzz 07.01.2018 13:13:37
Co do nazwiska osoby, która miała przyjść nie chcę pisać bo prosiła mnie o to osoba z klubu od której mam tą informację. Jest to chłopak, którego bardzo chce trener i być może sprawa wróci przed następnym sezonem. Bardziej sugerowałem tym wpisem, że wielu uważa nasz klub za taki który płaci dużo i niestety piłkarze z którymi rozmawiamy oczekują zawodowych kontraktów. A prawda jest taka, że nikt nie chce robić w klubie kominów płacowych bo to popsuło by atmosferę w drużynie. Z Barańskim są sprzeczne informację. Oficjalnie nie wyleczył się i biorąc pod uwagę jaka jest to kontuzja jest to wielce prawdopodobne. Ale mój znajomy ze Śląska, który jest blisko futsalu mówił mi, że plotki są takie, iż chłopak nie pała już rządzą gry u nas. Jaka jest prawda nie wiem. Jeśli zobaczymy go gdzieś w tym sezonie, to znaczy, że jednak on nie bardzo chciał. Broń Boże nie lekceważę żadnej drużyny, napisałem tylko, że dla mnie Clearex jest na papierze najsilniejszym rywalem. Takie nazwiska jak Zastawnik, Lutecki, Mizgalski czy Gładczak robią wrażenie a przecież są tam jeszcze Łuszczek, Golly, Świtoń, Seget, Omylak czy Ivanov a teraz doszedł jeszcze Leszczak ze Słomnik. Jestem ciekawy jak dzisiaj zagrają w Bielsku. Toruń ma fajną pierwszą czwórkę z Mikim, Elsnerem, Wojciechowskim i Kriezelem, ale jak szukamy ludzi na zmiany to już nie ma kogo się bać. Oczywiście doszedł do nich Cyman, ale on ma tego pecha, że jest pivotem i gra na pozycji Mikiego, a on zawsze gra ponad 30 minut w meczu, więc za dużo się nie nagra, chociaż wczoraj już bramkę strzelił. U nas w drugiej czwórce mamy Milesa i Igora do tego gra dwóch młodych, jest też Pautiak, wiec i tak dla mnie jesteśmy silniejsi. Problem z naszą drugą czwórką jest taki, że jak nie ma Arka to nie ma tam typowego snajpera, kogoś kto stanie pod bramką, zacznie się rozpychać, zrobi miejsce innym, przystawi nogę przy strzale itd. A co do Torunia jeszcze to wczoraj np już się bardzo męczyli w końcówce z bardzo przeciętnymi w tym sezonie Katowicami. Pniewy z tymi dwoma nowymi robią wrażenie, ale ja liczę na to, ze z nimi jeszcze nie przegraliśmy. Zawsze u nich są ciężkie mecze, ale zwycięskie, więc mam nadzieje, że prawo serii będzie podtrzymane. A Piast patrząc na nazwiska w zespole poza Dewuckim nie robią większego wrażenia. Największym atutem tego zespołu jest trener. Pisałem wcześniej, że Hirsz jako człowiek ma fatalny charakter, ale trenerem jest najlepszym w kraju i potrafi z przeciętnej drużyny wykrzesać maksimum, dlatego mecz z Piastem będzie bardzo ciężki, bo Hirsz umie ustawić drużynę przeciwko nam, ale nie sądzę by złapali się na podium. Takie są moje przypuszczenia i prognozy, ale wiadomo to jest tylko sport i wszystko może się zdarzyć. Uważam, że jeżeli nie przytrafią nam się kontuzje czołowych piłkarzy lub nie przytrafią kartki w kluczowych meczach (np nie daj Boże z Toruniem kartki złapią Mały i Igor, nie wyleczy się żaden kontuzjowany piłkarz to do Gliwic jedziemy w mocno okrojonym składzie), to spokojnie powinniśmy srebrny medal mieć a może Bielsko zacznie w końcu gubić punkty to wtedy kto wie, może ostatni mecz będzie znów o coś....
XYZ 07.01.2018 10:43:48
do ZZZ Dobrze by było gdyby absencja Szypczynskiego dotyczyła tylko jednego meczu, bo to ważny i niedoceniony zawodnik. W perspektywie przecież dwa mecze wyjazdowe z mocnymi drużynami. Szkoda, że nie udało się pozyskać nikogo w przerwie zimowej. Z kim nie udało sie dogadać? Co z Barańskim? On czy z niego zrezygnowano?
do_zzz 07.01.2018 10:24:17
Odważne słowa z tym clearexem do srebra, ale tutaj wojna będzie większa jest Toruń są Gliwice, ciekawe jak Gatta sobie z tym poradzi mając tym bardziej wyjazdy właśnie do Gliwic i Chorzowa a w późniejszym czasie do Pniew.. będzie ciekawie, wiadomo dlaczego jednak ostatecznie Barański nie przyjdzie ?? I z kim rozmawiali albo z jakiego klubu był ten zawodnik ??
