26.04.2017 19:29:19

Pelikan pokonany, czas na Widzew

W ćwierćfinale wojewódzkim rozgrywek Pucharu Polski Warta pokonała w Sieradzu Pelikana Łowicz 3:0. Kolejnym rywalem biało-zielonych będzie Widzew Łódź.

Już w 9. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale Marcin Kobierski wbiegający w pole karne strzelał obok bramki. Co nie udało się na początku meczu, powiodło się kilkadziesiąt minut później. Silny strzał odbił przed siebie Patryk Orzeł, a Wiktor Płaneta technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce. Jednobramkowe prowadzenie gospodarze utrzymali do końca pierwszej połowy. Druga część rozpoczęła się idealnie dla lidera IV ligi, bowiem już w 48. minucie golkiper Pelikana po raz kolejny wyjmował futbolówkę z własnej bramki. Tym razem ponownie strzelał starszy z braci Kobierskich, a odbitą przez bramkarza piłkę głową uderzył Kamil Pluta, który przelobował Orła. W końcówce trener Łukasz Markiewicz dokonał kilku zmian, a wynik ustalił jeden z rezerwowych - Maciej Łabędzki. Gracze z Łowicza mieli swoje sytuacje, szczególnie w drugiej połowie, ale nie byli dość precyzyjni, dobrze w bramce zagrał również Mateusz Wlazłowski. W półfinale wojewódzkim Pucharu Polski Warta zagra 10 maja z łódzkim Widzewem.

Warta Sieradz - Pelikan Łowicz 3:0 (1:0)

Bramki:
1:0 Wiktor Płaneta (33')
2:0 Kamil Pluta (48')
3:0 Maciej Łabędzki (83')

Warta: Wlazłowski - Bartłoszewski (70' Swędrowski), Sitarz, Sosnowski, Pawlak - ż, - P.Kobierski - ż, (81' Mitek, ż), Pluta, Płaneta (77' Idzikowski), Szyc - Narożnik, M.Kobierski (81' Łabędzki)

Warta Sieradz - Widzew Łódź

Uwaga członkowie i sympatycy KS Warta. Już jutro odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze klubu. Rozpocznie się ono o 18:00 w sali konferencyjnej MOSiR w Sieradzu przy ul. Sportowej 1.