21.10.2017 17:17:06

Z Polonią na remis

W meczu 13. kolejki III ligi Warta Sieradz zremisowała z Polonią Warszawa 1:1. Bramkę dla gospodarzy strzelil Grzegorz Kowalski.

(fot. nasze.fm)

Dzisiejszy pojedynek Warty z Polonią był siódmą konfrontacją obydwu zespołów w historii. Bilans był remisowy (6:6), choć w 21. wieku to sieradzanie wygrali 3 z 4 spotkań. Wcześniej zespoły z Sieradza i Warszawy spotkały się w sezonie 1985/86, a dwa spotkaniea wygrała wtedy Polonia.
Mecz 13. kolejki sezonu 2017/2018 od początku miał wyrównany przebieg, ale groźniejsi pod bramką rywala byli goście. W 14. minucie Maciej Mielcarz przeniósł nad poprzeczkę strzał głową Daniela Chorosia, niespelna kwadrans później w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Wojdyga, ale nie trafił do bramki. Chwolę później piłka ugrzęzła w siatce po akcji Marcina Gawrona, który pokonał naszego bramkarza strzalem w długi róg. Ten sam zawodnik miał jeszcze jedna wyśmienitą okazję w 42. minucie, ale tym razem Mielcarz zapobiegl utracie drugiej bramki. Warta próbowała atakować, ale wyraźnie brakowało jej kluczowego podania.
Po przerwie trener Tomasz Kmiecik zdecydował się na dwie zmiany. Boisko opuścili: Łukasz Chodyga oraz Dominik Cukiernik, a zastąpili ich: Jakub Szulc i Adrian Klepacz. W 57. minucie na placu gry pojawił się również Jarosław Szyc (za Marcina Kacelę), ale obraz gry się nie zmienił. JUż na początku drugiej połowy w poważnych opałach był Mielcarz, który wybronił m.in. sytuacje sam na sam, wygrywając pojedynek z Tomaszem Chałasem.
W końcu nadeszła 67. minuta, w której Warta wykonywała rzut rożny. Najwyżej do piłki wyskoczył Grzegorz Kowalski i zmieścił futbolówkę tuż przy słupku dając gospodarzom upragniony remis. Ten gol wyraźnie uskrzydlił sieradzan, którzy z impetem ruszyli na rywala, Polonia z kolei groźnie kontratakowała. Wynik jednak do końca się nie zmienił.

Warta Sieradz - Polonia Warszawa 1:1 (0:1)

Bramki:
0:1 Marcin Gawron (31')
1:1 Grzegorz Kowalski (67')

Warta: Mielcarz - Pawlak, Kowalski, Mitek, Bartloszewski - Składowski (ż, 75' Narożnik), Zawodziński (ż), Chodyga (46' Klepacz), Kacela (58' Szyc) - Cukiernik (46' Szulc), Kobierski