www 07.01.2018 10:09:02
znajdz zawodnika do mistrza Polski zobacz lech legia skad zaciagi u nas spoko po malu mlodzi po jednym do zespolu nasi najlepsi to szkolki LKS lodz u nas niestety brak dotyczy to calego okregu i jeden szkolka legii
do zakladowy 07.01.2018 01:25:27
zazdrosc kolo co krytykujesz mistrza vice zdobywcy PP pseudoznawco do takiego klubu musisz dorosnac zaden klub z okregu dlugo nie osiagnie lub wogole nie osiagnie tego co Gatta tylko podziwiac
zzz 06.01.2018 19:02:16
Ciężko ocenić chłopaków po takim spotkaniu bo faktyczne rywale po prostu nie dojechali na mecz. A to co robił ich bramkarz, jakby nie było, reprezentant Polski, to była jakaś parodia. To tylko pokazuje śmieszność selekcji i powoływań do kadry, ale jak się Korczyński skłócił z połową ligi, to mu chyba tylko tacy zostali. Martwią trochę te stracone bramki, ale można to wytłumaczyć chyba sparingowym charakterem tego spotkania. Cieszy mnie natomiast to, że widać u chłopaków nowe schematy rozgrywania akcji, co pokazuje tylko, że ta drużyna nadal się rozwija i może grać jeszcze lepiej. Kadra faktycznie znów się zmniejsza, ale to już u nas norma. Arek wstępnie będzie pauzował w następnym meczu, nie wiadomo co z Adamskim i Olczakiem, zwłaszcza ten drugi miał fajną końcówkę i w końcu łapał formę, więc go szkoda. Mały i Igor mają po 3 kartki, więc każda następna będzie wiązała się z absencją. Dobrze, że po Toruniu będzie przerwa, więc liczę na to, że wszyscy kontuzjowani dojdą do siebie na trudny wyjazd do Gliwic. Co do transferów to ten młody Ukrainiec jak dojdą papiery na pewno będzie zgłoszony, ale to raczej uzupełnienie składu niż faktycznie jakieś wielkie wzmocnienie. Były prowadzone rozmowy z jednym mocnym zawodnikiem i znanym nazwiskiem, ale niestety nie dogadali się. Sprawa rozbiła się o finanse, za dużo po prostu chciał. Barański o którym kibice mówią też na pewno nie przyjdzie. A co do transferów innych drużyn to nie robią na mnie jakiegoś dużego wrażenia. Na pewno wzmocniły się Pniewy bo Solecki i Vakhula to solidne nazwiska, a mamy tam wyjazd i cholernie mocny będzie Clearex. Oni na papierze już według mnie mieli dwie mocne czwórki a teraz doszedł jeszcze najlepszy strzelec ze Słomnik i dla mnie jest to nasz główny rywal do srebrnego medalu.
Pięknie 06.01.2018 15:13:10
Wczorajszy mecz byl ciekawy, zagrany na luzie, chociaż goście nie mieli ochoty na wiele w tym dniu, co do samej Gatty ładnie ale za tydzień będzie 300% trudniej, wiec koncentracja w obronie musi być bo to wczoraj raziło i odrobine lepszej koncentracji i lepszy dniu Darka w bramce mogli stracić tylko 1-2 bramki, a tym bardziej musi funkcjonować to lepiej bo Toruń wzmocnił się dobrym zawodnikiem, najlepszym strzelcem AZS UG Gdańsk, martwi to że każdy rywal Gatty się wzmocnił Piast 3 bardzo dobrych ogranych i doświadczonych zawodników, Clearex 2 fajnych, Toruń 1 dobrego, Red Dragons 2 dobrych, szkoda ze Gatta nie spróbowała nikogo wyciągnąć z tej Kancelarii, No ale trzeba liczyć na to ze tym doświadczeniem i tak dadzą radę, Arek na szczęście wypadnie maksymalnie na mecz z Toruniem, ciekawe tez jest czy zdecydują zgłosić się młodego ukrainca którego można było zobaczyć na trybunie w loży VIP, bo jednak jakieś ruchy transferowe mogli poczynić mając krótka ławkę, a raczej Paweł Barański w tym sezonie się nie pojawi o ile w ogóle, bo nigdzie nie ma żadnej informacji o nim i nie jest w ogóle łączony z Gatta :/
chętny 06.01.2018 13:03:37
panie PREZESIE wrzesiński co z naszymi ziomkami
zakładowy czy miejski 06.01.2018 12:56:24
ani jednego zawodnika ze zd-woli . sopura trzeba wpuścić na boisko żenada ten klub.
do 20 06.01.2018 10:39:43
bialystok w A klasie przyjdz zobaczysz Aklasa to pilka nozna a to jest futsal inna dyscyplina widac bylo ze pozniej ukladali na Torun schematy
20 06.01.2018 09:40:19
Tyle bramek ? Czy to naprawdę drużyny z ekstraklasy ? takie wyniki to w A klasie.
XYZ 06.01.2018 09:37:53
Kolejny fantastyczny mecz w Zduńskiej Woli. Po horrorze ze Słomnikami, teraz festiwal bramek z Białymstokiem. Pewne obawy budzi tylko gra w obronie oraz fakt, że już na początku drugiej rundy do gry w polu zostaje tylko ośmiu zawodników.