18.11.2017 21:14:38

Remis z wiceliderem

W ostatnim pojedynku rundy jesiennej w II lidze kobiet piłkarki Pogoni Zduńska Wola zremisowały ze Stomilem Olsztyn 0:0. W III lidze liderem półmetka jest ULKS MOSiR Sieradz.

(fot. MGUKS Pogoń)

Mecz z zajmującym 2 miejsce w tabeli II ligi kobiet zespołem Stomilu Olsztyn drużyna Pogoni rozpoczęła odważnie, prowadząc wyrównaną walkę przez całe spotkanie. Oba zespoły grały twardo i walczyły o każdy metr boiska. W pierwszym kwadransie meczu zespół gości wykonywał kilka rzutów rożnych po których próbował zagrozić bramce gospodarzy. Najlepszą okazję na strzelenie bramki w pierwszej połowie meczu miała Justyna Kubik, która po dwójkowej akcji z Martyną Szymczak wpadła w pole karne, a po jej strzale lewą nogą piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. W 39 minucie po podaniu Klaudii Łobody na strzał z 18 metrów zdecydowała się Martyna Kowalska, ale pewną interwencją popisała się bramkarka Stomilu.

O wiele ciekawsza była druga odsłona meczu, w której obie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 48. minucie po dokładnym prostopadłym podaniu od Martyny Kowalskiej w sytuacji sam na sam z golkiperką gości znalazła się Julita Augustyniak, ale piłka po jej strzale poszybowała nad poprzeczką. W 63 minucie wyśmienicie spisała się w bramce gospodyń  Beata Rogowska, która nie dała się pokonać w sytuacji sam na sam z zawodniczką Stomilu. Wiele emocji przyniosła końcówka meczu, w której jeden i drugi zespół mógł zdobyć zwycięską bramkę. W 87 minucie ponownie Beata Rogowska wybroniła sytuację sam na sam z Darią Augustyniak, a w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Martyny Szymczak strzał Justyny Kubik obroniła bramkarka Stomilu, a dobitka Justyny Kapuściak okazała się niecelna. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem, a drużynie Pogoni należą się pochwały za postawę w tym meczu z wyżej notowanym rywalem. Zespół Pogoni do dogrania od 25 minuty ma jeszcze przerwany mecz w Wyszkowie. Po meczu ze Stomilem drużyna Pogoni zajmuję 6 miejsce w tabeli.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - STOMIL OLSZTYN 0:0

Pogoń: Beata Rogowska - Julia Szymczak, Michalina Sutowicz, Zuzanna Naumowicz - Julita Augustyniak, Klaudia Łoboda (72' Justyna Kapuściak) ,Martyna Kowalska, Weronika Góra, Marta Grzelak (82' Patrycja Okoń) - Martyna Szymczak, Justyna Kubik

W rozgrywkach III ligi świetnie spisuje się zespół ULKS MOSiR Sieradz. Podopieczne Rafała Dziuby w 11 meczach rundy jesiennej wywalczyły 33 punkty (komplet zwycięstw!), strzelając 54 gole, tracąc tylko 6.
Na 8 miejscu po pierwszej rundzie plasuje się drużyna MKS Zduńska Wola.